| Huvudansvarig revisor | Nordiska Byggkoncept AB | 32 | 195,5 mkr (2026) | 2,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Specialbetong Sverige AB | 18 | 80,8 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Innergårdsgruppen garage & betong i Stockholm AB | 19 | 74,7 mkr (2025) | −5,9 % |
| Revisor | Brasserie Tullhuset AB | 40 | 53,3 mkr (2025) | 4,8 % |
| Revisor | Lugnet Solutions AB | 5 | 38 mkr (2025) | 0,2 % |
| Revisor | Hallsta Installationsbyrå Aktiebolag | 22 | 36 mkr (2025) | 1,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Abda Invest Aktiebolag | 4 | 35,5 mkr (2025) | 2,8 % |
| Revisor | Björn Eliasson Ingenjörsfirma Aktiebolag | 4 | 31,5 mkr (2026) | 31,6 % |
| Revisor | iNabler AB | 0 | 27,4 mkr (2025) | 0,4 % |
| Revisor | Färgproffsen Öresund AB | 6 | 24,9 mkr (2025) | 3,7 % |
| Revisor | M. Rosendahl Markentreprenad AB | 9 | 22,1 mkr (2025) | 0,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Landenbergs Rör AB | 12 | 21,3 mkr (2025) | 4,1 % |
| Revisor | Proofdoor Svenska AB | 5 | 20 mkr (2025) | 8,9 % |
| Revisor | TIB Entreprenad AB | 10 | 19,6 mkr (2025) | −3,6 % |
| Revisor | Projectconsult Mälardalen AB | 11 | 19,5 mkr (2025) | 7,9 % |
| Revisor | BiP Development AB | 10 | 19,3 mkr (2025) | −1,4 % |
| Huvudansvarig revisor | EA-tec consulting AB | 10 | 19,1 mkr (2025) | 1,2 % |
| Revisor | agerus AB | 0 | 18,5 mkr (2025) | −3,0 % |
| Revisor | Cloud Based Solutions Scandinavia AB | 8 | 18,4 mkr (2024) | 0,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Anna-Karin Karlsson Exclusive AB | 6 | 18,2 mkr (2025) | 11,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Carpe Diem i Mälardalen AB | 21 | 17,5 mkr (2025) | 1,8 % |
| Revisor | +46 Sverige AB | 13 | 17,5 mkr (2025) | 11,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Cequred International AB | 14 | 15,3 mkr (2024) | 2,9 % |
| Revisor | Bambusa AB | 6 | 15,2 mkr (2025) | 7,8 % |
| Revisor | NL Måleriet i Mälardalen AB | 11 | 15,1 mkr (2025) | 18,9 % |
| Revisor | Environment Construction Group Västerås AB | 0 | 14,4 mkr (2025) | 2,6 % |
| Revisor | Profileriet AB | 5 | 14,4 mkr (2025) | 0,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Lente Automation AB | 4 | 14,4 mkr (2025) | 3,4 % |
| Revisor | AU Mälardalen AB | 4 | 13,6 mkr (2025) | 14,2 % |
| Revisor | Miljökompaniet i Ramnäs AB | 20 | 13,2 mkr (2025) | −0,7 % |
| Revisor | DIKAM FASTIGHETER AB | 2 | 11,6 mkr (2024) | 18,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Skios Engineering AB | 3 | 11,5 mkr (2026) | 19,1 % |
| Revisor | Dize Analytics AB | 6 | 11,5 mkr (2025) | 31,4 % |
| Revisor | JMG vvs i Västerås AB | 6 | 11 mkr (2025) | 0,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Flytt & Städfix Mälardalen AB | 12 | 10,9 mkr (2025) | 0,5 % |
| Revisor | REKYL IN OMNIA PARATUS AB | 5 | 10,5 mkr (2024) | 0,3 % |
| Revisor | 3F Fastigheter & Konsult AB | 1 | 10,4 mkr (2025) | 2,2 % |
| Revisor | Bread & Sweets by Jennie AB | 11 | 10,4 mkr (2025) | 9,2 % |
| Revisor | Ackes Bygg AB | 7 | 10 mkr (2025) | 1,2 % |
| Revisor | IHS Fastighetsförmedling AB | 5 | 9,8 mkr (2025) | 12,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Aros Sped AB | 1 | 9,5 mkr (2025) | −0,5 % |
| Revisor | Adam&Oliver AB | 6 | 9,5 mkr (2025) | −1,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Bostad Västerås Aktiebolag | 5 | 9,3 mkr (2025) | 39,8 % |
| Revisor | 3F Predator Cars AB | 2 | 9 mkr (2025) | 4,5 % |
| Revisor | Tydal Systems AB | 6 | 8 mkr (2025) | 16,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Tallmätaren 14 AB | 0 | 7,9 mkr (2025) | 4,5 % |
| Revisor | Köpings Golfklubb AB | 8 | 7,9 mkr (2025) | −1,2 % |
| Revisor | The Agency Habitat AB | 7 | 7,7 mkr (2025) | 1,7 % |
| Revisor | Mälardalens Sol AB | 2 | 7,7 mkr (2025) | 2,8 % |
| Revisor | Graf & Bild Sverige AB | 4 | 7,7 mkr (2024) | 0,4 % |
| Huvudansvarig revisor | TUNA EL & AUTOMATION AB | 4 | 7 mkr (2025) | 3,2 % |
| Revisor | Lagerströms Ur & Guld AB | 3 | 6,9 mkr (2025) | 2,8 % |
| Revisor | Aros Elektriska AB | 3 | 6,8 mkr (2025) | 4,8 % |
| Revisor | Every Padel Kopparlunden AB | 3 | 6,7 mkr (2025) | 6,6 % |
| Revisor | One Brand Store i Västerås AB | 3 | 6,2 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Taverna i Storfors AB | 5 | 6,2 mkr (2025) | 6,5 % |
| Revisor | Västerås Ventilation AB | 3 | 5,9 mkr (2025) | 5,1 % |
| Revisor | Aros Teknik och Maskin Aktiebolag | 4 | 5,5 mkr (2025) | 8,9 % |
| Revisor | Elektronikservice i Västerås AB | 3 | 5,5 mkr (2025) | 22,2 % |
| Huvudansvarig revisor | DistriLog i Västerås AB | 3 | 5,5 mkr (2025) | 9,3 % |
| Revisor | C.L.U.B. Marketing and Management Services AB | 6 | 5,4 mkr (2025) | 8,6 % |
| Revisor | IKONIZED AB | 4 | 5,2 mkr (2025) | 0,7 % |
| Revisor | Exterior i Stockholm AB | 1 | 5,2 mkr (2025) | 8,9 % |
| Revisor | Expo-Husen AB | 0 | 5,1 mkr (2025) | 2,1 % |
| Revisor | Sax & Kam Skiljeboplatsen AB | 7 | 5 mkr (2025) | 13,6 % |
| Revisor | Better Up AB | 6 | 4,9 mkr (2025) | 24,7 % |
| Revisor | Västerås Segelservice Aktiebolag | 3 | 4,9 mkr (2025) | 3,6 % |
| Revisor | Rafal Niemiec Bygg AB | 5 | 4,9 mkr (2025) | 2,4 % |
| Revisor | Skoglunds Byggprojekt i Västerås AB | 4 | 4,8 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Kedjeguld Köping Aktiebolag | 6 | 4,7 mkr (2025) | 8,9 % |
| Revisor | Pax Fastighetsmäkleri AB | 4 | 4,6 mkr (2025) | −9,2 % |
| Revisor | Elina kiosken AB | 2 | 4,5 mkr (2024) | −19,7 % |
| Revisor | Tell Us Mobil AB | 0 | 4,4 mkr (2025) | −69,3 % |
| Revisor | Klockskeppet Fastigheter 3 AB | 0 | 4,3 mkr (2025) | 20,0 % |
| Revisor | J.H.S. Byggnadsaktiebolag | 1 | 3,6 mkr (2026) | 10,7 % |
| Revisor | RONÖUS & RONÖUS Aktiebolag | 3 | 3,6 mkr (2025) | 0,1 % |
| Revisor | Ashnard AB | 1 | 3,5 mkr (2025) | 42,9 % |
| Revisor | Sport-Hörnan Västerås Aktiebolag | 2 | 3,1 mkr (2025) | 3,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Köpings-Ullvi 6:5 AB | 0 | 2,9 mkr (2025) | 0,2 % |
| Revisor | Aktiebolaget T. OPTO | 4 | 2,9 mkr (2025) | 6,3 % |
| Revisor | Rocklunda Sport & Event AB | 0 | 2,5 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | LNGL Invest AB | 0 | 2,4 mkr (2025) | −2,0 % |
| Revisor | Every Padel Hälla AB | 0 | 2,2 mkr (2025) | 7,9 % |
| Revisor | Barklund Textilpartner AB | 1 | 2,1 mkr (2025) | 5,7 % |
| Huvudansvarig revisor | InfoBiz AB | 1 | 1,9 mkr (2025) | 35,7 % |
| Revisor | Företagarum AB | 0 | 1,6 mkr (2025) | 134,8 % |
| Revisor | VSC Västerås AB | 1 | 1,5 mkr (2025) | −36,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Hälla 4:1 AB | 0 | 1,5 mkr (2025) | 10,7 % |
| Revisor | PS Projectutveckling AB | 1 | 1,5 mkr (2025) | 46,7 % |
| Revisor | Byggbolaget i Västerås AB | 0 | 1,3 mkr (2025) | 60,6 % |
| Revisor | Nicktuna Försäljning AB | 1 | 1,2 mkr (2025) | −14,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Bladh Management Invest AB | 0 | 1,2 mkr (2025) | 338,8 % |
| Revisor | HERS Holding AB | 1 | 1,1 mkr (2025) | 59,6 % |
| Revisor | NTCG AB | 1 | 765 tkr (2025) | 10,6 % |
| Revisor | Ramnäs Hus och Entreprenad AB | 1 | 719 tkr (2025) | −65,0 % |
| Revisor | Lanca Fastigheter AB | 1 | 668 tkr (2025) | 0,1 % |
| Revisor | First Control Systems Aktiebolag | 1 | 645 tkr (2025) | 8,5 % |
| Revisor | 3F Fastigheter AB | 0 | 422 tkr (2025) | 1,4 % |
| Revisor | Vieglins Sales Consulting AB | 2 | 355 tkr (2025) | 237,5 % |
| Revisor | Concretum Invest AB | 1 | 200 tkr (2025) | 0,5 % |
| Revisor | Dikam Bostäder AB | 0 | 171 tkr (2025) | 1,2 % |
| Revisor | GAJH Holding AB | 0 | 61 tkr (2025) | 1 150,8 % |
| Revisor | Minova Aktiebolag | 1 | 38 tkr (2025) | −1 860,5 % |
| Revisor | Sadosa Holding AB | 0 | 35 tkr (2025) | −528,6 % |
| Revisor | Guldtaxen Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | 3F Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | LSAB Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Ljubica Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Bostad Västerås Förvaltning AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | GL Gross AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Nordiska Byggkoncept Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | The Bozz Sweden AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Lente Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Lavari Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Lugnets Kraken Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Ackes Förvaltning AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Irma 1 Invest i Västerås AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Hallencreutz Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | FLJB Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Mr Pac Group AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Kommanditbolaget Irma 1 | – | – | – |
| Huvudansvarig revisor | Bladh Management Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Dåvö 1:32 AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | SJTL Köping AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Hot Pot AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Klemets Zackrisson Group AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Liljegren Wiik Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | TIB Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Nyckelöns Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Fastighets AB Garnsviken Syd | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Garnsviken Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Fastighets AB Garnsviken Norr | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | JOPP Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | GOOC Invest AB Fusionerat | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Revisor | Circino AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Eliasson Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Svenssonligan AB | 2 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Elinstallationer i Hallstahammar Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Visual Fitness Skandinavien AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Nivan Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Tre Streck Group AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |