| Huvudansvarig revisor | TP-LINK Enterprises Nordic AB | 37 | 661,2 mkr (2025) | 9,9 % |
| Huvudansvarig revisor | King Food AB | 244 | 409 mkr (2025) | −10,9 % |
| Huvudansvarig revisor | AKTIEBOLAGET LINDSTRÖMS HUSVAGNAR | 29 | 324,8 mkr (2025) | 3,6 % |
| Huvudansvarig revisor | ASBA Aktiebolag | 27 | 299,4 mkr (2024) | 6,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Zäkra Leveranser i Sverige AB | 251 | 232 mkr (2025) | 2,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Cparta Cyber Defense AB | 85 | 204,9 mkr (2025) | −20,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Techtronic Industries Sweden AB | 102 | 148,2 mkr (2024) | 1,8 % |
| Huvudansvarig revisor | RenePartner AB | 8 | 140,9 mkr (2025) | 53,4 % |
| Huvudansvarig revisor | TradeMark Service LE AB | 7 | 138,5 mkr (2025) | 3,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Cowin Svenska AB | 5 | 106 mkr (2024) | 1,7 % |
| Revisor | LWT Livs AB | 19 | 105 mkr (2025) | 2,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Stoneform Sweden Group AB | 49 | 102,5 mkr (2025) | 2,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Solidsport AB | 20 | 78,6 mkr (2025) | 0,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Bergs Lås AB | 21 | 71,2 mkr (2025) | 13,1 % |
| Revisor | Arc International AB | 0 | 71 mkr (2025) | 2,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Polyamp Aktiebolag | 21 | 59,3 mkr (2025) | 13,0 % |
| Huvudansvarig revisor | King Food Sweden AB | 74 | 57,2 mkr (2025) | 1,7 % |
| Revisor | Cormland NSARC AB | 6 | 53,7 mkr (2025) | 18,7 % |
| Huvudansvarig revisor | E Kraft Entreprenad AB | 14 | 51,6 mkr (2024) | 21,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Doctrin AB | 24 | 45,4 mkr (2025) | −65,4 % |
| Huvudansvarig revisor | EMAB AB | 10 | 44,5 mkr (2025) | −4,1 % |
| Huvudansvarig revisor | ETTELVA Arkitekter AB | 38 | 44,5 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | MER Arkitekter AB | 21 | 43,6 mkr (2025) | −1,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Svenska Fiskbilen AB | 32 | 43 mkr (2025) | 0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Themptander VVS AB | 16 | 42,2 mkr (2025) | 3,2 % |
| Revisor | Traveknowledgy AB | 3 | 39,5 mkr (2024) | 10,4 % |
| Huvudansvarig revisor | CD Säkerhetsteknik AB | 23 | 38,5 mkr (2025) | 1,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Vecka 16 AB | 2 | 36,9 mkr (2025) | 39,2 % |
| Revisor | Säby Taxi AB | 35 | 30,3 mkr (2025) | 3,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Sundab Ronald Sundberg Aktiebolag | 13 | 30,2 mkr (2025) | −1,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Peak Asset Management AB Fusionerat | 4 | 29,3 mkr (2024) | 2,0 % |
| Revisor | Citadel International AB | 1 | 29,2 mkr (2025) | 9,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Mediability Sweden AB | 2 | 28,8 mkr (2025) | 5,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Aviat Networks (Sweden) AB | 0 | 28,3 mkr (2025) | 27,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Act Management AB | 13 | 26,7 mkr (2024) | 12,2 % |
| Huvudansvarig revisor | A. Johansson Maskiner AB | 10 | 24,2 mkr (2025) | 11,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Norrlandskol AB | 1 | 23,9 mkr (2025) | 4,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Berlingo Media AB | 16 | 22,5 mkr (2025) | 7,6 % |
| Huvudansvarig revisor | 450 Gradi AB | 22 | 22,4 mkr (2025) | −5,6 % |
| Revisor | Troserums Förvaltnings Aktiebolag | 5 | 22,2 mkr (2024) | 62,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Eazy One AB | 32 | 21,9 mkr (2025) | 6,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Kajsas Fisk Aktiebolag | 8 | 21,5 mkr (2025) | 9,4 % |
| Revisor | Arkitektbyrån Design Göteborg AB | 14 | 21,1 mkr (2025) | 3,2 % |
| Revisor | S.V.B Radiocom AB | 10 | 21,1 mkr (2025) | 0,1 % |
| Revisor | Supersonic Svenska AB | 5 | 20,9 mkr (2024) | 2,9 % |
| Revisor | CI Chemical Instruments Aktiebolag | 5 | 19,9 mkr (2025) | 9,0 % |
| Revisor | Brohäll Marin AB | 8 | 19 mkr (2025) | 8,0 % |
| Revisor | Rockesholm Behandling och Utbildning Aktiebolag | 22 | 17,7 mkr (2025) | −4,6 % |
| Revisor | Povera AB | 14 | 17,3 mkr (2025) | −0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Ivanti Sweden AB | 5 | 15,8 mkr (2025) | 6,1 % |
| Huvudansvarig revisor | TBox Sweden AB | 11 | 15,8 mkr (2025) | −167,3 % |
| Revisor | Myquest AB | 1 | 15,6 mkr (2024) | 49,2 % |
| Revisor | Johan Melins Elektromontage Aktiebolag | 9 | 13,3 mkr (2024) | −1,9 % |
| Revisor | Drop Coffee Roasters AB | 0 | 13,1 mkr (2025) | −0,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Acrylgruppen Pick and Mix AB | 4 | 13 mkr (2025) | 0,5 % |
| Revisor | IMIS AB | 11 | 13 mkr (2025) | −8,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Tier 1 Interim AB | 2 | 12,4 mkr (2025) | 11,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Cowin Scandinavia Services AB | 14 | 11,6 mkr (2024) | 0,6 % |
| Huvudansvarig revisor | StormTac AB | 5 | 10,7 mkr (2025) | 12,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Stockholm marin scandinavia AB | 5 | 10,6 mkr (2025) | 25,8 % |
| Revisor | Thomas Sund Bil AB | 1 | 10,3 mkr (2025) | 1,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Omasta Consultancy AB | 7 | 9,5 mkr (2024) | 0,7 % |
| Revisor | Wallesvitvaror AB | 4 | 8,8 mkr (2024) | −3,5 % |
| Revisor | Martiq Advokatbyrå AB | 5 | 8,7 mkr (2025) | 5,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Millimeter Arkitekter AB | 8 | 8,4 mkr (2025) | 5,5 % |
| Revisor | Taameya Tegner AB | 8 | 8,1 mkr (2024) | 3,2 % |
| Revisor | Ekofredrik AB | 4 | 8 mkr (2025) | 11,8 % |
| Revisor | Top of Heart AB | 6 | 7,8 mkr (2025) | −0,2 % |
| Revisor | Achilleus Art o Media Aktiebolag | 1 | 7,6 mkr (2025) | 143,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Z.R Transporter i Sverige AB | 17 | 7,4 mkr (2025) | 7,4 % |
| Revisor | Tille Bygg AB | 7 | 7,4 mkr (2025) | 1,1 % |
| Revisor | NSD Tandvård AB | 5 | 7,4 mkr (2025) | 7,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Neda Production AB | 1 | 6,4 mkr (2025) | 65,5 % |
| Huvudansvarig revisor | N.H.L. Snickerier Aktiebolag | 5 | 6,1 mkr (2025) | 40,9 % |
| Revisor | Arkvision Nordic AB | 3 | 6,1 mkr (2024) | 30,9 % |
| Revisor | Prinet AB | 3 | 5,7 mkr (2025) | −1,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Spontor Invest Aktiebolag | 1 | 5,3 mkr (2025) | 199,2 % |
| Revisor | Da Antonio & Lucia Pizzeria AB | 4 | 5 mkr (2025) | −6,1 % |
| Revisor | Prime Ortodonti AB | 2 | 4,8 mkr (2025) | 34,8 % |
| Revisor | Iperion AB | 4 | 4,8 mkr (2025) | 42,4 % |
| Revisor | In Tech Invest Management X AB | 3 | 4,7 mkr (2024) | −27,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Pour Toi AB | 3 | 4,7 mkr (2025) | −1,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Allisolering I Vällingby Aktiebolag | 3 | 4,7 mkr (2025) | 28,2 % |
| Revisor | Strede mat, kärlek och vin AB | 5 | 4,5 mkr (2024) | −2,3 % |
| Revisor | Kampaay Nordics AB | 0 | 4,4 mkr (2025) | 3,4 % |
| Revisor | J&K Mannerfelt AB | 2 | 4,2 mkr (2025) | 37,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Stavsnäs Entreprenad AB | 1 | 4 mkr (2025) | 1,6 % |
| Huvudansvarig revisor | AB Café Moodus | 4 | 4 mkr (2025) | −12,0 % |
| Revisor | Kovac Family AB | 1 | 3,7 mkr (2023) | 26,2 % |
| Huvudansvarig revisor | APRIORI Technologies Sweden AB | 1 | 3,5 mkr (2025) | 6,9 % |
| Revisor | Nacka Strand Dental AB | 1 | 3,5 mkr (2025) | 1,7 % |
| Revisor | CleanOne Lundell AB | 1 | 3,5 mkr (2025) | 16,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Kloon Production AB | 2 | 3,5 mkr (2025) | 73,8 % |
| Revisor | Trinicon AB | 1 | 3,3 mkr (2025) | 30,0 % |
| Revisor | Interteknik fastigheter AB | 1 | 3,1 mkr (2025) | 17,3 % |
| Revisor | Palco Media Aktiebolag | 1 | 3 mkr (2025) | 66,0 % |
| Huvudansvarig revisor | JC Lindströms Fastigheter i Enköping AB | 0 | 3 mkr (2025) | 26,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Stonecraft Sweden Group AB | 0 | 2,5 mkr (2025) | −114,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Tov Aktiebolag | 1 | 2,5 mkr (2025) | −55,1 % |
| Huvudansvarig revisor | RFP - Fransson & Petza Arkitektkontor AB | 2 | 2,2 mkr (2025) | 4,3 % |
| Revisor | Commit Accounting AB | 4 | 1,8 mkr (2025) | 0,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Vanghansen AB | 2 | 1,7 mkr (2025) | 10,0 % |
| Huvudansvarig revisor | CJ Administration Aktiebolag | 2 | 1,6 mkr (2025) | −24,0 % |
| Huvudansvarig revisor | JC Lindströms fastighet Vikingavägen AB | 0 | 1,3 mkr (2025) | 28,8 % |
| Huvudansvarig revisor | JC Lindströms fastighet Mjödvägen AB | 0 | 1,2 mkr (2025) | 20,3 % |
| Huvudansvarig revisor | JC Lindströms Fastigheter i X AB | 0 | 1,2 mkr (2025) | 43,3 % |
| Huvudansvarig revisor | P74 Konsult AB | 1 | 959 tkr (2025) | 338,8 % |
| Revisor | K.A.M.P. Företagsutveckling AB | 1 | 878 tkr (2025) | −10,8 % |
| Revisor | One1property AB | 0 | 821 tkr (2025) | 28,7 % |
| Huvudansvarig revisor | JC Lindströms Fastigheter i Bålsta AB | 0 | 720 tkr (2025) | 66,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Stadsutveckling i Stockholm AB | 2 | 718 tkr (2025) | 371,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Winmag Holding AB | 1 | 651 tkr (2025) | 193,5 % |
| Huvudansvarig revisor | TK Teknik & Förvaltning AB | 1 | 451 tkr (2025) | 18,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Stuck & Art by Stoneform AB | 1 | 439 tkr (2025) | 11,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Olhamra Maskin AB | 0 | 353 tkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | J Wallin Förvaltnings AB | 0 | 337 tkr (2025) | 329,7 % |
| Revisor | Stödboendet Per aspera AB | 0 | 336 tkr (2025) | −2,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Lindströms Reskontraservice AB | 0 | 330 tkr (2025) | 208,8 % |
| Revisor | T-Unit Sweden AB | 2 | 174 tkr (2025) | −6 390,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Husse Group AB | 1 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | act enviro AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Polyamp Instrument Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Stoneform Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | JC Lindströms fastighet Vikingavägen 11 AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Max Fritid AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Shaba Holding AB | 2 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Jepejo AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | In Tech Invest Fund I AB (publ) | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | BMP Entreprenad AB | – | – | – |
| Huvudansvarig revisor | DS FM Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Tier 1 Executive Partners AB | – | – | – |
| Revisor | Ann-Marie Skarp Produktion AB | 1 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Interteknik Förvaltning Aktiebolag | 1 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Cormland NSARC 2 AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Schulte & Bruns Sweden AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | i.b. vogt AB Inaktivt | 4 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | BMP Säkerhet AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Sundab Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Åtia AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Cormland Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Brandfast Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | VOC Diagnostics AB | 2 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | BMP Säkerhet AB Fusionerat | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | N.H.L. Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Arkvision AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Categori Data Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |