| Revisor | Great Earth Scandinavia AB | 10 | 75,5 mkr (2025) | 7,5 % |
| Revisor | Sunda AB | 11 | 55,8 mkr (2025) | 2,7 % |
| Revisor | ProjektKonsulten i Sverige AB | 2 | 40,5 mkr (2025) | −0,4 % |
| Revisor | Jannes Slam- och Spolservice AB | 11 | 31,5 mkr (2025) | 12,4 % |
| Revisor | Trebo Hotell AB | 17 | 29 mkr (2025) | 8,9 % |
| Revisor | Restaurang Häktet AB | 16 | 28,8 mkr (2025) | 0,9 % |
| Revisor | Euroexpo AB | 12 | 27,5 mkr (2025) | 14,1 % |
| Revisor | Dilén Detaljhandel AB | 9 | 26,3 mkr (2025) | −10,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Bozlak Gastropub AB | 22 | 26,2 mkr (2025) | 1,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Soulwax AB | 14 | 23,9 mkr (2025) | 10,5 % |
| Revisor | Byggspecialisterna i Gävle Aktiebolag | 11 | 22,8 mkr (2025) | 3,3 % |
| Revisor | Gävleborgs Zoo & Förvaltning AB | 12 | 21,3 mkr (2025) | 15,7 % |
| Revisor | SG 15 i Sundsvall AB | 12 | 21,2 mkr (2025) | 11,3 % |
| Revisor | Lundberg & Co Reklambyrå Gävle AB | 14 | 20,4 mkr (2026) | 2,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Kontrollbolaget Norr AB | 15 | 18,9 mkr (2025) | 0,2 % |
| Revisor | Brinc Relations AB | 4 | 18,4 mkr (2025) | 4,1 % |
| Revisor | NORRLANDSPOOLEN AB | 2 | 16,9 mkr (2025) | 2,0 % |
| Revisor | Adams Cistern & Rörisolering AB | 7 | 16,3 mkr (2025) | 23,2 % |
| Revisor | MKE My Kitchen Equipment AB | 10 | 14,9 mkr (2025) | 19,8 % |
| Revisor | Grönvalls Måleri i Gävle AB | 14 | 14,3 mkr (2025) | 6,8 % |
| Revisor | CHECKER CONSULTING AB | 4 | 14,3 mkr (2025) | 5,9 % |
| Revisor | Ödmårdens Skogstransporter AB | 9 | 14,1 mkr (2025) | 4,7 % |
| Revisor | STHLM BISTRO AB | 9 | 14,1 mkr (2025) | 6,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Bozlak Gastronomi AB | 12 | 13,5 mkr (2025) | −0,7 % |
| Revisor | HTH Kök Gävle AB | 2 | 13,3 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | BarKing Aktiebolag | 8 | 13,3 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Hyrbilar i Gävle AB | 3 | 13,1 mkr (2025) | 6,5 % |
| Revisor | Strukturen USTN Aktiebolag | 15 | 12,7 mkr (2026) | 1,9 % |
| Revisor | MATLA Bygg- och projektledning AB | 8 | 12,6 mkr (2026) | 5,7 % |
| Revisor | Food & Brands Sweden AB | 9 | 12,3 mkr (2025) | 5,1 % |
| Revisor | DK Mekano i Gävle AB | 9 | 12,2 mkr (2025) | 20,9 % |
| Revisor | Christian Henke AB | 5 | 12 mkr (2025) | 2,4 % |
| Revisor | Byggdax i Gävle AB | 7 | 11,8 mkr (2025) | −0,6 % |
| Revisor | ABF Progress Aktiebolag | 17 | 11,7 mkr (2025) | 18,7 % |
| Revisor | KH Måleri Aktiebolag | 19 | 11,7 mkr (2025) | −8,8 % |
| Revisor | Krstic Gävle AB | 8 | 11,6 mkr (2025) | 0,2 % |
| Revisor | Skybar i Gävle AB | 8 | 11,1 mkr (2024) | −11,9 % |
| Revisor | Ernströms Företagsservice AB | 17 | 11,1 mkr (2025) | 0,7 % |
| Revisor | Strandahl Advokater AB | 6 | 10,2 mkr (2025) | 11,3 % |
| Revisor | Diléns Övik AB | 3 | 9,6 mkr (2025) | 0,4 % |
| Revisor | OCTOPUS AUTOMATION i Gävle Aktiebolag | 5 | 9,5 mkr (2025) | 0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Ölstugan Gävle AB | 8 | 9,1 mkr (2025) | 0,2 % |
| Revisor | Ampere Media AB | 0 | 8,9 mkr (2025) | 13,5 % |
| Revisor | Pinnen & Kattis Alltjänst AB | 6 | 8,1 mkr (2025) | 3,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Baringo Reklam & Kommunikation AB | 0 | 7,9 mkr (2025) | 2,6 % |
| Revisor | Bröderna Larssons Last & Transport Aktiebolag | 7 | 7,9 mkr (2025) | 7,4 % |
| Revisor | Olympiakos AB | 7 | 7,8 mkr (2025) | 6,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Davidos Gävle AB | 9 | 7,7 mkr (2025) | −12,6 % |
| Revisor | SERIMA AB | 4 | 7,7 mkr (2025) | 18,0 % |
| Revisor | Överhärde Reparationsverkstad AB | 5 | 7,6 mkr (2024) | 0,9 % |
| Revisor | Fotogen och Oljor Berglund AB | 3 | 7,4 mkr (2025) | 5,0 % |
| Revisor | Ljusets familjehemsvård AB | 8 | 7,3 mkr (2025) | 27,8 % |
| Revisor | Svenska Termoträ Aktiebolag | 2 | 6,9 mkr (2025) | 2,1 % |
| Revisor | R Linds Skogs- & Jordbruks AB | 4 | 6,9 mkr (2025) | 7,1 % |
| Revisor | Greengoat Hållbarhetsbyrå AB | 2 | 5,8 mkr (2025) | 0,1 % |
| Revisor | Fastighetsbolaget Lysgatan 2 AB | 0 | 5,6 mkr (2025) | 26,9 % |
| Revisor | Bozlak Group AB | 5 | 5,4 mkr (2025) | 6,9 % |
| Revisor | LIVSAME 1 AB | 1 | 5,4 mkr (2025) | −24,6 % |
| Revisor | Normans Laddningstation Aktiebolag | 2 | 5,4 mkr (2025) | 1,5 % |
| Revisor | Kovacic Fastigheter AB | 0 | 5,2 mkr (2025) | 26,0 % |
| Revisor | Clino AB | 10 | 5,1 mkr (2025) | 5,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Miljöisolering i Gävle AB | 3 | 5 mkr (2025) | 1,5 % |
| Revisor | Sedvall Snickeri AB | 4 | 4,8 mkr (2024) | 14,7 % |
| Revisor | Fastighetsbolaget street stores i Gävle AB | 0 | 4,8 mkr (2025) | 25,6 % |
| Revisor | Gunnar Jansson Konsult AB | 3 | 4,8 mkr (2025) | −0,6 % |
| Revisor | RHT Fastfood AB | 3 | 4,7 mkr (2025) | 1,2 % |
| Revisor | Marin Service Gruppen Nordic AB | 4 | 4,7 mkr (2025) | −10,5 % |
| Revisor | Näringen Bilverkstad AB | 4 | 4,4 mkr (2025) | 16,7 % |
| Revisor | Bosses Bygg & Betong i Gävle AB | 4 | 4,3 mkr (2025) | −10,3 % |
| Revisor | Inflecto AB | 4 | 4,3 mkr (2025) | 6,1 % |
| Revisor | AK Redovisning AB | 3 | 4,3 mkr (2024) | 12,8 % |
| Revisor | Västra Kasern AB | 0 | 4,3 mkr (2025) | 18,3 % |
| Revisor | Gästriklands Byggnadsställningar AB | 5 | 4,3 mkr (2025) | 9,3 % |
| Revisor | Hille Schakt Aktiebolag | 2 | 4,1 mkr (2025) | 8,4 % |
| Revisor | Solvence Advokat Gävle AB | 1 | 4 mkr (2025) | 48,4 % |
| Revisor | Mirbers AB | 5 | 4 mkr (2025) | −50,0 % |
| Revisor | Geoforum Sverige Service AB | 2 | 3,9 mkr (2025) | −10,1 % |
| Huvudansvarig revisor | AH i Gävle AB | 5 | 3,8 mkr (2025) | 6,5 % |
| Revisor | LUNDIN CLOTHES AB | 1 | 3,8 mkr (2025) | 1,2 % |
| Revisor | Fagergrens Konsult AB | 1 | 3,5 mkr (2025) | 45,1 % |
| Revisor | Fjällbadet i Norr AB | 0 | 3,5 mkr (2025) | 19,9 % |
| Revisor | TKIG i Gävle AB | 2 | 3,4 mkr (2025) | 7,2 % |
| Revisor | Anse AB | 4 | 3,2 mkr (2025) | 3,0 % |
| Revisor | Videa Film Aktiebolag | 3 | 3,1 mkr (2025) | 4,1 % |
| Revisor | Briljant i Falun, Gävle och Visby AB | 0 | 3,1 mkr (2025) | 4,5 % |
| Revisor | Pär Dybeck Holding AB | 1 | 2,9 mkr (2025) | 64,1 % |
| Revisor | ACKES Dansskola AB | 5 | 2,9 mkr (2025) | 3,9 % |
| Revisor | GSB Entreprenad & Projektledning AB | 2 | 2,8 mkr (2025) | 2,8 % |
| Revisor | Walldco AB | 1 | 2,7 mkr (2025) | 450,5 % |
| Revisor | Real Fishing i Sandviken AB | 3 | 2,6 mkr (2025) | −26,7 % |
| Revisor | Creative Countryside since 2016 AB | 2 | 2,4 mkr (2025) | 0,3 % |
| Revisor | AhmedK AB | 3 | 2,4 mkr (2025) | −3,0 % |
| Revisor | Prorigger AB | 1 | 2,4 mkr (2025) | 3,6 % |
| Revisor | Björnwall Engineering AB | 1 | 2,3 mkr (2025) | 24,5 % |
| Revisor | Lassas 24 AB | 3 | 2,2 mkr (2026) | −4,8 % |
| Revisor | Course Consulting AB | 1 | 2,2 mkr (2025) | 41,9 % |
| Revisor | AB Kiropraktorerna Vejlo | 2 | 2,1 mkr (2025) | 3,3 % |
| Revisor | Gavleparken i Gävle AB | 1 | 2 mkr (2025) | 12,4 % |
| Revisor | GSB Bygg AB | 2 | 2 mkr (2025) | −18,1 % |
| Revisor | Gräv & Last i Gävle AB | 2 | 1,9 mkr (2025) | −6,8 % |
| Revisor | Value Factory in Sweden AB | 1 | 1,8 mkr (2025) | 19,0 % |
| Revisor | Suxeed-IT AB | 1 | 1,7 mkr (2025) | 29,5 % |
| Revisor | Urban Cowboys Holding AB | 0 | 1,7 mkr (2025) | 65,2 % |
| Revisor | Active Beauty Care Scandinavia AB | 1 | 1,7 mkr (2025) | −82,6 % |
| Revisor | Gävle Lokalhus AB | 0 | 1,5 mkr (2024) | −42,5 % |
| Revisor | Ryggkompaniet i Gävle AB | 3 | 1,5 mkr (2025) | −3,9 % |
| Revisor | Platt Pelle AB | 1 | 1,4 mkr (2025) | 6,9 % |
| Revisor | Biltvätten i Valbo AB | 1 | 1,4 mkr (2025) | 2,7 % |
| Huvudansvarig revisor | KB Interiör AB | 0 | 1,4 mkr (2025) | −0,6 % |
| Revisor | Food & Brands Sweden Holding AB | 0 | 1,4 mkr (2025) | 35,0 % |
| Revisor | Nisö AB | 1 | 1,3 mkr (2025) | 22,6 % |
| Revisor | Raledia AB | 1 | 1,3 mkr (2025) | 26,4 % |
| Revisor | Paytechsystem Europe AB | 0 | 1,3 mkr (2026) | 2,2 % |
| Revisor | Holrun Fastighets Aktiebolag | 0 | 1,2 mkr (2025) | −8,9 % |
| Revisor | RGM Fastighet AB | 0 | 1,1 mkr (2025) | 5,9 % |
| Revisor | VLNetMedia Sweden AB | 2 | 1,1 mkr (2025) | −13,2 % |
| Revisor | Sofia Hedlund Kiropraktik och Rehab AB | 1 | 953 tkr (2025) | 4,5 % |
| Revisor | Björn Biografer Aktiebolag | 1 | 925 tkr (2025) | 0,9 % |
| Revisor | C-pipeline AB | 1 | 895 tkr (2025) | 2,6 % |
| Revisor | Gölins Smak AB | 1 | 821 tkr (2025) | −4,8 % |
| Revisor | Weessge AB | 1 | 800 tkr (2025) | 14,0 % |
| Revisor | SAIK Försäljning AB | 0 | 663 tkr (2025) | 6,5 % |
| Revisor | Seljansö Fastighets AB | 0 | 635 tkr (2025) | 6,6 % |
| Revisor | Bergenbo Industrifastighet AB | 0 | 531 tkr (2025) | 10,0 % |
| Revisor | L Wallén Elkonsult AB | 0 | 487 tkr (2025) | 71,0 % |
| Revisor | H.M. Medicus AB | 1 | 454 tkr (2025) | 9,0 % |
| Revisor | Mittrevision Aktiebolag | 0 | 446 tkr (2025) | 9,0 % |
| Revisor | Ingenius Aktiebolag | 1 | 425 tkr (2025) | 32,0 % |
| Revisor | Ljungströms Studio AB | 0 | 420 tkr (2025) | 1,4 % |
| Revisor | AF Radiologkonsult AB | 0 | 415 tkr (2025) | 25,8 % |
| Revisor | Sorina Vilceanu AB | 1 | 376 tkr (2025) | 53,7 % |
| Revisor | Skärsättra Fastighets AB | 0 | 360 tkr (2026) | 28,9 % |
| Revisor | Jepam Fastigheter AB | 0 | 360 tkr (2025) | 51,4 % |
| Revisor | Evresis AB | 1 | 327 tkr (2025) | −16,5 % |
| Revisor | Mangsbo Konsult AB | 0 | 288 tkr (2026) | 67,0 % |
| Revisor | Överhärde Fastigheter AB | 0 | 252 tkr (2024) | −1,6 % |
| Revisor | Svenska Termoträ Försäljnings Aktiebolag | 1 | 250 tkr (2025) | 64,4 % |
| Revisor | by ilo AB | 1 | 249 tkr (2025) | −52,6 % |
| Revisor | REVENT Aktiebolag | 0 | 210 tkr (2025) | 220,0 % |
| Revisor | Aktiebolag Sandins Såg & Kedjeservice | 0 | 206 tkr (2025) | −91,3 % |
| Revisor | TransVerba Aktiebolag | 1 | 202 tkr (2025) | 1,5 % |
| Revisor | Hazika AB | 1 | 194 tkr (2024) | 9,8 % |
| Revisor | Aktiebolaget Husfabriken, Gefle/Dala | 1 | 187 tkr (2025) | −90,4 % |
| Revisor | Uthyrning och fritid Norr AB | 0 | 167 tkr (2025) | −124,6 % |
| Revisor | Aktiebolaget Gustafsson Hus och Herrgård | 0 | 166 tkr (2025) | 33,7 % |
| Revisor | Glaskonsult Gävle AB | 0 | 156 tkr (2025) | −5,1 % |
| Revisor | JULANE Förvaltning AB | 0 | 138 tkr (2025) | 60,1 % |
| Revisor | Sune Andersson Holding i Falkenberg AB | 1 | 137 tkr (2025) | −35,0 % |
| Revisor | Aktiebolaget Ernströms Revisionsbyrå | 0 | 120 tkr (2025) | 3 460,8 % |
| Revisor | GSB Hus AB | 0 | 97 tkr (2025) | 25,8 % |
| Revisor | Bozlak Invest AB | 0 | 72 tkr (2025) | −2 259,7 % |
| Revisor | AdripsykCare AB | 0 | 62 tkr (2025) | 616,1 % |
| Revisor | USUS AB | 0 | 61 tkr (2025) | 290,2 % |
| Revisor | ToFag Konsult AB | 0 | 37 tkr (2025) | 45,9 % |
| Revisor | FireSoft AB | 0 | 35 tkr (2025) | 68,6 % |
| Revisor | Niklas Brodd AB | 0 | 28 tkr (2025) | 78,6 % |
| Revisor | Gävleborgs Förvaltning & Finans AB | 0 | 13 tkr (2025) | 40 530,8 % |
| Revisor | Alderholmens Kök AB | – | – | – |
| Revisor | Mobacken Fastigheter AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | SHA i Gävle AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Scrope AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | RKN Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Radovan Kovacic -45 AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Lövsta Bruk Holding AB | 0 | 0 tkr (2026) | – |
| Revisor | Pettersson i Hudiksvall Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Epikuros Förvaltnings Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Zer Investment AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Aktiebolaget Gävle Markkonsult | 2 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | MNN Holding Gävle AB | 0 | 0 tkr (2026) | – |
| Revisor | SMN Förvaltning AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Mamama Förvaltning AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | F. Cetin AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | STULSA Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Åsbyggeby Mark & Hem AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Jalkler Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Great Earth Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Lundberg Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | BRK Profit AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | GSB Holding Sverige AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Ernströms Revisionsbyrå Kommanditbolag | – | – | – |
| Revisor | HAMP INVEST AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Vårbacka Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Learning Capacity LC AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Tojosa invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | RGM Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Slitvargen Sweden Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Revisor | Bryggeriet & Co Fastigheter AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | BSAB Förvaltning i Gävle AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Carlsson & Östberg Consulting Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2025) | 19,9 % |
| Revisor | Kilometer Kommunikation AB | 0 | 0 tkr (2026) | – |
| Revisor | A-Los AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | AB Owe Jansson | 1 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Perihelium Group AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Max Hoffbrandt Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | TOSA Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Sares Consulting AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Bemoni Kapitalförvaltning AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Bemoni AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Benny Djurstedt Grill Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Fredrik Pierre AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Fredrik Pierre Förvaltning AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | B. Elensjö Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2026) | – |