| Huvudansvarig revisor | Sh bygg, sten och anläggning AB | 399 | 1,7 mdkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Frilans Finans Sverige AB | 23 | 1,5 mdkr (2025) | 1,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Avincis Aviation Sweden AB | 169 | 582,4 mkr (2025) | −5,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Invoicery Business AB | 8331 | 317,6 mkr (2025) | −0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Boule Medical AB | 79 | 272,5 mkr (2025) | −1,0 % |
| Revisor | Uppsala Maskin & Verktyg AB | 50 | 202,2 mkr (2025) | 2,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Sedana Medical AB (publ) | 39 | 191,9 mkr (2025) | −20,2 % |
| Huvudansvarig revisor | JMG Betong AB | 39 | 175,7 mkr (2025) | −0,6 % |
| Huvudansvarig revisor | St1 Biokraft Stockholm AB | 8 | 151,7 mkr (2025) | 1,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Avincis Aviation Holdings Sweden AB | 0 | 142,7 mkr (2025) | −7,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Biokraft Södertörn AB | 8 | 140,7 mkr (2025) | 10,8 % |
| Huvudansvarig revisor | St1 Biokraft AB | 66 | 109,7 mkr (2025) | 21,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Senzime AB (publ.) | 58 | 104 mkr (2025) | −159,0 % |
| Huvudansvarig revisor | First Solar European Technology Center AB | 34 | 82,5 mkr (2024) | 13,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Paxport Aktiebolag | 26 | 76,7 mkr (2025) | 0,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Scandiflash Aktiebolag | 13 | 76,2 mkr (2025) | 0,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Oncopeptides AB | 39 | 71,1 mkr (2025) | −390,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Cinclus Pharma Holding AB (publ) | 19 | 62,9 mkr (2025) | −186,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Sh Asfalt AB | 14 | 62,5 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Ekdalens Biotransporter AB | 19 | 62,1 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Rolling Optics AB | 18 | 49,9 mkr (2024) | −4,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Aurevia AB | 28 | 45,2 mkr (2025) | −1,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Oxceed AB | 28 | 43,9 mkr (2025) | −12,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Piezomotor Uppsala AB | 21 | 38,9 mkr (2025) | −31,2 % |
| Huvudansvarig revisor | QAdvis AB | 23 | 38,5 mkr (2025) | −0,4 % |
| Huvudansvarig revisor | AB Toolpal | 10 | 37,9 mkr (2025) | −1,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Invoicery AB | 20 | 37,4 mkr (2025) | −0,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Mestro AB | 37 | 36,6 mkr (2024) | −34,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Phosworks AB | 40 | 36 mkr (2025) | −4,5 % |
| Revisor | Academicum Utbildning & Bemanning AB | 17 | 31,2 mkr (2025) | 21,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Gaming Corps AB | 1 | 29,5 mkr (2024) | −35,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Boule Diagnostics AB | 10 | 28,9 mkr (2025) | 257,5 % |
| Revisor | Jonas Kvist VVS AB | 11 | 26,1 mkr (2025) | 5,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Rental Equipment Work i Uppsala AB | 10 | 23,4 mkr (2025) | −6,0 % |
| Huvudansvarig revisor | St1 Biokraft Mönsterås AB | 10 | 23 mkr (2025) | −367,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Grand Hotell Hörnan AB | 10 | 21,5 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Pointguard Aktiebolag | 6 | 21 mkr (2025) | 1,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Biokraft Recycling Stockholm AB | 6 | 20,7 mkr (2025) | 22,2 % |
| Huvudansvarig revisor | All Blues AB | 10 | 19,2 mkr (2024) | −8,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Northern Parklife Aktiebolag | 14 | 18,6 mkr (2025) | 13,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Eklundshof fastigheter aktiebolag | 3 | 17,1 mkr (2025) | 10,6 % |
| Huvudansvarig revisor | 19-69 Group AB | 0 | 15,6 mkr (2025) | −62,7 % |
| Revisor | Växtbiten i Uppsala AB | 5 | 15,1 mkr (2026) | 9,8 % |
| Revisor | Blueflow Energy Management AB | 7 | 14,9 mkr (2026) | 25,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Q-linea AB | 75 | 14,3 mkr (2025) | −1 543,7 % |
| Huvudansvarig revisor | St1 Biokraft Laholm AB | 0 | 13,7 mkr (2025) | 14,7 % |
| Huvudansvarig revisor | VPUS Joyous Group AB | 8 | 12,8 mkr (2025) | −26,1 % |
| Huvudansvarig revisor | VBN Components AB | 8 | 12,7 mkr (2025) | −35,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Selahatin AB | 6 | 12 mkr (2024) | −68,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Sven Heribert Invest AB | 0 | 11,6 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Gaudy Stockholm Aktiebolag | 7 | 11,1 mkr (2025) | 8,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Rackfish AB | 7 | 9,8 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Familjehem Fristad AB | 21 | 9,7 mkr (2025) | −0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Sh Huset AB | 0 | 9,7 mkr (2025) | −38,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Zeowater International AB | 1 | 9 mkr (2025) | −31,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Corline Biomedical AB | 12 | 7,7 mkr (2025) | −192,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Biokraft Sweden AB Fusionerat | 7 | 7,3 mkr (2024) | −2 853,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Sveaborgs Förvaltnings AB | 1 | 7,1 mkr (2024) | −65,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Bifrost Biosystems AB | 3 | 6,8 mkr (2025) | −62,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Coreclean Stockholm AB | 3 | 6,8 mkr (2025) | 2,8 % |
| Revisor | Rätt Spår i Uppsala AB | 2 | 6,4 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Hero E-com AB | 2 | 6,3 mkr (2025) | −14,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Cinclus Pharma AB | 0 | 6,2 mkr (2024) | 0,0 % |
| Revisor | Novaskill Aktiebolag | 4 | 5,9 mkr (2025) | −0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Gimi AB | 15 | 5,7 mkr (2025) | −248,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Kibion AB | 0 | 5,2 mkr (2024) | 62,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Rolling Optics innovation AB | 0 | 5 mkr (2024) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Rolling Optics equipment AB | 0 | 5 mkr (2024) | −79,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Oncopeptides Innovation AB | 0 | 4,5 mkr (2024) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Aktiebolaget Sven Heribert | 1 | 3,9 mkr (2025) | −188,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Hörnan Hotellfastigheter AB | 0 | 3,5 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Blykalla AB | 38 | 3,4 mkr (2025) | −3 046,2 % |
| Revisor | Uppsala Boländerna 5:9 AB | 0 | 3,4 mkr (2025) | 41,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Johan Bäcke AB | 1 | 3,2 mkr (2025) | 13,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Sven Heribert Holding AB | 1 | 3,2 mkr (2025) | −748,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Paxport Group AB | 0 | 2,9 mkr (2025) | 1 085,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Coreclean AB | 1 | 2,8 mkr (2025) | 9,8 % |
| Revisor | Coreclean Mitt AB | 1 | 2,6 mkr (2025) | 3,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Sh Fastighetsutveckling AB | 1 | 2,4 mkr (2025) | −242,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Proport Invest AB (publ) | 0 | 1,2 mkr (2025) | −639,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Biokraft Shared Services Nordics AB | 0 | 1,2 mkr (2025) | 95,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Rotnätet Holding 1 AB | 0 | 1,1 mkr (2025) | −130,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Sh Börstil 2 AB | 0 | 1,1 mkr (2025) | −162,0 % |
| Huvudansvarig revisor | AB Proplendo | 0 | 968 tkr (2025) | −696,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Lillsandsholmen Properties&Consulting AB | 0 | 708 tkr (2025) | 90,3 % |
| Huvudansvarig revisor | QAdvis EAR AB | 0 | 585 tkr (2025) | 0,2 % |
| Huvudansvarig revisor | AB Aristocrats | 2 | 550 tkr (2024) | 13,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Invoicery Europe AB | 1 | 514 tkr (2025) | 1,9 % |
| Huvudansvarig revisor | St1 Biokraft Group AB | 0 | 441 tkr (2025) | 2 444,7 % |
| Revisor | Uppsala Maskin & Verktyg Förvaltning AB | 2 | 314 tkr (2025) | 3 580,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Rolling Optics Holding AB | 0 | 307 tkr (2024) | −7 213,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Invoicery Group AB | 0 | 274 tkr (2025) | −1 640,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Ren Fuel K2B AB | 12 | 144 tkr (2024) | −16 887,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Invoicery International Europe AB | 1 | 18 tkr (2025) | 55,6 % |
| Huvudansvarig revisor | River Oak Capital AB | 1 | 16 tkr (2025) | −97 381,3 % |
| Revisor | Rätt Spårgruppen AB | 0 | 6 tkr (2025) | −46 816,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Invoicery Int AB Fusionerat | 0 | 5 tkr (2024) | −3 920,0 % |
| Huvudansvarig revisor | EASI B2B AB | 2 | 3 tkr (2024) | −131 166,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Acuvi Sales AB | – | – | – |
| Huvudansvarig revisor | Vital Dos AB | – | – | – |
| Huvudansvarig revisor | Sh & Partners AB | – | – | – |
| Huvudansvarig revisor | Arctic Sun AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Vera A AB | – | – | – |
| Huvudansvarig revisor | Stephen Schad Invoicery Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Invoicery SFF AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Qadvis HoldCo AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Ren Fuel K2B FuelCo AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | NexttoQ AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Ren Fuel K2B Ipco AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Ren Fuel K2B Opco AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Bioleum Sweden AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | U Hammarström AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Pax2Pay AB | 11 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Acuvi AB | 12 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | La Familia Svensson AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Sh Logistik Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Fastighetsbolaget Rotnätet AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Stadsträdgården i Uppsala Fastighets AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | APJ Prefab AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Sh Industri AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Phosworks Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Phosworks Holding 2 AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | St1 Biokraft Germany Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Avincis Aviation FW Sweden AB Fusionerat | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Avincis Aviation Services Sweden AB Fusionerat | – | – | – |
| Huvudansvarig revisor | Lignolproduktion i Vallvik AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Lignicore AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Revisor | Kommanditbolaget BroJohan | – | – | – |
| Huvudansvarig revisor | Gaudy Holding AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Dicot Pharma AB | 4 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Nornor Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |