starkabolag.se

Aktiebolag Norrköping

Renall Holding AB

56 sökningar

Omsättning 2024

4 mkr

+79,7 %
Rörelsemarginal

-3,9 %

+8,2 p.e.
Soliditet

99,7 %

−0,1 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr202420232022
Omsättning3 9782 2141 071
Rörelseresultat−157−26990
Årets resultat−114−22972
Eget kapital275 462274 516211 721
Balansomslutning276 323274 962212 116
Anställda111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 3 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2024-122023-122022-12*
Nettoomsättning3 9782 2141 071
Personalkostnader3 1471 718930
Övriga externa kostnader98976451
Rörelseresultat−157−26990
Ränteintäkter43391
Resultat efter finansiella poster−114−22991
Skatt0019
Årets resultat−114−22972

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2024-122023-122022-12*
Anläggningstillgångar269 319269 319210 010
Kortfristiga fordringar4 2831 1921 605
Kassa och bank2 7214 451501
Omsättningstillgångar7 0055 6442 106
Summa tillgångar276 323274 962212 116
Aktiekapital383831
Balanserat resultat−158720
Eget kapital275 462274 516211 721
Justerat eget kapital275 462274 516211 721
Kortfristiga skulder861446395
Summa eget kapital och skulder276 323274 962212 116
Ställda säkerheter264 30000

* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.

Verksamhet

Räkenskapsåret 2024 nådde Renall Holding AB en omsättning på 4 miljoner kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -3,9 procent, och soliditeten var hög — 99,7 procent. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 80 procent. Bolaget sysselsatte 1 personer och har sitt säte i Norrköping.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolagets ska äga aktier i dotterbolag, äga och förvalta lös egendom, samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Övriga befattningar
Företagsvärdering

Vad är Renall Holding AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Renall Holding AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Renall Holding AB (559369-5918)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Renall Holding AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Koncern

ModerbolagSEB ALTERNATIVE ASSETS S.A.
KoncernmoderSEB ALTERNATIVE ASSETS S.A.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2022-03-09
Bransch Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare (SNI 64994)
Adress
Västerbyholmsvägen 7, 602 38, Norrköping
Besök: Västerbyholmsvägen 7, Norrköping
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad