Aktiebolag Göteborg
Förvaltnings AB Stenlyckan
115 sökningar
Omsättning 2024
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
35,6 %
+2,3 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 242 |
| Rörelseresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −179 |
| Årets resultat | 1 076 | −25 | 1 000 | 1 000 | 2 227 | 387 | 0 | −353 |
| Eget kapital | 1 425 | 1 349 | 1 374 | 1 374 | 2 374 | 1 046 | 959 | −1 535 |
| Balansomslutning | 4 000 | 4 050 | 4 050 | 4 050 | 4 050 | 4 037 | 4 050 | 4 036 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 | 2007-08 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 242 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | — | — | — | — | — | — | −19 421 |
| Rörelseresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −179 |
| Räntekostnader | 0 | 25 | 0 | 0 | 0 | 13 | 0 | 178 |
| Resultat efter finansiella poster | 1 076 | −25 | 1 000 | 1 000 | 2 013 | 387 | 0 | −352 |
| Koncernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 215 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 1 076 | −25 | 1 000 | 1 000 | 2 227 | 387 | 0 | −353 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 | 2007-08 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 4 000 | 4 050 | 4 050 | 4 050 | 4 050 | 4 037 | 4 050 | 149 |
| Varulager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 512 |
| Kortfristiga fordringar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 359 |
| Kassa och bank | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 |
| Omsättningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 887 |
| Summa tillgångar | 4 000 | 4 050 | 4 050 | 4 050 | 4 050 | 4 037 | 4 050 | 4 036 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Balanserat resultat | 229 | 1 254 | 254 | 254 | 27 | 539 | 839 | −1 302 |
| Eget kapital | 1 425 | 1 349 | 1 374 | 1 374 | 2 374 | 1 046 | 959 | −1 535 |
| Justerat eget kapital | 1 425 | 1 349 | 1 374 | 1 374 | 2 374 | 1 046 | 959 | −1 535 |
| Långfristiga skulder | 2 575 | 2 701 | 2 676 | 2 676 | 1 501 | 2 911 | 3 031 | 592 |
| Kortfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 175 | 80 | 60 | 4 979 |
| Summa eget kapital och skulder | 4 000 | 4 050 | 4 050 | 4 050 | 4 050 | 4 037 | 4 050 | 4 036 |
| Ställda säkerheter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 446 |
| Ansvarsförbindelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet är att bolaget skall bedriva plåtslageriverksamhet samt förvaltning av värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Conny Rosén (f. 1963) Styrelseledamot
- Anna Maria Rosén (f. 1979) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Benny Helgesson (f. 1963) Revisor
- Gun Sjöstrand (f. 1958) Revisorsuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2001-04-18 |
|---|---|
| Bransch | Takarbeten av plåt (SNI 43411) |
| Adress | Hildedalsgatan 26 C, 417 05, Göteborg Besök: Hildedalsgatan 26 C, Göteborg |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Ej registrerad |