| Revisor | Svets & Mekano Produktion i Vislanda AB | 31 | 79,2 mkr (2025) | 2,3 % |
| Revisor | Mats Rörström Aktiebolag | 1 | 64,3 mkr (2025) | 2,5 % |
| Revisor | Gallerix AB | 7 | 63,1 mkr (2025) | 8,3 % |
| Revisor | Svensk Målningsteknik AB | 44 | 60,4 mkr (2024) | 6,2 % |
| Revisor | L2 bygg AB | 10 | 59,3 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Ljuders Nickelsilfverfabrik AB | 10 | 47,9 mkr (2025) | 6,7 % |
| Revisor | Flaka Mjölk AB | 9 | 47,7 mkr (2025) | 0,4 % |
| Revisor | Wennergrens Maskin Aktiebolag | 7 | 43,7 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Solkulla Mjölk AB | 6 | 41,8 mkr (2025) | 12,5 % |
| Revisor | Hårds Transport AB | 20 | 34,9 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Betong & Utemiljö i Växjö AB | 9 | 33,4 mkr (2024) | 2,9 % |
| Revisor | Olas i Lidhult Aktiebolag | 7 | 30,3 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | GMF Service Tingsryd AB | 16 | 30,2 mkr (2025) | 2,9 % |
| Revisor | The Birth Poster AB | 2 | 30 mkr (2025) | 4,7 % |
| Revisor | Höglandsschakt Aktiebolag | 8 | 28,6 mkr (2025) | 2,4 % |
| Revisor | Wibrovski and Partners AB | 21 | 26 mkr (2025) | 1,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Kjellssons Trä & Bygg Aktiebolag | 10 | 25,7 mkr (2025) | 2,7 % |
| Revisor | Woodfighter AB | 8 | 23,7 mkr (2025) | 4,5 % |
| Revisor | Tomas Tak & Bygg AB | 15 | 22,8 mkr (2025) | 0,4 % |
| Revisor | Läkarhuset i Ljungby AB | 11 | 22,7 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Niklas Fransson Skogsavverkningar AB | 12 | 22,1 mkr (2025) | 3,6 % |
| Revisor | Decco Entreprenad AB | 4 | 21,9 mkr (2025) | 2,2 % |
| Revisor | Fröseke Industriservice Aktiebolag | 6 | 21,2 mkr (2025) | 5,9 % |
| Revisor | HF Plåt AB | 7 | 20,8 mkr (2025) | 7,6 % |
| Revisor | Rulla hatt AB | 15 | 20,2 mkr (2026) | 5,3 % |
| Revisor | Piazza Teatro AB | 12 | 19,8 mkr (2025) | 10,9 % |
| Revisor | divM Power AB | 4 | 19,7 mkr (2025) | 10,3 % |
| Revisor | ATS Logging AB | 8 | 18,9 mkr (2025) | 6,4 % |
| Revisor | Bälters Byggrenovering Aktiebolag | 10 | 18,5 mkr (2025) | 2,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Fönsteringenjören i Sverige AB | 2 | 18 mkr (2025) | −3,7 % |
| Revisor | RÅAB Bärgnings Aktiebolag | 11 | 17 mkr (2024) | 7,4 % |
| Revisor | IE Refractory Solutions AB | 15 | 16,7 mkr (2025) | 1,6 % |
| Revisor | Bäckeby gård AB | 5 | 15,9 mkr (2025) | 19,3 % |
| Revisor | KRÅKSMÅLA SKOGSTJÄNST AB | 8 | 15,2 mkr (2025) | 2,9 % |
| Revisor | F.T. Produktion Aktiebolag | 18 | 15,2 mkr (2025) | −3,9 % |
| Revisor | Paramount Progress AB | 9 | 15,1 mkr (2025) | 23,4 % |
| Revisor | Grand Hatt De Luxe AB | 9 | 14,8 mkr (2026) | 1,4 % |
| Revisor | Stejdahl Produktion Aktiebolag | 5 | 14,4 mkr (2025) | 2,3 % |
| Revisor | divM AB | 0 | 14,1 mkr (2025) | 11,9 % |
| Revisor | Golv & Plattsättarna I Växjö och Kalmar AB | 11 | 13,9 mkr (2025) | −4,3 % |
| Revisor | Hobbytoys Scandinavia AB | 4 | 13,2 mkr (2025) | −6,6 % |
| Revisor | CEDO i Växjö AB | 5 | 12,7 mkr (2025) | 0,2 % |
| Revisor | CARGOMECAN ENKÖPING AB | 2 | 12,1 mkr (2025) | 3,0 % |
| Revisor | HVC i Ljungby AB | 10 | 12,1 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Lunisol AB | 10 | 11,4 mkr (2025) | 2,3 % |
| Revisor | Countdown Tractor Import Sweden AB | 1 | 11,1 mkr (2025) | 8,0 % |
| Revisor | KPS Försäljning & Service AB | 2 | 10,9 mkr (2025) | 13,4 % |
| Revisor | Hans Andersson Skogsvård AB | 14 | 9,9 mkr (2025) | 3,4 % |
| Revisor | Brokhults Åkeri AB | 3 | 9,7 mkr (2025) | 5,4 % |
| Revisor | TG-Automation AB | 7 | 9,6 mkr (2025) | 2,4 % |
| Revisor | Gallerian Mat & Nöje i Växjö AB | 7 | 9,4 mkr (2024) | 4,5 % |
| Revisor | Böhns Trä Kajutan AB | 3 | 9,4 mkr (2024) | 10,2 % |
| Revisor | Druvan's Gruppen AB | 2 | 8,7 mkr (2025) | 28,7 % |
| Revisor | Kronobergs Lastvagnar AB | 3 | 8,6 mkr (2025) | 13,4 % |
| Revisor | Terremoto AB | 6 | 8,5 mkr (2026) | 1,5 % |
| Revisor | WTS Bygg Aktiebolag | 5 | 8,5 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Gastroinredning i Sverige AB | 1 | 8,3 mkr (2025) | 0,1 % |
| Revisor | Ljungby Eltjänst AB | 4 | 8,3 mkr (2025) | 4,8 % |
| Revisor | Sipu Rör AB | 3 | 8,2 mkr (2025) | 6,0 % |
| Revisor | Horshaga CncTeknik AB | 5 | 8 mkr (2025) | 2,7 % |
| Revisor | KL Motor i Vimmerby AB | 4 | 7,9 mkr (2025) | 4,1 % |
| Revisor | Kå-Ce Karlsson AB | 4 | 7,8 mkr (2024) | 10,1 % |
| Revisor | Bolmstad Bygg AB | 5 | 7,7 mkr (2025) | −2,2 % |
| Revisor | Icon Restaurang AB | 5 | 7,4 mkr (2025) | 4,3 % |
| Revisor | Gårdsby Säteri Aktiebolag | 4 | 7,2 mkr (2025) | 20,8 % |
| Revisor | AB E.Hammars mäklarbyrå | 4 | 6,8 mkr (2025) | 9,7 % |
| Revisor | André Axelsson Åkeri AB | 2 | 6,6 mkr (2025) | 10,2 % |
| Revisor | Viktor Hiléns Grävmaskiner AB | 3 | 6,6 mkr (2025) | 10,1 % |
| Revisor | Thunbergs Entreprenad och Service AB | 2 | 6,5 mkr (2025) | −25,1 % |
| Revisor | Dabbetorps Gård AB | 2 | 6,5 mkr (2025) | 44,5 % |
| Revisor | MADAskogens Entreprenad AB | 2 | 6,4 mkr (2025) | 17,1 % |
| Revisor | J-SON Schakt AB | 2 | 6,4 mkr (2024) | 2,7 % |
| Revisor | M Ventilation AB | 5 | 6,3 mkr (2025) | 11,9 % |
| Revisor | Slangbolaget i Växjö Aktiebolag | 2 | 6,2 mkr (2025) | 3,6 % |
| Revisor | DuoBad AB | 6 | 6,1 mkr (2025) | −34,4 % |
| Revisor | Växjö Måleriservice AB | 5 | 6,1 mkr (2025) | 3,8 % |
| Revisor | Gunnekulla Grus & Transport AB | 1 | 6 mkr (2025) | 4,1 % |
| Revisor | Peter Åkesson Mäklarbyrå Aktiebolag | 5 | 5,8 mkr (2025) | 1,6 % |
| Revisor | Zito Invest AB | 2 | 5,8 mkr (2025) | 2,3 % |
| Revisor | Vimmerby Handels AB | 3 | 5,5 mkr (2025) | 5,2 % |
| Revisor | Andreas Eliassons Transport AB | 1 | 5,5 mkr (2025) | 12,5 % |
| Revisor | Bizkit Sweden AB | 4 | 5,4 mkr (2025) | −0,1 % |
| Revisor | SYDISOLERING AB | 3 | 5,3 mkr (2025) | 0,6 % |
| Revisor | Kronobergshälsan Utvecklings AB | 3 | 5,3 mkr (2025) | −25,5 % |
| Revisor | Iron Design AB | 4 | 5,2 mkr (2025) | 9,6 % |
| Revisor | Gransholms Bruks Fastigheter AB | 3 | 5,1 mkr (2025) | 8,6 % |
| Revisor | Uppvidinge Farmartjänst AB | 5 | 5,1 mkr (2025) | 1,2 % |
| Revisor | Game Time USA Imports Aktiebolag | 2 | 5 mkr (2024) | 8,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Smäckens Fastighets AB | 1 | 5 mkr (2025) | 15,8 % |
| Revisor | Målilla Måleri Aktiebolag | 4 | 5 mkr (2025) | 6,4 % |
| Revisor | Gautablick Dagcenter Aktiebolag | 4 | 4,8 mkr (2025) | 0,6 % |
| Revisor | Åkes Elservice i Vimmerby AB | 5 | 4,8 mkr (2025) | −11,9 % |
| Revisor | Åseda Skogsvård AB | 2 | 4,7 mkr (2025) | 1,1 % |
| Revisor | Uffe Perssons Åkeri AB | 2 | 4,6 mkr (2025) | 6,3 % |
| Revisor | Adventure Retail AB | 2 | 4,6 mkr (2025) | 11,1 % |
| Revisor | Målilla Älgpark AB | 2 | 4,5 mkr (2025) | 13,6 % |
| Huvudansvarig revisor | R Danielssons Fastigheter i Karlskrona AB | 1 | 4,5 mkr (2025) | −19,2 % |
| Revisor | TekniCare Sweden AB | 6 | 4,5 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | ÅM Fastigheter AB | 0 | 4,4 mkr (2025) | 9,1 % |
| Revisor | TP Skog i Uttersbo Aktiebolag | 2 | 4,4 mkr (2024) | 0,4 % |
| Revisor | AM Säkerhet Aktiebolag | 5 | 4,4 mkr (2025) | 7,3 % |
| Revisor | Henrik Fransson AB | 1 | 4,3 mkr (2025) | 6,9 % |
| Revisor | AB Mikael Axelssons Gräv Silverdalen | 2 | 4,3 mkr (2025) | 4,8 % |
| Revisor | Mattias Svahn AB | 2 | 4 mkr (2025) | 15,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Affären i Kalvsvik AB | 2 | 4 mkr (2025) | −0,2 % |
| Revisor | Druvans Industrilokaler AB | 1 | 3,9 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | HUSÖHR Fastighetsaktiebolag | 2 | 3,8 mkr (2024) | 15,4 % |
| Revisor | Aktiebolaget Floods Ekipering | 2 | 3,7 mkr (2025) | 0,5 % |
| Revisor | Peterssons Måleri i Lenhovda Aktiebolag | 3 | 3,6 mkr (2025) | 6,3 % |
| Revisor | B M Lindahl Aktiebolag | 0 | 3,6 mkr (2025) | 4,0 % |
| Revisor | Per Danielsson Jord & Skog AB | 1 | 3,5 mkr (2025) | 20,2 % |
| Revisor | Birgittas Matbod Aktiebolag | 2 | 3,5 mkr (2024) | 2,0 % |
| Revisor | Thuressons Byggnadsisolering AB | 2 | 3,5 mkr (2025) | 11,2 % |
| Revisor | Långbrössle Skogstjänst AB | 2 | 3,4 mkr (2024) | 12,3 % |
| Revisor | Cluedo Fastighets AB | 0 | 3,2 mkr (2025) | 24,0 % |
| Revisor | Skäckarps Gräv AB | 1 | 3,2 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Glascentrum i Sverige AB | 2 | 3,1 mkr (2025) | 0,4 % |
| Revisor | Palms Kraft AB | 2 | 3 mkr (2025) | 0,5 % |
| Revisor | PanMetron AB | 2 | 2,7 mkr (2025) | 16,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Moheda City AB | 1 | 2,6 mkr (2025) | 3,9 % |
| Revisor | Per Magnus Bygg AB | 2 | 2,4 mkr (2025) | 0,1 % |
| Revisor | EvaLotta Wickström AB | 2 | 2,4 mkr (2025) | 70,8 % |
| Revisor | Fönsteringenjören Entreprenad i Sverige AB | 3 | 2,1 mkr (2025) | 6,3 % |
| Revisor | BF Balkongbranschens Service AB | 0 | 1,8 mkr (2025) | −1,3 % |
| Revisor | Mäklarcentrum Syd AB | 2 | 1,7 mkr (2025) | 0,6 % |
| Revisor | Svensk Planglasförenings Service Aktiebolag | 0 | 1,7 mkr (2025) | −0,5 % |
| Revisor | Produkt & Profil Småland AB | 0 | 1,7 mkr (2025) | 17,9 % |
| Revisor | Al Wali & Tillströms Fastighets AB | 0 | 1,4 mkr (2024) | 0,1 % |
| Revisorsuppleant | R - Företagen Aktiebolag | 1 | 1,4 mkr (2025) | 0,2 % |
| Revisor | Kajsa Nilsson Gnista AB | 1 | 1,4 mkr (2025) | 26,1 % |
| Revisor | Measure & Change Europe AB | 2 | 1,3 mkr (2024) | −42,1 % |
| Revisor | Mönsterås Biogas AB | 0 | 1,1 mkr (2025) | −17,9 % |
| Revisor | EKA Fastigheter AB | 0 | 1,1 mkr (2025) | 3,6 % |
| Revisor | Antraciten AB | 0 | 408 tkr (2025) | 398,0 % |
| Revisor | GGT Förvaltning AB | 0 | 276 tkr (2025) | 108,0 % |
| Revisor | Mattias Svahn Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Brånan Holding i Vislanda AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Petzell Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Decco Sverige AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Nyh i Alvesta AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | BeCo AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Vimmerby Handels Cyril Mårth AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Rivex Investment AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | JJFF Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Mathias Mattsson Förvaltning i Växjö AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Revisor | Uffe Perssons Taxi AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Hårds Intressenter AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Öjaby Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Salomonsson Förvaltning AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Sybarit Capital AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | DOPMG AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Gallerix Group AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Jari Matinlassi Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | GHR Räddning AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Rehn Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | Alutrade Aluminium AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Revisor | Mäklarcentrum Marie Ferm AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |