| Revisorsuppleant | Göteborg Mark och Betong Entreprenad AB | 25 | 290,5 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisorsuppleant | Byggfokus Väst Entreprenad AB | 33 | 264,3 mkr (2025) | 5,8 % |
| Revisorsuppleant | Ola Serneke AB | 79 | 237,6 mkr (2025) | −64,3 % |
| Revisorsuppleant | Vårgårdabuss Aktiebolag | 147 | 207,1 mkr (2025) | 1,9 % |
| Revisorsuppleant | fri-bo i Sollebrunn AB | 17 | 114,9 mkr (2025) | 2,3 % |
| Revisorsuppleant | SpriderMaskiner AB | 22 | 112,6 mkr (2025) | 3,4 % |
| Revisor | Orust Fartygsservice Aktiebolag | 39 | 78,3 mkr (2025) | 10,6 % |
| Revisorsuppleant | Curity AB | 39 | 71,3 mkr (2024) | −24,1 % |
| Revisorsuppleant | Mathias & Anders Schakt AB | 24 | 65,3 mkr (2025) | 1,7 % |
| Revisorsuppleant | Pad Scandinavia Aktiebolag | 16 | 52,2 mkr (2025) | 13,9 % |
| Revisorsuppleant | Greenway Logistics AB | 4 | 50,2 mkr (2024) | 1,7 % |
| Revisor | Alingsås Sprängtjänst Aktiebolag | 11 | 46,6 mkr (2024) | 0,7 % |
| Revisorsuppleant | CTS Climate Test Systems AB | 6 | 44,7 mkr (2025) | 8,3 % |
| Revisorsuppleant | Mellby Garage AB | 15 | 41,2 mkr (2025) | −0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | C G Lindh AB | 18 | 34,5 mkr (2025) | 11,8 % |
| Revisorsuppleant | Blomdahls Mekaniska AB | 26 | 33,9 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisorsuppleant | RO Byggteknik AB | 10 | 33,4 mkr (2025) | 5,1 % |
| Revisorsuppleant | Rörledningsfirman Bröderna Johnsson Aktiebolag | 14 | 31,5 mkr (2025) | −3,1 % |
| Revisor | Bil och Traktor i Vårgårda AB | 14 | 30,6 mkr (2025) | 8,7 % |
| Revisorsuppleant | Sundbergs Köksmiljö AB | 7 | 27,7 mkr (2026) | 1,6 % |
| Revisorsuppleant | Monterra AB | 4 | 23,1 mkr (2026) | 3,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Alingsås Sprängtjänst Entreprenad AB | 5 | 22 mkr (2024) | 3,6 % |
| Revisorsuppleant | Marktjänst i Göteborg AB | 7 | 18,8 mkr (2025) | 0,1 % |
| Revisor | JEOL Aktiebolag | 11 | 18,3 mkr (2024) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | DS Hovslageriprodukter AB | 4 | 15,7 mkr (2025) | 6,1 % |
| Revisorsuppleant | Magra Grus Aktiebolag | 2 | 14,2 mkr (2025) | 5,7 % |
| Revisor | GVB i Ljung AB | 2 | 14,1 mkr (2025) | 7,8 % |
| Revisor | Tremark Herrmode Aktiebolag | 6 | 13,7 mkr (2025) | 7,8 % |
| Revisor | Uddevalla Bergsprängning Aktiebolag | 4 | 13,5 mkr (2024) | 11,2 % |
| Revisor | IW Sprängservice AB | 7 | 12,3 mkr (2024) | −12,9 % |
| Huvudansvarig revisor | StenCentrum i Mölndal AB | 6 | 12,1 mkr (2025) | 12,6 % |
| Huvudansvarig revisor | StenCentrum Lars Alfredsson AB | 2 | 11,9 mkr (2025) | 15,3 % |
| Revisor | Ekdahls Mack i Lysekil AB | 4 | 11,5 mkr (2025) | 0,5 % |
| Revisorsuppleant | AB Plantairum i Borås | 14 | 11,4 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisorsuppleant | Ferroteknik Aktiebolag | 7 | 11,2 mkr (2025) | 6,6 % |
| Revisor | Ekdahls Mack AB | 5 | 11,1 mkr (2025) | 2,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Haglunds Lyft & Transport i Mark AB | 6 | 10,9 mkr (2025) | 10,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Kinna Verkstad & Hydraulik AB | 2 | 10,4 mkr (2025) | 15,6 % |
| Revisorsuppleant | Färgtrend i Alingsås AB | 5 | 9,8 mkr (2025) | 7,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Amvrosia AB | 8 | 9,7 mkr (2025) | 3,4 % |
| Revisorsuppleant | Bokhandeln i Alingsås anno 1848 AB | 4 | 9,7 mkr (2025) | 3,4 % |
| Revisorsuppleant | Stora Mellby Rör i Trollhättan AB | 5 | 9,5 mkr (2025) | 10,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Samtala Sverige AB | 3 | 9,3 mkr (2025) | 19,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Erikssons Byggentreprenad i Mark AB | 4 | 9 mkr (2025) | 0,1 % |
| Revisor | Valvia Däck Aktiebolag | 5 | 9 mkr (2025) | 5,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Örby Rörteknik AB | 4 | 9 mkr (2025) | 9,5 % |
| Revisorsuppleant | Artifon AB | 7 | 8,2 mkr (2025) | 12,7 % |
| Revisorsuppleant | M A Schaktmaskiner AB | 0 | 7,2 mkr (2025) | 0,1 % |
| Revisor | Prosolv AB | 1 | 6 mkr (2025) | 11,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Habylid Bygg AB | 5 | 5,9 mkr (2025) | 3,0 % |
| Revisor | MR Eltjänst AB | 3 | 5,9 mkr (2025) | 17,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Hyssna VVS AB | 2 | 5,8 mkr (2025) | 25,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Erikssons åkeri AB | 3 | 5,6 mkr (2025) | 14,5 % |
| Revisor | M Johansson Transport Aktiebolag | 3 | 5,3 mkr (2025) | 11,1 % |
| Revisorsuppleant | Aktiebolaget Bresons Grävmaskiner | 2 | 5,1 mkr (2025) | 6,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Reflektor i Alingsås AB | 4 | 4,8 mkr (2025) | −4,4 % |
| Revisorsuppleant | Alingsås Legoteknik AB | 0 | 4,3 mkr (2025) | 10,4 % |
| Huvudansvarig revisor | King Restaurang AB | 3 | 4,2 mkr (2025) | 4,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Tandläkare Hossein Tadayon Alingsås AB | 2 | 4,2 mkr (2025) | 32,1 % |
| Revisorsuppleant | Sylvéns Schakt AB | 1 | 4,1 mkr (2025) | 3,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Barman Consulting AB | 3 | 3,8 mkr (2025) | 22,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Glas Tandläkartjänst AB | 2 | 3,7 mkr (2025) | 9,3 % |
| Revisorsuppleant | Fastighetsfokus nr 1 AB | 0 | 3,6 mkr (2025) | 13,9 % |
| Revisorsuppleant | FloSal Vind AB | 0 | 3,5 mkr (2024) | −58,4 % |
| Revisor | Jeanspärlan AB | 3 | 3,5 mkr (2025) | −3,4 % |
| Revisorsuppleant | Alingsåshus AB | 0 | 3,4 mkr (2025) | −2,4 % |
| Revisorsuppleant | Alingsås fastighetsaktiebolag | 1 | 3,2 mkr (2025) | 14,4 % |
| Revisorsuppleant | Curatech Aktiebolag | 1 | 3,2 mkr (2025) | 6,5 % |
| Huvudansvarig revisor | DA Hovslageri AB | 1 | 3,1 mkr (2025) | 57,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Familjejuristerna i Väst AB | 2 | 3 mkr (2025) | 20,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Sävelunds Fastigheter AB | 0 | 2,5 mkr (2025) | 67,5 % |
| Revisorsuppleant | Vårbus Gislaved AB | 0 | 2,4 mkr (2025) | 60,0 % |
| Revisorsuppleant | Nordic APIs AB | 0 | 1,4 mkr (2024) | −86,1 % |
| Revisor | Pergus Advokatbyrå AB | 1 | 1,3 mkr (2025) | 15,3 % |
| Revisor | Alberthallen AB | 1 | 1,3 mkr (2025) | 17,0 % |
| Revisorsuppleant | Sahlberg Holding AB | 0 | 1,2 mkr (2025) | −26,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Haglund & Jansson Fastighets AB | 0 | 702 tkr (2025) | 11,3 % |
| Revisorsuppleant | Curity I/O AB | 0 | 695 tkr (2024) | 229,4 % |
| Huvudansvarig revisor | StenCentrum International AB | 1 | 650 tkr (2025) | 1 002,0 % |
| Revisor | Br. Carlsson Förvaltning i Alingsås AB | 0 | 587 tkr (2025) | 0,5 % |
| Revisorsuppleant | Vårbus Svetsaren AB | 0 | 538 tkr (2025) | 32,0 % |
| Revisorsuppleant | Vårbus Bältet AB | 0 | 468 tkr (2025) | 62,0 % |
| Huvudansvarig revisor | StenCentrum Gothenburg AB | 0 | 324 tkr (2025) | 14,8 % |
| Revisorsuppleant | Happto AB | 0 | 271 tkr (2026) | 925,1 % |
| Revisor | Angelica Gustav AB | 0 | 180 tkr (2025) | 178,3 % |
| Revisorsuppleant | 3D Building Sweden AB | 0 | 158 tkr (2025) | −194,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Miale Solar Investment AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Örby Rör Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Lindhs of Sweden Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Anders Haglund Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Mölndals Trädgårdsentreprenad AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | MR Fastigheter & uthyrning AB | – | – | – |
| Huvudansvarig revisor | Jivegård Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | BengAn Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Haiqing Chu AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | MA Schaktmaskiner Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | MA Schakt Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | Mathias & Anders Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Delgivningsbar person | Northern Co. AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | Kommanditbolag Anden | – | – | – |
| Revisorsuppleant | Kommanditbolaget Hjälmen | – | – | – |
| Revisorsuppleant | Ragnar Thorgren Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | PP Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | Alingsås Mark & Bostads AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | Förvaltningsfokus Väst AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | Benfritt AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | MK i Långared AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | AB Vänthiel Holding | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | Sämsjövik AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisorsuppleant | Färgtrend i Alingsås Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |