| Huvudansvarig revisor | Vitamin Well AB | 214 | 5,9 mdkr (2024) | 1,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Fazer Sweden AB | 357 | 2,3 mdkr (2025) | −3,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Fazer Bageri AB | 439 | 1,2 mdkr (2025) | 2,7 % |
| Huvudansvarig revisor | APCOA Sverige AB | 205 | 1 mdkr (2025) | −1,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Logent AB | 454 | 764,5 mkr (2025) | 2,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Barebells Functional Foods AB | 0 | 684,6 mkr (2024) | 2,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Tobii AB | 212 | 618 mkr (2025) | −37,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Lumera AB | 273 | 588 mkr (2025) | −0,7 % |
| Huvudansvarig revisor | No Carbs Company AB | 0 | 495 mkr (2024) | 4,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Konfektyrfabriken Aroma AB | 33 | 490,9 mkr (2025) | 9,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Trensums Food AB | 134 | 420,5 mkr (2025) | −17,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Linklaters Advokatbyrå Aktiebolag | 75 | 372,5 mkr (2025) | 12,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Debe Flow Group AB | 73 | 360,8 mkr (2025) | 0,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Logent Transport Management AB | 6 | 326,3 mkr (2025) | 0,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Modulpac Aktiebolag | 40 | 306,9 mkr (2025) | 7,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Dedicare Sverige AB | 171 | 250,3 mkr (2025) | −0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | EHL Prolist AB | 25 | 244,3 mkr (2025) | 3,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Tyngre Distribution AB | 4 | 178,2 mkr (2024) | 0,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Logent Ports & Terminals AB | 62 | 175,3 mkr (2025) | 0,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Rillion AB | 114 | 150 mkr (2024) | −7,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Dals Konfektyr AB | 45 | 136,6 mkr (2025) | 0,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Pemtec AB | 31 | 135,9 mkr (2025) | −0,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Standby Aktiebolag | 44 | 135,5 mkr (2025) | −0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Logent Consulting AB | 34 | 127,8 mkr (2025) | −0,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Logent Bemanning AB | 289 | 125,2 mkr (2025) | −0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Halda AB | 18 | 121 mkr (2025) | 0,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Galdax AB | 32 | 119,3 mkr (2025) | 0,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Mälardrottningens Bygg & Fastighet AB | 21 | 118,6 mkr (2025) | 0,6 % |
| Huvudansvarig revisor | IRCON Drying Systems Aktiebolag | 18 | 101,7 mkr (2025) | 1,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Växjöfabriken Produktions Aktiebolag | 29 | 68,5 mkr (2025) | −0,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Grimslöv Trä & List AB | 30 | 65,8 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Team Hälsa i Göteborg AB | 29 | 65 mkr (2025) | 1,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Bergfast AB | 28 | 60,7 mkr (2025) | 0,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Binar Solutions AB | 30 | 60,4 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | VERMEER V1K1NG AB | 11 | 57,7 mkr (2025) | −2,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Modul-System Sweden Aktiebolag | 43 | 57,3 mkr (2024) | −13,4 % |
| Huvudansvarig revisor | MittX aluminiumproffset AB | 24 | 55,5 mkr (2025) | 1,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Midsummer AB | 86 | 52,1 mkr (2024) | −47,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Rillion One AB | 0 | 51,8 mkr (2024) | 22,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Logent Customs AB | 39 | 48,3 mkr (2025) | 1,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Nåbe Drycker Stockholm AB | 0 | 47,1 mkr (2024) | 4,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Kolarviks Sten & Trädgård AB | 20 | 46,9 mkr (2025) | 1,9 % |
| Huvudansvarig revisor | TerraRoc Nordic AB | 7 | 46,6 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Dedicare Life Science AB | 31 | 44,5 mkr (2025) | −11,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Dedicare AB (publ) | 13 | 43,5 mkr (2025) | 75,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Prolist Nordic AB | 14 | 40,2 mkr (2025) | −0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Cordinator Medical Service AB | 13 | 38,9 mkr (2025) | 5,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Labino Aktiebolag | 19 | 36,9 mkr (2025) | 8,8 % |
| Huvudansvarig revisor | TRIAB Tri Innovations Aktiebolag | 18 | 36,8 mkr (2025) | −0,4 % |
| Huvudansvarig revisor | SOCAB Swedish Office Consulting AB | 25 | 36,7 mkr (2025) | 3,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Hälsobolaget i Uddevalla AB | 19 | 34,9 mkr (2025) | 0,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Swärds Däckservice i Jönköping AB | 10 | 31,8 mkr (2025) | 1,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Stockwik AB (publ) | 4 | 31,5 mkr (2025) | −45,7 % |
| Huvudansvarig revisor | House of Control Sverige AB | 10 | 30,9 mkr (2025) | −0,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Stockwik Holding 1 AB | 0 | 29 mkr (2025) | −3,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Sundisol Aktiebolag | 9 | 27,5 mkr (2025) | 1,5 % |
| Revisor | Pomona-gruppen Aktiebolag | 5 | 25,7 mkr (2025) | 172,4 % |
| Huvudansvarig revisor | SSCP Lager BidCo AB (publ) | 0 | 23,9 mkr (2025) | −74,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Midsummer Solar Roofs AB | 15 | 23 mkr (2024) | −50,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Stans Gummiverkstad i Uddevalla Aktiebolag | 6 | 22,8 mkr (2025) | 0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Argynnis Group AB | 4 | 22,8 mkr (2025) | −24,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Inmotec AB | 17 | 21,5 mkr (2025) | −0,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Däckcentrum i Hässleholm Aktiebolag | 8 | 21 mkr (2025) | 0,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Anders & Peters Däckservice AB | 6 | 19,7 mkr (2025) | 1,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Däckbolaget i Växjö AB | 7 | 19,6 mkr (2025) | 1,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Rixile 3 AB | 3 | 19,6 mkr (2024) | 6 464,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Modulpac Montering AB | 7 | 18,8 mkr (2025) | 2,5 % |
| Huvudansvarig revisor | CIPCheckport AB | 7 | 17,8 mkr (2025) | 24,1 % |
| Huvudansvarig revisor | MH Försäljnings AB | 4 | 16,1 mkr (2025) | 0,8 % |
| Huvudansvarig revisor | EuroPark Öst Aktiebolag | 0 | 15,3 mkr (2025) | 10,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Debe Infra Group AB | 0 | 13,4 mkr (2025) | −1,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Easel BidCo AB | 2 | 13,3 mkr (2024) | −496,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Däckcenter i Åmål AB | 4 | 13,1 mkr (2025) | 1,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Stockwik Industri AB | 0 | 12,9 mkr (2025) | −10,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Trensums Processing AB | 0 | 12,5 mkr (2025) | 1,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Rationell Parkeringsservice RPS AB | 0 | 11,9 mkr (2025) | 100,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Matsco Aktiebolag | 6 | 10,9 mkr (2025) | −3,3 % |
| Huvudansvarig revisor | MagComp AB | 6 | 8,9 mkr (2025) | 27,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Stockwik Fastighetsservice AB | 0 | 8,2 mkr (2025) | −35,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Binar Technology AB | 4 | 8 mkr (2025) | 2,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Stockwik Hälsovård AB | 1 | 6,8 mkr (2025) | −83,3 % |
| Huvudansvarig revisor | DalStens Fastighet AB | 0 | 6,6 mkr (2025) | 0,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Forneby Fastighets AB | 1 | 6,4 mkr (2025) | 26,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Logent Holding AB | 0 | 6,1 mkr (2025) | −426,9 % |
| Huvudansvarig revisor | DFG Fastighets AB | 0 | 5,5 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Tyngre 2 AB | 0 | 5,5 mkr (2024) | 8,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Fabriksförsäljning Dals Konfektyr AB | 3 | 5,1 mkr (2025) | 0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | KonZenta AB | 3 | 4,5 mkr (2025) | −0,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Stockwik Tjänster AB | 0 | 4,2 mkr (2025) | 382,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Stens Fastighet AB | 0 | 3,5 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | The Smiling Group AB | 0 | 3,5 mkr (2024) | 25,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Vital Bidco AB | 2 | 3,4 mkr (2024) | −16 286,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Slutplattan HURGI 124517 AB Fusionerat | 1 | 3,4 mkr (2024) | 444,2 % |
| Huvudansvarig revisor | EPS Bevakning AB | 11 | 2,8 mkr (2025) | 32,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Rixile Holding 2 AB | 0 | 2,4 mkr (2024) | 5 391,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Rixile 2 AB | 0 | 2,4 mkr (2024) | 8 507,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Grimslöv Partners AB | 0 | 2,1 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Grimslövs Fastighets AB | 0 | 1,4 mkr (2025) | 0,6 % |
| Huvudansvarig revisor | COLL Holding AB | 1 | 150 tkr (2025) | −236,0 % |
| Huvudansvarig revisor | NomAid AB | 0 | 31 tkr (2025) | 9,7 % |
| Huvudansvarig revisor | SSCP Lager TopCo AB | 0 | 4 tkr (2025) | 1 536 025,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Logent Entreprenad AB | 80 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Entlog Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | SSCP Lager MidCo AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Vital Holdco AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Vital Midco AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Rixile Holding AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Huvudansvarig revisor | Charlotte Levin Advokat AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | SKINNTICKAN KOMMANDITBOLAG | – | – | – |
| Huvudansvarig revisor | Tobii Technology Options AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Tobii Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | OLLETI Intressenter AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Hajskäret Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Damremont Invest Advokat AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Måsskäret Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Topeca Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Niclas Widjeskog Advokat AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Pomona-gruppen Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Pomona-gruppen Invest II AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | EHL Profiles AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | SL0407 Holding AB | 0 | 0 tkr (2026) | – |
| Huvudansvarig revisor | Pomona-gruppen Invest III AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Standby Group AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Drying Solution Sweden Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Binar Industrial Solutions AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Linklaters Advokatbyrå Holding Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Scandinavian Critical Infrastructure Protection Group-SCIPG AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Nordic Flow Group AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |