| Huvudansvarig revisor | VPARTS AB | 32 | 165,9 mkr (2024) | 7,0 % |
| Revisor | Mikatel AB | 3 | 94,2 mkr (2025) | 1,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Jämtskogsägare i samverkan AB | 3 | 58,5 mkr (2024) | 0,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Elteknik L D i Östersund Aktiebolag | 23 | 56,5 mkr (2025) | 8,0 % |
| Revisor | HM Asfalt AB | 10 | 53,7 mkr (2025) | 16,5 % |
| Huvudansvarig revisor | J Amréns Skogsmaskiner AB | 28 | 45,5 mkr (2025) | 3,1 % |
| Huvudansvarig revisor | VPARTS Sweden AB | 1 | 43,8 mkr (2024) | 15,6 % |
| Revisor | Per Karlsson Svets & VVS i Krokom AB | 17 | 42,1 mkr (2025) | 3,9 % |
| Revisor | A&O Agribusiness AB | 6 | 34,4 mkr (2025) | 11,5 % |
| Revisor | Re Zon AB | 7 | 32,7 mkr (2025) | 8,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Däckab i Hede Aktiebolag | 7 | 27,6 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | K.J.K Trading AB | 3 | 25 mkr (2025) | 2,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Dahlbergs Skogsvård AB | 11 | 24,9 mkr (2025) | 6,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Teknisk Klimatservice Norr AB | 12 | 24,7 mkr (2025) | −2,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Däckab i Hudiksvall Aktiebolag | 7 | 24,6 mkr (2025) | 2,3 % |
| Revisor | Teknikkompetens i Sverige AB | 13 | 24,3 mkr (2025) | 15,4 % |
| Revisor | Jämtlands Auktionsbyrå AB | 19 | 24,2 mkr (2025) | 2,4 % |
| Huvudansvarig revisor | Östersunds Transportförmedlare och Logistik AB | 2 | 24 mkr (2025) | 2,1 % |
| Revisor | Olle Pettersson Åkeri Aktiebolag | 12 | 23,9 mkr (2024) | 4,4 % |
| Huvudansvarig revisor | LIR Teknik AB | 9 | 23,2 mkr (2025) | 1,9 % |
| Revisor | Sven Anderssons Traktor Aktiebolag | 18 | 23 mkr (2025) | 0,8 % |
| Revisor | Välsta Skogstjänster AB | 26 | 22,6 mkr (2025) | 1,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Däckab i Sveg Aktiebolag | 10 | 21,9 mkr (2025) | 0,2 % |
| Huvudansvarig revisor | GODA AB | 15 | 21,7 mkr (2025) | 4,7 % |
| Huvudansvarig revisor | JamtCargo AB | 6 | 21,1 mkr (2025) | 4,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Smart Software 365 AB | 5 | 20,6 mkr (2025) | 31,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Arctan AB | 15 | 20,4 mkr (2025) | 19,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Böle Byskola AB | 23 | 19,4 mkr (2025) | 5,2 % |
| Revisor | Åsens Skog och Gräv Aktiebolag | 12 | 19,4 mkr (2025) | 3,5 % |
| Revisor | Storsjö Tak AB | 7 | 18,5 mkr (2025) | 5,4 % |
| Revisor | Attest.nu i Sverige AB | 30 | 18,2 mkr (2025) | 3,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Quick Service Z AB | 0 | 17,9 mkr (2025) | 11,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Sjödins Åkeri AB | 5 | 17,1 mkr (2025) | 1,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Färsåns Skogsentreprenader AB | 9 | 16,7 mkr (2024) | 3,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Berry Telekom AB | 0 | 16 mkr (2025) | −3,6 % |
| Huvudansvarig revisor | KMH Forest Consulting AB | 2 | 15,9 mkr (2025) | 5,8 % |
| Huvudansvarig revisor | IT-Entreprenörerna Sverige AB | 6 | 15,1 mkr (2025) | 12,8 % |
| Revisor | R.Brorssons Skogsentreprenad AB | 6 | 14,8 mkr (2025) | 6,2 % |
| Revisor | Forsström Åkeri i Hackås AB | 5 | 14,7 mkr (2025) | 4,1 % |
| Revisor | ARMBET AB | 2 | 14,6 mkr (2024) | 7,1 % |
| Revisor | Aspby konsulttjänster AB | 3 | 14,5 mkr (2025) | 3,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Trägsta mjölkgård AB | 6 | 14,4 mkr (2025) | 12,0 % |
| Huvudansvarig revisor | RJ Stålteknik AB | 6 | 14,3 mkr (2025) | 2,8 % |
| Huvudansvarig revisor | LIR Teknik Z-kW AB | 0 | 14 mkr (2025) | 0,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Däckcentrum i Bollnäs Aktiebolag | 7 | 13,6 mkr (2025) | 5,0 % |
| Huvudansvarig revisor | SuperFlyTV AB | 0 | 13,3 mkr (2025) | 11,5 % |
| Revisor | B-O Skogsservice AB | 3 | 13,2 mkr (2025) | 22,1 % |
| Revisor | Härnösands Plastindustri AB | 9 | 13 mkr (2025) | 4,4 % |
| Revisor | Hjerpen Fastigheter AB | 0 | 12,9 mkr (2024) | 8,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Teknisk Klimatservice Rör Norr AB | 6 | 12,8 mkr (2025) | 2,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Åre Fjällsätra Drift AB | 8 | 12,7 mkr (2025) | 3,4 % |
| Revisor | Betongbolaget Entreprenad i Sundsvall AB | 9 | 12,5 mkr (2025) | −6,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Heggenes Aluminiumkåpor Aktiebolag | 9 | 12,5 mkr (2025) | −3,5 % |
| Revisor | Krokoms grävtjänst AB | 3 | 12,4 mkr (2025) | 2,3 % |
| Huvudansvarig revisor | 24V nu AB | 4 | 11,9 mkr (2025) | 5,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Hälsoträdet AB | 19 | 11,7 mkr (2025) | 1,7 % |
| Revisor | P&P Skog AB | 6 | 11,1 mkr (2025) | −0,9 % |
| Revisor | Jämt-Zäta AB | 6 | 11 mkr (2025) | 0,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Sundsvalls Golfbane AB | 12 | 10,9 mkr (2025) | −6,0 % |
| Revisor | Specialsvets Sundsvall AB | 5 | 10,9 mkr (2025) | 0,0 % |
| Huvudansvarig revisor | KAJ63 AB | 9 | 10,8 mkr (2025) | 7,8 % |
| Revisor | Oskar Jonssons Elservice AB | 2 | 10,5 mkr (2025) | 1,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Däckab Personbilar i Sveg AB | 9 | 10,2 mkr (2025) | 0,7 % |
| Revisor | Främmerbilla Gård AB | 5 | 9,8 mkr (2025) | 13,3 % |
| Huvudansvarig revisor | S B Mark och Byggservice AB | 7 | 9,5 mkr (2025) | −2,8 % |
| Revisor | Dynamic Construction Sweden AB | 7 | 9,5 mkr (2025) | 2,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Forsberg Fastigheter AB | 4 | 9,5 mkr (2025) | 12,9 % |
| Revisor | Bergfors Lantbruk eftr AB | 7 | 9,5 mkr (2025) | 23,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Jupiter & Gran AB | 3 | 9,4 mkr (2024) | 12,9 % |
| Revisor | SMG Skogstjänst AB | 3 | 9,3 mkr (2025) | 12,4 % |
| Revisor | Gå och Löpkliniken i Östersund AB | 5 | 9,2 mkr (2025) | 3,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Mattsson Consulting AB | 0 | 8,7 mkr (2025) | −2,9 % |
| Revisorsuppleant | Akustik & miljö i ÖSTERSUND AB | 4 | 8,5 mkr (2025) | 0,0 % |
| Revisor | Walltins Åkeri AB | 3 | 8,4 mkr (2025) | 3,3 % |
| Revisor | Leta Consulting AB | 20 | 8,2 mkr (2026) | 3,0 % |
| Revisor | SP Industriservice AB | 1 | 8,1 mkr (2025) | 18,8 % |
| Revisor | Energiteknik Tynderö AB | 3 | 8,1 mkr (2025) | 8,3 % |
| Revisor | Kensun Fastigheter AB | 3 | 7,9 mkr (2025) | 14,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Däckab i Delsbo Aktiebolag | 4 | 7,9 mkr (2025) | −1,4 % |
| Revisor | Crushman AB | 3 | 7,9 mkr (2025) | 3,1 % |
| Revisor | Holms Byggtjänst i Jämtland AB | 0 | 7,9 mkr (2025) | 6,2 % |
| Huvudansvarig revisor | PeeM-Bygg AB | 5 | 7,7 mkr (2025) | 6,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Forma Bolagsjuridik AB | 0 | 7,6 mkr (2025) | 1,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Kougsta Skogsentreprenad AB | 3 | 7,5 mkr (2025) | 21,5 % |
| Revisorsuppleant | Per i Väst AB | 0 | 7,3 mkr (2024) | 1,4 % |
| Revisor | KG Hallquist Bygg AB | 5 | 7,2 mkr (2025) | 4,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Gisslins Måleri Aktiebolag | 7 | 7,1 mkr (2025) | 1,9 % |
| Revisor | JÅ Skog AB | 3 | 7 mkr (2025) | 24,9 % |
| Revisor | Jane Doe Rockbar i Östersund AB | 4 | 7 mkr (2025) | −3,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Kaminteknik Jämtland AB | 1 | 6,7 mkr (2025) | 20,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Iversen El AB | 3 | 6,6 mkr (2025) | 4,9 % |
| Revisor | Lindströms Jord och Skog AB | 4 | 6,5 mkr (2025) | 0,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Läkarhuset i Östersund AB | 2 | 6,4 mkr (2025) | 8,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Explore Åre AB | 2 | 6,3 mkr (2025) | 2,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Ginn - Dee AB | 7 | 6,2 mkr (2025) | 0,1 % |
| Revisor | Fabulous & Amazing Works AB | 6 | 6,1 mkr (2025) | 3,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Alviks Traktor Aktiebolag | 3 | 6,1 mkr (2025) | 3,9 % |
| Revisor | Tord Wiksten Event & PR AB | 1 | 6 mkr (2025) | 4,6 % |
| Revisor | TP Gross & Import AB | 3 | 5,9 mkr (2025) | 0,4 % |
| Revisor | Akuthjälpen Åre AB | 2 | 5,8 mkr (2025) | 19,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Jonas Karlssons Entreprenad AB | 3 | 5,8 mkr (2025) | 7,9 % |
| Revisor | Roines Elservice AB | 4 | 5,6 mkr (2025) | 2,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Aktiebolaget Njurunda Snickerifabrik | 6 | 5,5 mkr (2025) | 7,7 % |
| Huvudansvarig revisor | SVF Sverige AB | 2 | 5,3 mkr (2025) | 9,3 % |
| Huvudansvarig revisor | Jorden är blå som en apelsin AB | 6 | 5,2 mkr (2025) | 5,3 % |
| Revisor | Dennis & Benny Com AB | 4 | 5,2 mkr (2025) | 22,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Fjällsport i Duved AB | 4 | 5,1 mkr (2025) | −14,6 % |
| Huvudansvarig revisor | El-teknik i Bräcke AB | 2 | 5,1 mkr (2025) | 18,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Yelloc International AB | 0 | 5 mkr (2025) | 0,2 % |
| Revisor | Gärdegods AB | 3 | 4,9 mkr (2025) | 12,3 % |
| Revisor | Hamm & Nilsson Musik AB | 2 | 4,9 mkr (2025) | 2,4 % |
| Huvudansvarig revisor | YELLOC AB | 2 | 4,8 mkr (2025) | −0,7 % |
| Revisor | Elektrikern i Jämtland AB | 3 | 4,7 mkr (2025) | 0,3 % |
| Revisor | Kopparbrickan AB | 3 | 4,7 mkr (2025) | 17,6 % |
| Revisor | Pepp Reklam Aktiebolag | 3 | 4,6 mkr (2025) | −1,3 % |
| Revisor | Österede Wood & Business AB | 3 | 4,6 mkr (2025) | 12,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Tynderö Skog & Mark AB | 4 | 4,5 mkr (2025) | 0,9 % |
| Revisor | Storlien Maskin AB | 1 | 4,5 mkr (2025) | 5,4 % |
| Huvudansvarig revisor | MittNorr Skog&Fastighet AB | 3 | 4,4 mkr (2025) | 9,2 % |
| Revisor | M10 Fastighetsförvalting AB | 1 | 4,1 mkr (2025) | 20,4 % |
| Revisor | Roger Edströms Entreprenad AB | 2 | 4,1 mkr (2025) | 8,5 % |
| Huvudansvarig revisor | Dvärsätts Elektriska AB | 2 | 3,9 mkr (2025) | −19,0 % |
| Revisor | JCS Bygg AB | 6 | 3,9 mkr (2025) | 2,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Böle Restaurang AB | 4 | 3,9 mkr (2025) | 0,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Huså Bröd AB | 3 | 3,9 mkr (2025) | 12,6 % |
| Revisor | Ramsele Konferens & Forskarcentrum Aktiebolag | 4 | 3,8 mkr (2024) | 2,5 % |
| Revisor | J Lindhs Industri och Montage AB | 4 | 3,7 mkr (2025) | 8,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Järnvägskondis 2.0 AB | 0 | 3,6 mkr (2025) | −3,7 % |
| Revisor | Törna Maskin & Transport AB | 2 | 3,6 mkr (2025) | 3,5 % |
| Revisorsuppleant | Avansgruppen Sweden AB | 5 | 3,6 mkr (2025) | −12,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Båssu AB | 2 | 3,6 mkr (2025) | 10,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Jennys Urmakeri AB | 2 | 3,3 mkr (2025) | 6,3 % |
| Revisor | TimeFinder AB | 2 | 3,1 mkr (2025) | 20,5 % |
| Revisor | Hjerpen Freja AB | 0 | 3 mkr (2024) | 28,7 % |
| Revisor | Hara Entreprenad Aktiebolag | 2 | 2,9 mkr (2025) | −0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | S Häggkvist AB | 2 | 2,8 mkr (2025) | −20,4 % |
| Revisor | Reklamen i Bräcke AB | 4 | 2,8 mkr (2025) | −12,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Alsens Lantbruk/service AB | 1 | 2,8 mkr (2025) | 6,7 % |
| Revisor | Hjerpen Bostäder AB | 7 | 2,4 mkr (2024) | 0,9 % |
| Revisor | Högarna Skog AB | 4 | 2,4 mkr (2025) | 35,3 % |
| Revisor | Åsanova AB | 2 | 2,4 mkr (2025) | 13,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Böle Fastighets AB | 0 | 2,3 mkr (2025) | 12,9 % |
| Revisor | Lindsten & Rundqvist Redovisning AB | 3 | 2,2 mkr (2025) | 7,9 % |
| Huvudansvarig revisor | Elteknik i Ragunda AB | 2 | 2 mkr (2025) | 5,8 % |
| Revisor | LGHL Fastigheter AB | 0 | 2 mkr (2026) | 16,2 % |
| Revisor | Rätan Event AB | 3 | 1,9 mkr (2025) | −27,9 % |
| Huvudansvarig revisor | P.E Teknik Jämtland AB | 1 | 1,8 mkr (2025) | 7,6 % |
| Huvudansvarig revisor | Orto medico sweden AB | 1 | 1,7 mkr (2025) | 24,8 % |
| Huvudansvarig revisor | Litsängets Bygg AB | 2 | 1,7 mkr (2025) | 10,1 % |
| Revisor | Hjerpen Förvaltning AB | 1 | 1,6 mkr (2024) | 0,1 % |
| Huvudansvarig revisor | Schagan AB | 1 | 1,6 mkr (2025) | 19,4 % |
| Revisor | Mörsilhem AB | 0 | 1,6 mkr (2024) | 26,2 % |
| Revisor | Höskullen AB | 1 | 1,5 mkr (2025) | 1,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Åre Stamgärde 274 AB | 0 | 1,4 mkr (2025) | 0,2 % |
| Revisor | J S Bernardzon AB | 2 | 1,4 mkr (2025) | 6,0 % |
| Huvudansvarig revisor | PeeM Fastigheter AB | 0 | 1,1 mkr (2025) | 33,5 % |
| Huvudansvarig revisor | LIR Teknik Group AB | 1 | 990 tkr (2025) | 56,3 % |
| Huvudansvarig revisor | A-Tak i Östersund AB | 1 | 934 tkr (2025) | 29,0 % |
| Revisor | Saltvik Invest Aktiebolag | 0 | 725 tkr (2025) | 2,1 % |
| Huvudansvarig revisor | El-teknik förvaltning i Östersund AB | 0 | 707 tkr (2025) | 439,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Industrifastigheter Åsarna Österåsen AB | 0 | 449 tkr (2025) | 13,8 % |
| Revisor | Lugnviks Företagarförenings AB | 2 | 421 tkr (2025) | −10,2 % |
| Huvudansvarig revisor | Skogshuggaren Fastigheter AB | 0 | 256 tkr (2025) | 22,3 % |
| Huvudansvarig revisor | AXSWE AB | 0 | 81 tkr (2025) | −1 887,7 % |
| Huvudansvarig revisor | Dynamic Home in Sweden AB | 0 | 40 tkr (2025) | −125,0 % |
| Huvudansvarig revisor | Cykelsödersport i Östersund Aktiebolag | – | – | – |
| Huvudansvarig revisor | S. Berg Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Johan Lindhs Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | SVF Sverige Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | D-F- Sverige AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | 24V Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Permlan Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Maria Karlsson Förvaltning AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Forma Gruppen Nord AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Modular Robotic Systems MRS Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Engströms Trä i Brynje Aktiebolag | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | AGOD AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | DE Entreprenad AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Moral Holding AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | VParts Holding AB | 0 | 0 tkr (2024) | – |
| Revisor | MJÅ Skog AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Huvudansvarig revisor | Doc Sverige AB | 0 | 0 tkr (2026) | – |
| Huvudansvarig revisor | Möjlighets Hus i Åre AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | Fröst Invest AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |
| Revisor | LIB AB | 0 | 0 tkr (2025) | – |