Aktiebolag Haninge
We Agree AB
101 sökningar
Omsättning 2025
358 tkr
−73,4 %Rörelsemarginal
28,8 %
+67,1 p.e.Soliditet
47,3 %
+27,6 p.e.Anställda
1
−50,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 358 | 1 346 | 4 670 | 8 014 | 15 569 |
| Rörelseresultat | 103 | −516 | 329 | 1 125 | 1 020 |
| Årets resultat | 100 | −519 | 256 | 908 | 927 |
| Eget kapital | 166 | 67 | 451 | 995 | 1 486 |
| Balansomslutning | 351 | 341 | 1 599 | 2 974 | 5 001 |
| Anställda | 1 | 2 | 6 | 8 | 16 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 358 | 1 346 | 4 670 | 8 014 | 15 569 |
| Personalkostnader | 0 | 943 | 2 253 | 3 399 | 7 155 |
| Av- och nedskrivningar | 3 | 13 | 21 | 61 | 106 |
| Övriga externa kostnader | 288 | 918 | 1 149 | 1 090 | 3 065 |
| Övriga rörelseposter, netto | 36 | 12 | −918 | −2 339 | −4 223 |
| Rörelseresultat | 103 | −516 | 329 | 1 125 | 1 020 |
| Ränteintäkter | 0 | 5 | 3 | — | — |
| Räntekostnader | 3 | 8 | 5 | 0 | 21 |
| Resultat efter finansiella poster | 100 | −519 | 327 | 1 145 | 999 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| Skatt | 0 | 0 | 71 | 237 | 272 |
| Årets resultat | 100 | −519 | 256 | 908 | 927 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 0 | 3 | 16 | 74 | 99 |
| Kortfristiga fordringar | 350 | 287 | 745 | 1 335 | 4 897 |
| Kassa och bank | 1 | 51 | 838 | 1 565 | 5 |
| Omsättningstillgångar | 351 | 338 | 1 582 | 2 899 | 4 902 |
| Summa tillgångar | 351 | 341 | 1 599 | 2 974 | 5 001 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 16 | 401 | 145 | 37 | 509 |
| Eget kapital | 166 | 67 | 451 | 995 | 1 486 |
| Justerat eget kapital | 166 | 67 | 451 | 995 | 1 486 |
| Långfristiga skulder | 80 | 0 | 720 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 105 | 274 | 428 | 1 979 | 3 515 |
| Summa eget kapital och skulder | 351 | 341 | 1 599 | 2 974 | 5 001 |
| Ansvarsförbindelser | 135 | 135 | 0 | 0 | 0 |
Verksamhet
Räkenskapsåret 2025 omsatte We Agree AB 358 tusen kronor — mindre än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 740 tusen kronor. Rörelsemarginalen landade på 28,8 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 47,3 procent får betecknas som god. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 73 procent. Arbetsstyrkan uppgick till en person, med säte i Haninge.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolagets ändamål är att bedriva bemanning, arbetsförmedling och rekrytering samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Exekutiva befattningar
- Jonathan Kärn (f. 1991) Verkställande direktör
Styrelse
- Daniel Palm (f. 1975) Ordförande, Styrelseledamot
- Jonathan Kärn (f. 1991) Styrelseledamot
- Michael Edlund (f. 1991) Styrelseledamot
- Daniel Kärn (f. 1986) Styrelseledamot
- Kristoffer Kääriä (f. 1986) Styrelseledamot
- Harry Hedemark (f. 1962) Styrelseledamot
Koncern
| Moderbolag | We Agree Holding AB (559322-4008) |
|---|---|
| Koncernmoder | We Agree Holding AB (559322-4008) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2015-10-28 |
|---|---|
| Bransch | Arbetsförmedling och rekrytering (SNI 78100) |
| Adress | Box 504, 136 25, Haninge Besök: Box 504, Haninge |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |