Aktiebolag Stockholm
Vnom AB
44 sökningar
Omsättning 2025
7 tkr
Rörelsemarginal
-1114,3 %
Soliditet
67,2 %
−2,6 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 7 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −78 | −105 | −16 | −32 |
| Årets resultat | −78 | −105 | −16 | −32 |
| Eget kapital | 431 | 510 | 465 | 481 |
| Balansomslutning | 641 | 730 | 475 | 489 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 4 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 | 2022-04* |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 7 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 136 | 90 | 16 | 32 |
| Övriga rörelseposter, netto | 51 | — | — | — |
| Rörelseresultat | −78 | −105 | −16 | −32 |
| Resultat efter finansiella poster | −78 | −105 | −16 | −32 |
| Årets resultat | −78 | −105 | −16 | −32 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 | 2022-04* |
|---|---|---|---|---|
| Varulager | 548 | 498 | 0 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 36 | 147 | 6 | 3 |
| Kassa och bank | 57 | 85 | 469 | 486 |
| Omsättningstillgångar | 641 | 730 | 475 | 489 |
| Summa tillgångar | 641 | 730 | 475 | 489 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 459 | 415 | 431 | 0 |
| Eget kapital | 431 | 510 | 465 | 481 |
| Justerat eget kapital | 431 | 510 | 465 | 481 |
| Kortfristiga skulder | 210 | 220 | 10 | 8 |
| Summa eget kapital och skulder | 641 | 730 | 475 | 489 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Mätt mot de 2 001 bolag som granskas inom samma bransch hamnar Vnom AB i den nedre halvan sett till omsättning, med 7 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på -1114,3 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 67,2 procent får betecknas som hög. Bolaget hör hemma i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska skapa, förvalta, marknadsföra och licensiera sådana immateriella rättigheter som sammanhänger med ett globalt varumärke inom parfym, kosmetika, hudvårdsprodukter, konfektion och accessoarer relaterade därtill samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Anton Wikner (f. 1979) Ordförande, Styrelseledamot
- Marc Nylander (f. 1990) Styrelseledamot
- Nina Wikner (f. 1984) Styrelseledamot
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2020-12-04 |
|---|---|
| Bransch | Industridesign och modedesign (SNI 74110) |
| Adress | Box 11113, 100 61, Stockholm Besök: Box 11113, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |