starkabolag.se

Aktiebolag Stockholm

Vinstakrossen AB

40 sökningar

Omsättning 2025

9,1 mkr

+28,9 %
Rörelsemarginal

-97,7 %

+41,2 p.e.
Soliditet

2,0 %

−1,0 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning9 0867 0487 8888 44010 014
Rörelseresultat−8 877−9 788−12 212−12 413−2 613
Årets resultat−15 477−17 199−19 592−19 830−9 605
Eget kapital2 5564 0331 2311 8239 653
Balansomslutning125 211130 597138 612150 892155 328
Anställda00000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning9 0867 0487 8888 44010 014
Av- och nedskrivningar6 6266 42111 49910 7193 925
Övriga externa kostnader9 33910 7258 91010 1348 703
Övriga rörelseposter, netto−1 998310309——
Rörelseresultat−8 877−9 788−12 212−12 413−2 613
Ränteintäkter25566——
Räntekostnader6 6037 466281321
Resultat efter finansiella poster−15 477−17 199−19 592−19 830−9 605
Årets resultat−15 477−17 199−19 592−19 830−9 605

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar120 378126 639132 116139 697147 422
Kortfristiga fordringar8931 7792 5711 9824 624
Kassa och bank3 9402 1793 9259 2133 282
Omsättningstillgångar4 8333 9576 49611 1957 906
Summa tillgångar125 211130 597138 612150 892155 328
Aktiekapital2525252525
Balanserat resultat4 0081 2071 7989 628−942
Eget kapital2 5564 0331 2311 8239 653
Justerat eget kapital2 5564 0331 2311 8239 653
Långfristiga skulder115 112121 746133 000133 000130 000
Kortfristiga skulder7 5434 8184 38116 06915 675
Summa eget kapital och skulder125 211130 597138 612150 892155 328

Verksamhet

Vinstakrossen AB omsatte 9,1 miljoner kronor räkenskapsåret 2025, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 1,3 miljoner kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -97,7 procent, och soliditeten var låg — 2,0 procent. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 29 procent. Bolaget hör hemma i Stockholm.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska direkt eller indirekt, investera i, äga, och förvalta fast och lös egendom (inklusive aktier) samt bedriva därmed rela- terad verksamhet och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Övriga befattningar
Företagsvärdering

Vad är Vinstakrossen AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Vinstakrossen AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Vinstakrossen AB (559241-3420)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Koncern

Moderbolag CMRE II INVESTMENTS S.A.R.L.
Koncernmoder CMRE II INVESTMENTS S.A.R.L.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2020-02-07
Bransch Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler (SNI 68203)
Adress
Box 5745, 114 87, Stockholm
Besök: Box 5745, Stockholm
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad