Aktiebolag Stockholm
Varmon Tech Law AB
35 sökningar
12 tkr
−69,2 %-158,3 %
−14,7 p.e.65,9 %
+27,0 p.e.0
−100,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 12 | 39 | 13 | 0 | 33 | 105 | 183 |
| Rörelseresultat | −19 | −56 | −7 | −9 | 14 | 81 | 164 |
| Årets resultat | 17 | −54 | −1 | −9 | 7 | 49 | 97 |
| Eget kapital | 60 | 42 | 97 | 98 | 107 | 100 | 147 |
| Balansomslutning | 91 | 108 | 180 | 188 | 174 | 179 | 217 |
| Anställda | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 7 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 12 | 39 | 13 | 0 | 33 | 105 | 183 |
| Personalkostnader | 14 | 39 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 16 | 56 | 20 | 9 | 19 | 24 | 18 |
| Övriga rörelseposter, netto | −1 | — | — | — | — | — | −1 |
| Rörelseresultat | −19 | −56 | −7 | −9 | 14 | 81 | 164 |
| Resultat efter finansiella poster | −19 | −56 | −7 | −9 | 14 | 81 | 164 |
| Bokslutsdispositioner | 35 | 0 | 6 | 0 | −4 | −21 | −41 |
| Skatt | 0 | −2 | 0 | 0 | 2 | 12 | 26 |
| Årets resultat | 17 | −54 | −1 | −9 | 7 | 49 | 97 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kortfristiga fordringar | 63 | 56 | 80 | 79 | 75 | 60 | 102 |
| Kassa och bank | 28 | 52 | 100 | 109 | 100 | 120 | 115 |
| Omsättningstillgångar | 91 | 108 | 180 | 188 | 174 | 179 | 217 |
| Summa tillgångar | 91 | 108 | 180 | 188 | 174 | 179 | 217 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | −7 | 46 | 48 | 57 | 50 | 1 | 0 |
| Eget kapital | 60 | 42 | 97 | 98 | 107 | 100 | 147 |
| Justerat eget kapital | 79 | 90 | 145 | 150 | 159 | 149 | 180 |
| Obeskattade reserver | 24 | 60 | 60 | 66 | 66 | 62 | 41 |
| Kortfristiga skulder | 7 | 6 | 23 | 24 | 1 | 17 | 29 |
| Summa eget kapital och skulder | 91 | 108 | 180 | 188 | 174 | 179 | 217 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Mätt mot de 2 513 bolag som granskas inom samma bransch hamnar Varmon Tech Law AB strax under mitten sett till omsättning, med 12 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på -158,3 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 65,9 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 69 procent. Sätet finns i Stockholm.
Bolaget skall ägna sig åt konsulttjänster, rådgivning och utbildning inom juridik samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget ska även ägna sig åt konsulttjänster inom ishockey.
Styrelse & ledning
- Didrik Värmon (f. 1990) Styrelseledamot
- Marianne Jakobsson (f. 1990) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2018-11-26 |
|---|---|
| Bransch | Juridiska byråers verksamhet m.m. (SNI 69102) |
| Adress | Rålambshovsleden 44, 112 19, Stockholm Besök: Rålambshovsleden 44, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |