Aktiebolag Stockholm
V n Nails AB
11 sökningar
5,4 mkr
+149,0 %16,0 %
+4,7 p.e.47,6 %
+21,6 p.e.7
+133,3 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2026 | 2025 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsättning | 5 448 | 2 188 | 1 232 |
| Rörelseresultat | 870 | 246 | 9 |
| Årets resultat | 528 | 191 | 5 |
| Eget kapital | 908 | 221 | 30 |
| Balansomslutning | 1 908 | 850 | 76 |
| Anställda | 7 | 3 | 1 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 3 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2026-04 | 2025-04* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 5 448 | 2 188 | 1 232 |
| Personalkostnader | 3 250 | 1 161 | 213 |
| Av- och nedskrivningar | 46 | 14 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 1 287 | 647 | 212 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | −120 | −798 |
| Rörelseresultat | 870 | 246 | 9 |
| Ränteintäkter | 0 | 1 | 0 |
| Räntekostnader | 0 | 1 | 1 |
| Resultat efter finansiella poster | 870 | 246 | 7 |
| Bokslutsdispositioner | −200 | 0 | 0 |
| Skatt | 143 | 54 | 2 |
| Årets resultat | 528 | 191 | 5 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2026-04 | 2025-04* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 316 | 215 | 0 |
| Varulager | 33 | 0 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 145 | 293 | 47 |
| Kassa och bank | 1 414 | 342 | 29 |
| Omsättningstillgångar | 1 592 | 635 | 76 |
| Summa tillgångar | 1 908 | 850 | 76 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 196 | 5 | 0 |
| Eget kapital | 908 | 221 | 30 |
| Justerat eget kapital | 1 067 | 221 | 30 |
| Obeskattade reserver | 200 | 0 | 0 |
| Långfristiga skulder | 0 | 194 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 959 | 435 | 46 |
| Summa eget kapital och skulder | 1 908 | 850 | 76 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 2 987 granskade bolag ligger V n Nails AB bland de omsättningsmässigt största räknat på omsättning, med 5,4 miljoner kronor för räkenskapsåret 2026. Rörelsemarginalen landade på 16,0 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 47,6 procent får betecknas som god. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 149 procent. Arbetsstyrkan uppgick till 7 personer, med säte i Stockholm.
Bolagets verksamhet skall bestå av drift av skönhetssalong samt partihandel av skönhetsprodukter och därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
- Thi Diem Trieu Trinh (f. 1987) Styrelseledamot
- Henry Huynh (f. 1998) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2023-04-24 |
|---|---|
| Bransch | Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220) |
| Adress | Ölandsgatan 42, 116 63, Stockholm Besök: Ölandsgatan 42, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |