starkabolag.se

Aktiebolag Lidingö

Unger Kommunikation AB

37 sökningar

Omsättning 2025

0 tkr

Rörelsemarginal

–

Soliditet

89,5 %

+1,7 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning0051 228976
Rörelseresultat−9−565351139
Årets resultat25274220680
Eget kapital708683656614408
Balansomslutning9709981 0191 040685
Anställda00011
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning0051 228976
Personalkostnader000712692
Av- och nedskrivningar000114
Övriga externa kostnader95133164131
Övriga rörelseposter, netto——193——
Rörelseresultat−9−565351139
Ränteintäkter196——
Räntekostnader10002
Resultat efter finansiella poster−8372351137
Bokslutsdispositioner4233−17−90−35
Skatt810125522
Årets resultat25274220680

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Kortfristiga fordringar2330200129
Kassa och bank968995989840556
Omsättningstillgångar9709981 0191 040685
Summa tillgångar9709981 0191 040685
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat633606564358278
Eget kapital708683656614408
Justerat eget kapital868877876820543
Obeskattade reserver202244277259170
Kortfristiga skulder607186167107
Summa eget kapital och skulder9709981 0191 040685

Verksamhet

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Personaluthyrning och konsulttjänster inom försäljning och inköp. Agentur och handel inom radioteknik och elektromekanik.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Unger Kommunikation AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Unger Kommunikation AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Unger Kommunikation AB (559072-5353)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2016-08-12
Bransch Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)
Adress
Ankarvägen 4, 181 43, Lidingö
Besök: Ankarvägen 4, Lidingö
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad