starkabolag.se

Aktiebolag Luleå

Torstens Plåt & Snickeri Aktiebolag

130 sökningar

Omsättning 2025

438 tkr

−18,1 %
Rörelsemarginal

-18,9 %

−18,8 p.e.
Soliditet

88,8 %

−1,5 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning438535651620838
Rörelseresultat−83−1−31−5526
Årets resultat−831−29−5521
Eget kapital9851 0681 0671 0961 152
Balansomslutning1 1091 1821 1751 2061 311
Anställda11100
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning438535651620838
Personalkostnader313292435429488
Övriga externa kostnader121105111106116
Övriga rörelseposter, netto−87−139−136−140−208
Rörelseresultat−83−1−31−5526
Ränteintäkter022——
Resultat efter finansiella poster−831−29−5526
Skatt00005
Årets resultat−831−29−5521

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar780720660600540
Varulager2824211115
Kortfristiga fordringar65104646882
Kassa och bank116114210307304
Omsättningstillgångar329462515606771
Summa tillgångar1 1091 1821 1751 2061 311
Aktiekapital100100100100100
Balanserat resultat9489479761 0311 011
Eget kapital9851 0681 0671 0961 152
Justerat eget kapital9851 0681 0671 0961 152
Kortfristiga skulder124114108110159
Summa eget kapital och skulder1 1091 1821 1751 2061 311

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Torstens Plåt & Snickeri Aktiebolag 438 tusen kronor — mindre än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 2,6 miljoner kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -18,9 procent, och soliditeten var hög — 88,8 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 18 procent. Bolaget sysselsatte en person och har sitt säte i Luleå.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva plåt- & snickeriarbeten, utföra byggentre- prenader samt fövaltning och handel med värdepapper ävensom idka därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Torstens Plåt & Snickeri Aktiebolag värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Torstens Plåt & Snickeri Aktiebolag, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Torstens Plåt & Snickeri Aktiebolag (556317-0165)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 1988-01-27
Bransch Metallegoarbeten (SNI 25530)
Adress
Räfsarstigen 25, 954 34, Gammelstad
Besök: Räfsarstigen 25, Gammelstad
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad
Telefon0920-254109