starkabolag.se

Aktiebolag Vilhelmina

Tor Trans i Vilhelmina AB

63 sökningar

Omsättning 2025

590 tkr

+1,5 %
Rörelsemarginal

-1,9 %

−31,6 p.e.
Soliditet

89,4 %

+1,0 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning5905815891 0751 869
Rörelseresultat−11173103303539
Årets resultat11618186241462
Eget kapital514498517531790
Balansomslutning5756987789891 476
Anställda00112
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning5905815891 0751 869
Personalkostnader25395249512
Av- och nedskrivningar105875864137
Övriga externa kostnader1361551081741 073
Övriga rörelseposter, netto−358−113−225−285392
Rörelseresultat−11173103303539
Ränteintäkter155——
Räntekostnader01213
Resultat efter finansiella poster−10178106304536
Bokslutsdispositioner150500042
Skatt23472063115
Årets resultat11618186241462

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar361466468478758
Kortfristiga fordringar5543177113175
Kassa och bank159189133398544
Omsättningstillgångar213232310510718
Summa tillgångar5756987789891 476
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat348267381240278
Eget kapital514498517531790
Justerat eget kapital514617676690949
Obeskattade reserver0150200200200
Kortfristiga skulder615061258486
Summa eget kapital och skulder5756987789891 476
Ställda säkerheter0000200

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Tor Trans i Vilhelmina AB 590 tusen kronor — mindre än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 2,5 miljoner kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -1,9 procent, och soliditeten var hög — 89,4 procent. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 2 procent. Bolaget hör hemma i Vilhelmina.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet är lastbilsåkeri och personaluthyrning och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Tor Trans i Vilhelmina AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Tor Trans i Vilhelmina AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Tor Trans i Vilhelmina AB (556857-1052)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Tor Trans i Vilhelmina AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2011-06-23
Bransch Vägtransport, godstrafik (SNI 49410)
Adress
Lyckselevägen 51, 912 94, Latikberg
Besök: Lyckselevägen 51, Latikberg
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad