Aktiebolag Stockholm 74 sökningar
Top Security Scandinavia AB
Bevakningsverksamhet och privat säkerhetsverksamhet
Omsättning 2025
95 tkr
+46,2 %Rörelsemarginal
12,6 %
+81,9 p.e.Soliditet
-900,0 %
Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 95 | 65 | 181 | 52 | 85 | 0 | 615 | 821 |
| Rörelseresultat | 12 | −45 | 19 | −77 | −12 | −292 | 196 | 51 |
| Årets resultat | 12 | −45 | 20 | −77 | −13 | −294 | 140 | 34 |
| Eget kapital | −27 | −39 | 6 | −13 | 64 | 76 | 320 | 181 |
| Balansomslutning | 3 | 2 | 48 | 58 | 123 | 126 | 401 | 339 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 95 | 65 | 181 | 52 | 85 | 0 | 615 | 821 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 12 | 2 | 5 | 34 | 373 |
| Av- och nedskrivningar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 36 |
| Övriga externa kostnader | 59 | 82 | 106 | 58 | 95 | 287 | 360 | 360 |
| Övriga rörelseposter, netto | −24 | −28 | −56 | −59 | — | — | −25 | — |
| Rörelseresultat | 12 | −45 | 19 | −77 | −12 | −292 | 196 | 51 |
| Ränteintäkter | 0 | 0 | 1 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 12 | −45 | 20 | −77 | −13 | −294 | 194 | 51 |
| Skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 54 | 17 |
| Årets resultat | 12 | −45 | 20 | −77 | −13 | −294 | 140 | 34 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 72 |
| Kortfristiga fordringar | 2 | 1 | 15 | 48 | 123 | 95 | 297 | 167 |
| Kassa och bank | 1 | 1 | 33 | 10 | 0 | 31 | 104 | 100 |
| Omsättningstillgångar | 3 | 2 | 48 | 58 | 123 | 126 | 401 | 267 |
| Summa tillgångar | 3 | 2 | 48 | 58 | 123 | 126 | 401 | 339 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Balanserat resultat | −139 | −94 | −114 | −36 | −23 | 270 | 80 | 47 |
| Eget kapital | −27 | −39 | 6 | −13 | 64 | 76 | 320 | 181 |
| Justerat eget kapital | −27 | −39 | 6 | −13 | 64 | 76 | 320 | 181 |
| Kortfristiga skulder | 30 | 41 | 42 | 71 | 59 | 50 | 81 | 158 |
| Summa eget kapital och skulder | 3 | 2 | 48 | 58 | 123 | 126 | 401 | 339 |
Verksamhet
Mätt mot de 456 bolag som granskas inom samma bransch hamnar Top Security Scandinavia AB i det nedre skiktet sett till omsättning, med 95 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en god rörelsemarginal om 12,6 procent, och soliditeten var låg — -900,0 procent. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 46 procent. Bolaget hör hemma i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet ska vara konsultverksamhet inom säkerhet och bevakning samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Skyddad identitet (f. 1965) Styrelseledamot
- Natascha Persson (f. 1987) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2007-09-12 |
|---|---|
| Adress | Engelbrektsgatan 6b, 114 32, Stockholm Besök: Engelbrektsgatan 6 B, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |