Aktiebolag Uppsala
Three Two Motor & Service AB
101 sökningar
Omsättning 2025
42 tkr
Rörelsemarginal
-238,1 %
Soliditet
9,1 %
−49,0 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 42 | 0 | 0 | 2 | 38 | 100 | 257 | 1 749 |
| Rörelseresultat | −100 | −9 | −11 | −49 | −107 | −225 | −101 | 160 |
| Årets resultat | −100 | −9 | −11 | −49 | −107 | −226 | −62 | 90 |
| Eget kapital | 1 | 50 | 39 | −20 | 29 | 36 | 212 | 275 |
| Balansomslutning | 11 | 86 | 77 | 84 | 128 | 182 | 399 | 567 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 42 | 0 | 0 | 2 | 38 | 100 | 257 | 1 749 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 |
| Av- och nedskrivningar | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 6 | 12 | 12 |
| Övriga externa kostnader | 13 | 0 | 3 | 20 | 58 | 126 | 135 | 315 |
| Övriga rörelseposter, netto | −129 | — | — | −31 | −81 | −193 | −209 | −1 260 |
| Rörelseresultat | −100 | −9 | −11 | −49 | −107 | −225 | −101 | 160 |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Resultat efter finansiella poster | −100 | −9 | −11 | −49 | −107 | −226 | −102 | 159 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | −40 |
| Skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 29 |
| Årets resultat | −100 | −9 | −11 | −49 | −107 | −226 | −62 | 90 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 12 | 24 |
| Varulager | 0 | 85 | 77 | 85 | 115 | 172 | 310 | 398 |
| Kortfristiga fordringar | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 2 | 4 | 21 |
| Kassa och bank | 11 | 1 | 0 | −1 | 5 | 2 | 74 | 123 |
| Omsättningstillgångar | 11 | 86 | 77 | 84 | 128 | 176 | 387 | 543 |
| Summa tillgångar | 11 | 86 | 77 | 84 | 128 | 182 | 399 | 567 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 0 | −11 | −70 | −21 | −14 | 162 | 224 | 135 |
| Eget kapital | 1 | 50 | 39 | −20 | 29 | 36 | 212 | 275 |
| Justerat eget kapital | 1 | 50 | 39 | −20 | 29 | 36 | 212 | 307 |
| Obeskattade reserver | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 |
| Kortfristiga skulder | 10 | 36 | 38 | 104 | 99 | 146 | 187 | 252 |
| Summa eget kapital och skulder | 11 | 86 | 77 | 84 | 128 | 182 | 399 | 567 |
| Ansvarsförbindelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 | 0 | 0 | 0 |
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 966 granskade bolag ligger Three Two Motor & Service AB i det nedre skiktet räknat på omsättning, med 42 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på -238,1 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 9,1 procent får betecknas som låg. Bolaget hör hemma i Uppsala.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva försäljning av mopeder, MC samt reservdelar, service och reparation inom samma områden samt därmed förenlig verksamhet. Samt köp och försäljning av tomtmark och fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Exekutiva befattningar
- Johan Spångberg (f. 1964) Verkställande direktör
Styrelse
- Johan Spångberg (f. 1964) Styrelseledamot
- Mirja Spångberg (f. 1971) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2015-08-14 |
|---|---|
| Bransch | Detaljhandel med reservdelar och tillbehör till motorfordon (SNI 47820) |
| Adress | Kasbytomten 121, 741 93, Knivsta Besök: Kasbytomten 121, Knivsta |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |