starkabolag.se

Aktiebolag Staffanstorp

Think Ads Sweden AB

67 sökningar

Omsättning 2025

120 tkr

−88,7 %
Rörelsemarginal

-45,8 %

−50,6 p.e.
Soliditet

45,3 %

−2,6 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning1201 0591 0771 1711 134
Rörelseresultat−5550169182138
Årets resultat−422115414282
Eget kapital378570698694702
Balansomslutning9491 6981 6641 5841 380
Anställda11111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning1201 0591 0771 1711 134
Personalkostnader21579620756724
Av- och nedskrivningar012121212
Övriga externa kostnader126187247179228
Övriga rörelseposter, netto−28−231−29−42−32
Rörelseresultat−5550169182138
Ränteintäkter1900——
Räntekostnader28910022
Resultat efter finansiella poster−25540239180136
Bokslutsdispositioner2750−420−30
Skatt6119423824
Årets resultat−422115414282

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar6981 3071 2851 199929
Kortfristiga fordringar10334281271329
Kassa och bank14835798114122
Omsättningstillgångar251391378385451
Summa tillgångar9491 6981 6641 5841 380
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat370499494502570
Eget kapital378570698694702
Justerat eget kapital430812968930938
Obeskattade reserver65305340297297
Kortfristiga skulder506823626593381
Summa eget kapital och skulder9491 6981 6641 5841 380

Verksamhet

Think Ads Sweden AB omsatte 120 tusen kronor räkenskapsåret 2025, mindre än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 201 tusen kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -45,8 procent, och soliditeten var god — 45,3 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 89 procent. Bolaget sysselsatte en person och har sitt säte i Staffanstorp.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska vara konsult och utbildare inom webbutveckling och annonsering och kommunikation och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Think Ads Sweden AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Think Ads Sweden AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Think Ads Sweden AB (559099-9792)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2017-02-08
Bransch Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)
Adress
Kostergatan 2, 234 42, Lomma
Besök: Kostergatan 2, Lomma
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad
Telefon076-6473336