Aktiebolag Trollhättan
tand32 AB
15 sökningar
5 mkr
+145,1 %24,7 %
−23,2 p.e.66,0 %
+13,1 p.e.2
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 4 974 | 2 029 | 1 274 | 238 |
| Rörelseresultat | 1 227 | 972 | 862 | −94 |
| Årets resultat | 973 | 772 | 704 | −94 |
| Eget kapital | 2 379 | 1 407 | 735 | 31 |
| Balansomslutning | 3 607 | 2 661 | 1 685 | 728 |
| Anställda | 2 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 4 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-09 | 2024-09* | 2023-11 | 2022-11* |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 4 974 | 2 029 | 1 274 | 238 |
| Personalkostnader | 1 154 | 357 | 12 | 70 |
| Av- och nedskrivningar | 209 | 139 | 142 | 66 |
| Övriga externa kostnader | 1 073 | 349 | 194 | 104 |
| Övriga rörelseposter, netto | −1 311 | −212 | −64 | −92 |
| Rörelseresultat | 1 227 | 972 | 862 | −94 |
| Ränteintäkter | 2 | 1 | 0 | — |
| Räntekostnader | 4 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 1 226 | 973 | 862 | −94 |
| Skatt | 253 | 200 | 158 | 0 |
| Årets resultat | 973 | 772 | 704 | −94 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-09 | 2024-09* | 2023-11 | 2022-11* |
|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 989 | 1 198 | 1 037 | 616 |
| Kortfristiga fordringar | 285 | 252 | 21 | 13 |
| Kassa och bank | 2 333 | 1 211 | 627 | 99 |
| Omsättningstillgångar | 2 619 | 1 463 | 648 | 112 |
| Summa tillgångar | 3 607 | 2 661 | 1 685 | 728 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 1 381 | 709 | 6 | 0 |
| Eget kapital | 2 379 | 1 407 | 735 | 31 |
| Justerat eget kapital | 2 379 | 1 407 | 735 | 31 |
| Långfristiga skulder | 763 | 750 | 650 | 650 |
| Kortfristiga skulder | 465 | 504 | 300 | 47 |
| Summa eget kapital och skulder | 3 607 | 2 661 | 1 685 | 728 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 2 188 granskade bolag ligger tand32 AB bland de omsättningsmässigt största räknat på omsättning, med 5 miljoner kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på 24,7 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 66,0 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 145 procent. Arbetsstyrkan uppgick till 2 personer, med säte i Trollhättan.
Utför tandvård. och tandvårdstjänster, sälja och köpa tandvårdsprodukter skönhets klinik för injektionsbehandlingar och övriga hudbehandlingar sälj och köp av hudprodukter och hudbehandlingar.
Styrelse & ledning
- Aseel Bahr (f. 1989) Verkställande direktör
- Aseel Bahr (f. 1989) Styrelseledamot
- Salahaldin Al Mosawi (f. 1977) Styrelsesuppleant
- Salahaldin Al Mosawi (f. 1977) Vice VD
Koncern
| Moderbolag | MyoDent Holding AB (559483-8020) |
|---|---|
| Koncernmoder | MyoDent Holding AB (559483-8020) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2022-05-17 |
|---|---|
| Bransch | Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus (SNI 86102) |
| Adress | Tallkottevägen 2, 461 73, Trollhättan Besök: Tallkottevägen 2, Trollhättan |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Ej registrerad |