Aktiebolag Uppsala
T-Rec AB
13 sökningar
600 tkr
−53,4 %-3,3 %
−21,4 p.e.36,5 %
−5,3 p.e.1
0,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 600 | 1 288 | 1 067 | 188 |
| Rörelseresultat | −20 | 233 | 72 | −69 |
| Årets resultat | −20 | 183 | 68 | −69 |
| Eget kapital | 92 | 212 | 29 | 26 |
| Balansomslutning | 252 | 507 | 298 | 74 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 4 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 600 | 1 288 | 1 067 | 188 |
| Personalkostnader | 533 | 978 | 912 | 191 |
| Övriga externa kostnader | 87 | 77 | 83 | 67 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | — | — | 1 |
| Rörelseresultat | −20 | 233 | 72 | −69 |
| Räntekostnader | 0 | 1 | 2 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −20 | 232 | 70 | −69 |
| Skatt | 0 | 49 | 2 | 0 |
| Årets resultat | −20 | 183 | 68 | −69 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Kortfristiga fordringar | 0 | 114 | 60 | 72 |
| Kassa och bank | 252 | 393 | 238 | 2 |
| Omsättningstillgångar | 252 | 507 | 298 | 74 |
| Summa tillgångar | 252 | 507 | 298 | 74 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 87 | 4 | −64 | 0 |
| Eget kapital | 92 | 212 | 29 | 26 |
| Justerat eget kapital | 92 | 212 | 29 | 26 |
| Kortfristiga skulder | 160 | 295 | 269 | 48 |
| Summa eget kapital och skulder | 252 | 507 | 298 | 74 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 4 724 granskade bolag ligger T-Rec AB strax under mitten räknat på omsättning, med 600 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på -3,3 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 36,5 procent får betecknas som god. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 53 procent. Bolaget sysselsatte 1 personer och har sitt säte i Uppsala.
Företaget ska bedriva rekryteringsverksamhet inom IT & Bank- sektorn.
Styrelse & ledning
- Ivan Cassiander (f. 1992) Styrelseledamot
- Kattia Quintanilla (f. 1972) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2022-05-03 |
|---|---|
| Bransch | Personaluthyrning (SNI 78201) |
| Adress | Arbetargatan 34, 112 45, Stockholm Besök: Arbetargatan 34, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |