starkabolag.se

Aktiebolag Lund

Sympodium AB

44 sökningar

Omsättning 2025

6 tkr

Rörelsemarginal

-550,0 %

Soliditet

96,6 %

+2,2 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning60005
Rörelseresultat−33−50−32−21−7
Årets resultat123962
Eget kapital677676674635629
Balansomslutning7918428959221 571
Anställda00000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning60005
Övriga externa kostnader3950322111
Övriga rörelseposter, netto————−1
Rörelseresultat−33−50−32−21−7
Ränteintäkter167——
Räntekostnader560480
Resultat efter finansiella poster−38−50−25−152−86
Bokslutsdispositioner40557716090
Skatt131332
Årets resultat123962

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar476481487492621
Kortfristiga fordringar10333340
Kassa och bank305358375396950
Omsättningstillgångar315360408430950
Summa tillgångar7918428959221 571
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat626624585577577
Eget kapital677676674635629
Justerat eget kapital764795837859980
Obeskattade reserver110150205282442
Kortfristiga skulder416165500
Summa eget kapital och skulder7918428959221 571

Verksamhet

Sympodium AB omsatte 6 tusen kronor räkenskapsåret 2025, mindre än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 201 tusen kronor. Rörelsemarginalen landade på -550,0 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 96,6 procent får betecknas som hög. Bolaget hör hemma i Lund.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom IT, företags organisation och affärsjuridik samt tillhandahålla affärsjuridisk rådgivning och rådgivning inom immaterialrätt, samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Sympodium AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Sympodium AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Sympodium AB (559089-3664)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2016-12-07
Bransch Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)
Adress
Östra Finnbodavägen 34, 131 73, Nacka
Besök: Östra Finnbodavägen 34, Nacka
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad