Aktiebolag Huddinge
Svindersviks Brygghus AB
60 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
93,2 %
+45,6 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 2 727 | 3 123 | 3 208 | 1 713 |
| Rörelseresultat | −7 | −7 | 1 710 | 383 | 307 | 448 | 311 |
| Årets resultat | −19 | 9 | 1 384 | 304 | 391 | 263 | 183 |
| Eget kapital | 327 | 347 | 1 738 | 354 | 888 | 497 | 233 |
| Balansomslutning | 351 | 730 | 2 197 | 828 | 1 531 | 1 515 | 631 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 7 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 2 727 | 3 123 | 3 208 | 1 713 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 1 295 | 1 165 | 1 589 | 725 |
| Övriga externa kostnader | 7 | 7 | 146 | 395 | 452 | 405 | 229 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | — | — | −654 | −1 199 | −766 | −448 |
| Rörelseresultat | −7 | −7 | 1 710 | 383 | 307 | 448 | 311 |
| Ränteintäkter | 1 | 23 | 34 | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 14 | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −19 | 12 | 1 743 | 384 | 307 | 447 | 311 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | 0 | 190 | −112 | −78 |
| Skatt | 0 | 3 | 359 | 79 | 105 | 72 | 50 |
| Årets resultat | −19 | 9 | 1 384 | 304 | 391 | 263 | 183 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varulager | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 5 | 8 |
| Kortfristiga fordringar | 1 | 1 | 444 | 6 | 45 | 30 | 4 |
| Kassa och bank | 350 | 729 | 1 753 | 817 | 1 481 | 1 480 | 619 |
| Omsättningstillgångar | 351 | 730 | 2 197 | 828 | 1 531 | 1 515 | 631 |
| Summa tillgångar | 351 | 730 | 2 197 | 828 | 1 531 | 1 515 | 631 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 296 | 288 | 304 | 0 | 447 | 184 | 0 |
| Eget kapital | 327 | 347 | 1 738 | 354 | 888 | 497 | 233 |
| Justerat eget kapital | 327 | 347 | 1 738 | 354 | 888 | 648 | 295 |
| Obeskattade reserver | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 190 | 78 |
| Kortfristiga skulder | 24 | 383 | 459 | 474 | 643 | 828 | 320 |
| Summa eget kapital och skulder | 351 | 730 | 2 197 | 828 | 1 531 | 1 515 | 631 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Cafe, butik, catering, event, evenemang.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Jeanette Van Den Bos (f. 1975) Styrelseledamot
- Aaron van den Bos (f. 1974) Styrelsesuppleant
Koncern
| Moderbolag | Seasonal Living vdB AB (556310-8132) |
|---|---|
| Koncernmoder | Seasonal Living vdB AB (556310-8132) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2019-03-29 |
|---|---|
| Bransch | Restaurangverksamhet (SNI 56110) |
| Adress | Skogsholmsvägen 1, 141 42, Huddinge Besök: Skogsholmsvägen 1, Huddinge |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |