starkabolag.se

Aktiebolag Uppsala

Studio Kuling Aktiebolag

186 sökningar

Omsättning 2025

1,1 mkr

+0,3 %
Rörelsemarginal

35,0 %

+21,2 p.e.
Soliditet

70,3 %

+1,0 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning1 1131 1101 3061 122891
Rörelseresultat389153253308290
Årets resultat30994156199242
Eget kapital625516621665466
Balansomslutning1 1149731 1521 057914
Anställda11111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning1 1131 1101 3061 122891
Personalkostnader6748871 004770522
Övriga externa kostnader4954404039
Övriga rörelseposter, netto—−16−9—−40
Rörelseresultat389153253308290
Ränteintäkter295——
Räntekostnader02011
Resultat efter finansiella poster390160257318289
Bokslutsdispositioner0−40−60−70−29
Skatt8126414919
Årets resultat30994156199242

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar551251251251240
Kortfristiga fordringar211154304504576
Kassa och bank35256859730298
Omsättningstillgångar564722902806673
Summa tillgångar1 1149731 1521 057914
Aktiekapital100100100100100
Balanserat resultat196302345346104
Eget kapital625516621665466
Justerat eget kapital783674747744489
Obeskattade reserver1991991599929
Kortfristiga skulder290258372293419
Summa eget kapital och skulder1 1149731 1521 057914

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Studio Kuling Aktiebolag 1,1 miljoner kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 921 tusen kronor. Rörelsemarginalen landade på 35,0 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 70,3 procent får betecknas som hög. Arbetsstyrkan uppgick till en person, med säte i Uppsala.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva inspelning och produktion av musik, filmproduktion, konsultationer inom nämnda områden, uthyrning och försäljning av instrument och elektronikutrustning, uthyrning av personal, äga och förvalta fast- och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Exekutiva befattningar
Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Studio Kuling Aktiebolag värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Studio Kuling Aktiebolag, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Studio Kuling Aktiebolag (556309-8812)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Studio Kuling Aktiebolag

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 1987-10-26
Bransch Teknisk konsultverksamhet inom elteknik (SNI 71123)
Adress
Sund 110, 742 93, Östhammar
Besök: Sund 110, Östhammar
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad
Telefon0174-40646