Aktiebolag Stockholm
Studio e2 elements AB
73 sökningar
Omsättning 2025
575 tkr
−5,7 %Rörelsemarginal
-6,1 %
+12,8 p.e.Soliditet
80,3 %
+32,1 p.e.Anställda
1
0,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 575 | 610 | 688 | 628 | 762 | 469 | 503 |
| Rörelseresultat | −35 | −115 | 117 | −40 | 237 | −8 | 2 |
| Årets resultat | −36 | −59 | 67 | −11 | 145 | −8 | 2 |
| Eget kapital | 57 | 53 | 112 | 45 | 175 | 30 | 39 |
| Balansomslutning | 71 | 110 | 366 | 284 | 330 | 114 | 109 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 7 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 | 2022-08 | 2021-08 | 2020-08 | 2019-08 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 575 | 610 | 688 | 628 | 762 | 469 | 503 |
| Personalkostnader | 409 | 501 | 379 | 414 | 389 | 358 | 272 |
| Övriga externa kostnader | 185 | 217 | 185 | 231 | 145 | 177 | 221 |
| Övriga rörelseposter, netto | −16 | −7 | −7 | −23 | 9 | 58 | −8 |
| Rörelseresultat | −35 | −115 | 117 | −40 | 237 | −8 | 2 |
| Räntekostnader | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −36 | −115 | 116 | −40 | 237 | −8 | 2 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 57 | −30 | 30 | −56 | 0 | 0 |
| Skatt | 0 | 0 | 19 | 0 | 36 | 0 | 0 |
| Årets resultat | −36 | −59 | 67 | −11 | 145 | −8 | 2 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 | 2022-08 | 2021-08 | 2020-08 | 2019-08 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kortfristiga fordringar | 20 | 23 | 59 | 11 | 22 | 0 | 47 |
| Kassa och bank | 51 | 87 | 307 | 273 | 308 | 114 | 62 |
| Omsättningstillgångar | 71 | 110 | 366 | 284 | 330 | 114 | 109 |
| Summa tillgångar | 71 | 110 | 366 | 284 | 330 | 114 | 109 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 3 | 62 | −5 | 6 | −20 | −12 | −13 |
| Eget kapital | 57 | 53 | 112 | 45 | 175 | 30 | 39 |
| Justerat eget kapital | 57 | 53 | 156 | 66 | 219 | 30 | 39 |
| Obeskattade reserver | 0 | 0 | 56 | 26 | 56 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 14 | 57 | 198 | 213 | 99 | 84 | 70 |
| Summa eget kapital och skulder | 71 | 110 | 366 | 284 | 330 | 114 | 109 |
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 2 436 granskade bolag ligger Studio e2 elements AB över mittlinjen räknat på omsättning, med 575 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -6,1 procent, och soliditeten var hög — 80,3 procent. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 6 procent. Arbetsstyrkan uppgick till 1 personer, med säte i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Personlig träning. Rehab. Gruppträning. Sjukgymnastik.Yoga. Försäljning hälsokost. Kursverksamhet och föreläsningar. Konsul- tverksamhet inom träning och hälsa.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Lena Thunberg (f. 1965) Ordförande, Styrelseledamot
- Åsa Engman (f. 1975) Styrelseledamot
- Krister Thunberg (f. 1973) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2015-12-08 |
|---|---|
| Bransch | Dagspa, bastu och ångbastu (SNI 96230) |
| Adress | Torsgränd 9, 113 61, Stockholm Besök: Torsgränd 9, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |