starkabolag.se

Aktiebolag Stockholm

Straight Way AB

108 sökningar

Omsättning 2025

0 tkr

Rörelsemarginal

–

Soliditet

17,6 %

−1,2 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning00000
Rörelseresultat−72−22−31−41−48
Årets resultat20−21−19−5141
Eget kapital603583604623674
Balansomslutning3 4193 4673 4662 2492 291
Anställda00000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Övriga externa kostnader7222314148
Rörelseresultat−72−22−31−41−48
Ränteintäkter111——
Räntekostnader00001
Resultat efter finansiella poster−70−21−19−51−44
Bokslutsdispositioner9000085
Årets resultat20−21−19−5141

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar3 3803 3803 3802 1281 904
Kortfristiga fordringar050505050
Kassa och bank86551306
Omsättningstillgångar398786121387
Summa tillgångar3 4193 4673 4662 2492 291
Aktiekapital100100100100100
Balanserat resultat483504523574533
Eget kapital603583604623674
Justerat eget kapital603654675694745
Obeskattade reserver090909090
Långfristiga skulder450450450450450
Kortfristiga skulder2 3662 3442 3221 0861 077
Summa eget kapital och skulder3 4193 4673 4662 2492 291

Verksamhet

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet är att konsultverksamhet inom strategisk rådgivning, affärsutveckling och kundrelationer för TIME-sektorn, dvs Telecom, Information, Media och Entertainment, bedriva försäljning av researrangemang, jaktresor och jakttillbehör samt kapitalförmedling. Äga och förvalta fastigheter och värdepapper och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Straight Way AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Straight Way AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Straight Way AB (556594-4377)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2000-07-12
Bransch Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)
Adress
Östermalmsgatan 52, 114 26, Stockholm
Besök: Östermalmsgatan 52 LGH 1502, Stockholm
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad
Telefon073-3359359