starkabolag.se

Aktiebolag Stockholm

Stil & Snitz AB

41 sökningar

Omsättning 2025

3,3 mkr

+8,4 %
Rörelsemarginal

3,4 %

+2,1 p.e.
Soliditet

42,3 %

+12,6 p.e.
Anställda

5

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning3 3363 0782 8762 8412 521
Rörelseresultat11441−148−7739
Årets resultat11146−147−330
Eget kapital373262217364366
Balansomslutning8828839701 0741 071
Anställda55554
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning3 3363 0782 8762 8412 521
Personalkostnader1 8901 7021 7761 6201 361
Av- och nedskrivningar5380538281
Övriga externa kostnader1 0401 042959978771
Övriga rörelseposter, netto−239−213−236−238−269
Rörelseresultat11441−148−7739
Ränteintäkter154——
Resultat efter finansiella poster11546−143−7738
Bokslutsdispositioner000750
Skatt40408
Årets resultat11146−147−330

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar15479159213156
Varulager105111111122141
Kortfristiga fordringar352346443477302
Kassa och bank271347257262472
Omsättningstillgångar728804810862915
Summa tillgångar8828839701 0741 071
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat212166314317286
Eget kapital373262217364366
Justerat eget kapital373262217364426
Obeskattade reserver000075
Kortfristiga skulder509621753710630
Summa eget kapital och skulder8828839701 0741 071

Verksamhet

Stil & Snitz AB omsatte 3,3 miljoner kronor räkenskapsåret 2025, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 936 tusen kronor. Verksamheten bar en måttlig rörelsemarginal om 3,4 procent, och soliditeten var god — 42,3 procent. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 8 procent. Arbetsstyrkan uppgick till 5 personer, med säte i Stockholm.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Skönhetssalong som erbjuder tjänster inom hår, hud och naglar. Samt försäljning av skönhetsprodukter.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Stil & Snitz AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Stil & Snitz AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Stil & Snitz AB (559176-6620)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Stil & Snitz AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2018-10-24
Bransch Frisörer och barberare (SNI 96210)
Adress
Ångermannagatan 164, 162 65, Vällingby
Besök: Ångermannagatan 164, Vällingby
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad