Aktiebolag Stockholm 84 sökningar
Solterrassen 2 AB
Huvudnäring okänd
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
100,0 %
+54,4 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | 20 | −601 | −957 | −699 | −593 | −466 | −520 | −14 |
| Årets resultat | −24 | −8 092 | −5 957 | −3 700 | −649 | 154 | −7 070 | 17 810 |
| Eget kapital | 289 | 323 | 7 915 | 23 872 | 30 572 | 47 221 | 47 067 | 54 136 |
| Balansomslutning | 289 | 709 | 8 323 | 24 267 | 30 993 | 47 523 | 47 326 | 62 715 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12* | 2024-08 | 2023-08 | 2022-08 | 2021-08 | 2020-08 | 2019-08 | 2018-08 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 0 | 601 | 957 | 699 | 593 | 466 | 520 | 14 |
| Rörelseresultat | 20 | −601 | −957 | −699 | −593 | −466 | −520 | −14 |
| Ränteintäkter | 1 | 10 | 0 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 0 | 1 | 0 | 3 000 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −24 | −8 092 | −5 957 | −3 700 | −604 | 154 | −6 970 | 27 756 |
| Koncernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | −45 | 0 | −100 | −9 946 |
| Årets resultat | −24 | −8 092 | −5 957 | −3 700 | −649 | 154 | −7 070 | 17 810 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12* | 2024-08 | 2023-08 | 2022-08 | 2021-08 | 2020-08 | 2019-08 | 2018-08 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 100 | 150 | 8 150 | 23 150 | 26 150 | 42 550 | 42 650 | 49 100 |
| Kortfristiga fordringar | 15 | 0 | 0 | 0 | 85 | 4 942 | 4 335 | 13 579 |
| Kassa och bank | 174 | 559 | 173 | 1 117 | 4 758 | 31 | 341 | 36 |
| Omsättningstillgångar | 189 | 559 | 173 | 1 117 | 4 843 | 4 973 | 4 676 | 13 615 |
| Summa tillgångar | 289 | 709 | 8 323 | 24 267 | 30 993 | 47 523 | 47 326 | 62 715 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 263 | 7 865 | 13 822 | 27 522 | 31 171 | 47 017 | 54 087 | 36 276 |
| Eget kapital | 289 | 323 | 7 915 | 23 872 | 30 572 | 47 221 | 47 067 | 54 136 |
| Justerat eget kapital | 289 | 323 | 7 915 | 23 872 | 30 572 | 47 221 | 47 067 | 54 136 |
| Långfristiga skulder | 0 | 190 | 190 | 190 | 190 | 190 | 190 | 6 790 |
| Kortfristiga skulder | 0 | 196 | 218 | 205 | 231 | 112 | 69 | 1 789 |
| Summa eget kapital och skulder | 289 | 709 | 8 323 | 24 267 | 30 993 | 47 523 | 47 326 | 62 715 |
| Ansvarsförbindelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 690 | 6 690 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska äga och förvalta aktier och värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Suzana Conic (f. 1967) Ordförande, Styrelseledamot
- Monica Conic (f. 1993) Styrelseledamot
- Filip Conic (f. 1991) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2011-04-28 |
|---|---|
| Adress | Ådalsvägen 1, 183 52, Täby Besök: Ådalsvägen 1, Täby |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |