Aktiebolag Halmstad
SOCK HOLDING AB
38 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
95,8 %
+0,2 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −42 | −14 | −32 | −11 | −16 | −7 | −7 | −14 |
| Årets resultat | 59 | 237 | 171 | 110 | 176 | 6 204 | −7 | −14 |
| Eget kapital | 5 636 | 5 778 | 5 690 | 5 770 | 6 210 | 6 233 | 29 | 36 |
| Balansomslutning | 5 883 | 6 043 | 5 882 | 5 950 | 6 364 | 6 306 | 356 | 357 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 42 | 14 | 32 | 11 | 16 | 7 | 7 | 14 |
| Rörelseresultat | −42 | −14 | −32 | −11 | −16 | −7 | −7 | −14 |
| Ränteintäkter | 119 | 414 | 248 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 75 | 399 | 216 | 184 | 210 | 6 204 | −7 | −14 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | −100 | 0 | −46 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skatt | 16 | 62 | 45 | 28 | 34 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 59 | 237 | 171 | 110 | 176 | 6 204 | −7 | −14 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 702 | 702 | 1 255 | 2 620 | 3 664 | 4 680 | 350 | 350 |
| Kortfristiga fordringar | 3 801 | 4 228 | 3 875 | 1 594 | 2 270 | 1 028 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 1 380 | 1 113 | 752 | 1 736 | 430 | 598 | 6 | 7 |
| Omsättningstillgångar | 5 181 | 5 341 | 4 628 | 3 330 | 2 700 | 1 626 | 6 | 7 |
| Summa tillgångar | 5 883 | 6 043 | 5 882 | 5 950 | 6 364 | 6 306 | 356 | 357 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 5 527 | 5 491 | 5 469 | 5 610 | 5 984 | −21 | −14 | 0 |
| Eget kapital | 5 636 | 5 778 | 5 690 | 5 770 | 6 210 | 6 233 | 29 | 36 |
| Justerat eget kapital | 5 752 | 5 894 | 5 727 | 5 807 | 6 210 | 6 233 | 29 | 36 |
| Obeskattade reserver | 146 | 146 | 46 | 46 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 101 | 119 | 146 | 134 | 154 | 73 | 327 | 321 |
| Summa eget kapital och skulder | 5 883 | 6 043 | 5 882 | 5 950 | 6 364 | 6 306 | 356 | 357 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall äga och förvalta fast och lös egendom och därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Sandor Reisa (f. 1973) Styrelseledamot
- Szabolos Dalén (f. 1975) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2017-07-13 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Settervägen 17, 302 64, Halmstad Besök: Settervägen 17, Halmstad |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |