Aktiebolag Stockholm
SEN2W AB
15 sökningar
5,4 mkr
+1,5 %2,6 %
−0,1 p.e.31,4 %
+12,1 p.e.4
0,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 5 362 | 5 282 | 912 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | 137 | 140 | 28 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 107 | 114 | 24 | 0 | 0 |
| Eget kapital | 268 | 161 | 48 | 24 | 25 |
| Balansomslutning | 854 | 836 | 1 009 | 24 | 25 |
| Anställda | 4 | 4 | 3 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12* |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 5 362 | 5 282 | 912 | 0 | 0 |
| Personalkostnader | 2 311 | 2 339 | 442 | 0 | 0 |
| Av- och nedskrivningar | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 1 448 | 1 412 | 283 | 0 | 0 |
| Övriga rörelseposter, netto | −1 456 | −1 391 | −159 | — | — |
| Rörelseresultat | 137 | 140 | 28 | 0 | 0 |
| Ränteintäkter | 1 | 5 | 1 | — | — |
| Räntekostnader | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 136 | 144 | 29 | 0 | 0 |
| Skatt | 29 | 31 | 6 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 107 | 114 | 24 | 0 | 0 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12* |
|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 40 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varulager | 37 | 53 | 64 | 0 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 287 | 296 | 76 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 490 | 487 | 869 | 24 | 25 |
| Omsättningstillgångar | 815 | 836 | 1 009 | 24 | 25 |
| Summa tillgångar | 854 | 836 | 1 009 | 24 | 25 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 136 | 22 | −1 | −1 | 0 |
| Eget kapital | 268 | 161 | 48 | 24 | 25 |
| Justerat eget kapital | 268 | 161 | 48 | 24 | 25 |
| Kortfristiga skulder | 586 | 675 | 961 | 0 | 0 |
| Summa eget kapital och skulder | 854 | 836 | 1 009 | 24 | 25 |
| Ställda säkerheter | 209 | 209 | 0 | 0 | 0 |
| Ansvarsförbindelser | 0 | 0 | 203 | 0 | 0 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 18 527 granskade bolag ligger SEN2W AB över mittlinjen räknat på omsättning, med 5,4 miljoner kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på 2,6 procent — en tunn nivå — medan soliditeten på 31,4 procent får betecknas som god. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 2 procent. Bolaget sysselsatte 4 personer och har sitt säte i Stockholm.
Bolaget skall bedriva restaurangverksamhet, catering och därmed förenlig verksamhet
Styrelse & ledning
- Thanh Long Phan (f. 1982) Styrelseledamot
- Linnéa Tran (f. 1982) Styrelsesuppleant
- Van Lai Ly Vuong (f. 1979) Revisor
Koncern
| Moderbolag | Se ngroup AB (556997-0113) |
|---|---|
| Koncernmoder | Se ngroup AB (556997-0113) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2021-05-11 |
|---|---|
| Bransch | Restaurangverksamhet (SNI 56110) |
| Adress | Dragonvägen 86, 194 70, Upplands Väsby Besök: Dragonvägen 86, Upplands Väsby |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |