starkabolag.se

Aktiebolag Stockholm

Saved by Clean Sverige AB

70 sökningar

Omsättning 2025

43 tkr

+10,3 %
Rörelsemarginal

0,0 %

+17,9 p.e.
Soliditet

35,7 %

−7,1 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning4339006 885
Rörelseresultat0−7−45−424 389
Årets resultat0−78−319229
Eget kapital30303729348
Balansomslutning8470571631 085
Anställda00000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12*
Nettoomsättning4339006 885
Övriga externa kostnader43464542565
Övriga rörelseposter, netto————−1 931
Rörelseresultat0−7−45−424 389
Räntekostnader00100
Resultat efter finansiella poster0−7−46−424 388
Bokslutsdispositioner005443−97
Koncernbidrag000−320−4 000
Skatt000062
Årets resultat0−78−319229

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12*
Kortfristiga fordringar8468551611 084
Kassa och bank02221
Omsättningstillgångar8470571631 085
Summa tillgångar8470571631 085
Aktiekapital2525252525
Balanserat resultat512432394
Eget kapital30303729348
Justerat eget kapital30303772425
Obeskattade reserver0005497
Kortfristiga skulder54402080640
Summa eget kapital och skulder8470571631 085

* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.

Verksamhet

Saved by Clean Sverige AB omsatte 43 tusen kronor räkenskapsåret 2025, mindre än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 389 tusen kronor. Rörelseresultatet gick i stort sett jämnt upp, och soliditeten var god — 35,7 procent. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 10 procent. Sätet finns i Stockholm.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall bedriva försäljning av livsmedel, energidryck främst till detaljhandel.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Saved by Clean Sverige AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Saved by Clean Sverige AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Saved by Clean Sverige AB (559235-0267)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Koncern

Moderbolag Clean Sverige AB (559020-4268)
Koncernmoder Clean Sverige AB (559020-4268)

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2020-01-02
Bransch Framställning av läskedrycker, mineralvatten och annat vatten på flaska (SNI 11070)
Adress
Kammkargatan 12, 111 40, Stockholm
Besök: Kammakargatan 12, Stockholm
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad