starkabolag.se

Aktiebolag Haninge

Samverkansplatsen i Stockholm AB

54 sökningar

Omsättning 2025

255 tkr

−71,6 %
Rörelsemarginal

-2,7 %

−28,6 p.e.
Soliditet

79,2 %

+19,4 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning2558981 1491 262449
Rörelseresultat−7232−276347269
Årets resultat−7172−114197155
Eget kapital198205103377180
Balansomslutning287392284882408
Anställda11110
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12*
Nettoomsättning2558981 1491 262449
Personalkostnader2831584475128
Av- och nedskrivningar06585850
Övriga externa kostnader188287495164152
Övriga rörelseposter, netto−46——85—
Rörelseresultat−7232−276347269
Ränteintäkter110——
Räntekostnader02001
Resultat efter finansiella poster−6231−276347269
Bokslutsdispositioner0−37162−92−69
Skatt12305744
Årets resultat−7172−114197155

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12*
Anläggningstillgångar00651500
Kortfristiga fordringar−175120170249
Kassa och bank28831799562159
Omsättningstillgångar287392219732408
Summa tillgångar287392284882408
Aktiekapital2525252525
Balanserat resultat18081921550
Eget kapital198205103377180
Justerat eget kapital227234103506235
Obeskattade reserver3737016269
Långfristiga skulder140262118
Kortfristiga skulder38150155322141
Summa eget kapital och skulder287392284882408

* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Samverkansplatsen i Stockholm AB 255 tusen kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 200 tusen kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -2,7 procent, och soliditeten var hög — 79,2 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 72 procent. Bolaget sysselsatte en person och har sitt säte i Haninge.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Företaget skall leverera IT- och konsulttjänster inom verksamhetsutveckling och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Samverkansplatsen i Stockholm AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Samverkansplatsen i Stockholm AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Samverkansplatsen i Stockholm AB (559270-4323)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2020-09-08
Bransch Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)
Adress
Sjövägen 12, 136 74, Norrby
Besök: Sjövägen 12, Norrby
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad