starkabolag.se

Aktiebolag Arjeplog

RR BYGG i Arjeplog AB

63 sökningar

Omsättning 2025

3,3 mkr

−0,0 %
Rörelsemarginal

1,9 %

+1,8 p.e.
Soliditet

44,2 %

+0,8 p.e.
Anställda

3

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning3 3433 3443 3633 2663 205
Rörelseresultat6323752136
Årets resultat4112234671
Eget kapital421380368345299
Balansomslutning1 1801 0969821 395903
Anställda33333
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning3 3433 3443 3633 2663 205
Personalkostnader1 7521 8141 7471 4741 717
Av- och nedskrivningar2111111112
Övriga externa kostnader492417458478751
Övriga rörelseposter, netto−1 015−1 100−1 110−1 251−589
Rörelseresultat6323752136
Resultat efter finansiella poster6333752136
Bokslutsdispositioner−618−28−43
Skatt168121423
Årets resultat4112234671

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar7914253646
Varulager4826312230
Kortfristiga fordringar502804462455366
Kassa och bank551252464882461
Omsättningstillgångar1 1011 0829571 359857
Summa tillgångar1 1801 0969821 395903
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat330318295249178
Eget kapital421380368345299
Justerat eget kapital522476478454414
Obeskattade reserver127121139137145
Kortfristiga skulder632595475913459
Summa eget kapital och skulder1 1801 0969821 395903

Verksamhet

RR BYGG i Arjeplog AB omsatte 3,3 miljoner kronor räkenskapsåret 2025, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 1,5 miljoner kronor. Rörelsemarginalen landade på 1,9 procent — en tunn nivå — medan soliditeten på 44,2 procent får betecknas som god. Arbetsstyrkan uppgick till 3 personer, med säte i Arjeplog.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva byggverksamhet, installationer och repara- tioner inom bygg- och anläggning samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Exekutiva befattningar
Styrelse
Företagsvärdering

Vad är RR BYGG i Arjeplog AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av RR BYGG i Arjeplog AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller RR BYGG i Arjeplog AB (559070-2709)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

RR BYGG i Arjeplog AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2016-07-14
Bransch Byggande av bostadshus och andra byggnader (SNI 41000)
Adress
Skolgatan 6, 938 32, Arjeplog
Besök: Skolgatan 6, Arjeplog
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad