starkabolag.se

Aktiebolag Luleå

Rörtrion Luleå AB

124 sökningar

Omsättning 2025

6,3 mkr

−1,3 %
Rörelsemarginal

5,3 %

+0,5 p.e.
Soliditet

51,3 %

+15,2 p.e.
Anställda

3

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-062024-062023-062022-062021-06
Omsättning6 2716 3548 2918 7166 971
Rörelseresultat333308−37869311
Årets resultat172249−15439167
Eget kapital436489240394535
Balansomslutning9861 3531 7832 1471 934
Anställda33333
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-062024-062023-062022-062021-06
Nettoomsättning6 2716 3548 2918 7166 971
Personalkostnader2 2202 0622 1752 1602 190
Övriga externa kostnader9681 258838680706
Övriga rörelseposter, netto−2 750−2 726−5 656−5 807−3 764
Rörelseresultat333308−37869311
Räntekostnader191261110
Resultat efter finansiella poster315296−38458301
Bokslutsdispositioner−8802300−80
Skatt554701953
Årets resultat172249−15439167

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-062024-062023-062022-062021-06
Anläggningstillgångar3075000
Varulager20205700
Kortfristiga fordringar9361 1521 4661 6801 934
Kassa och bank01062604670
Omsättningstillgångar9561 2781 7832 1471 934
Summa tillgångar9861 3531 7832 1471 934
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat214190344305318
Eget kapital436489240394535
Justerat eget kapital506489240577718
Obeskattade reserver8800230230
Långfristiga skulder57000153
Kortfristiga skulder4058641 5431 5231 016
Summa eget kapital och skulder9861 3531 7832 1471 934
Ställda säkerheter7007007007000

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Rörtrion Luleå AB 6,3 miljoner kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 2,8 miljoner kronor. Verksamheten bar en måttlig rörelsemarginal om 5,3 procent, och soliditeten var hög — 51,3 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 1 procent. Arbetsstyrkan uppgick till 3 personer, med säte i Luleå.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
vvs installationer personaluthyrning inom vvs

Styrelse & ledning

Styrelse
Övriga befattningar
Företagsvärdering

Vad är Rörtrion Luleå AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Rörtrion Luleå AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Rörtrion Luleå AB (559113-3417)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Rörtrion Luleå AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2017-05-24
Bransch Värme- och sanitetsarbeten (SNI 43221)
Adress
Renlavsgatan 13, 976 36, Luleå
Besök: Renlavsgatan 13, Luleå
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad