Aktiebolag Stockholm
RonRas Holding AB
75 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
96,6 %
+4,0 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −2 | −2 | −2 | −2 | −1 | −3 | −32 | −1 |
| Årets resultat | 474 | 797 | 187 | 244 | 285 | 412 | 4 282 | −1 |
| Eget kapital | 6 163 | 7 839 | 7 392 | 8 705 | 10 151 | 10 539 | 10 127 | 5 845 |
| Balansomslutning | 6 381 | 8 463 | 7 766 | 9 772 | 11 864 | 12 780 | 12 690 | 5 845 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 3 | 32 | 1 |
| Rörelseresultat | −2 | −2 | −2 | −2 | −1 | −3 | −32 | −1 |
| Ränteintäkter | 224 | 251 | 271 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 2 | 1 | 31 | 44 | 48 | 63 | 62 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 520 | 849 | 238 | 308 | 359 | 693 | 4 282 | −1 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −172 | 0 | 0 |
| Skatt | 46 | 52 | 51 | 64 | 74 | 110 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 474 | 797 | 187 | 244 | 285 | 412 | 4 282 | −1 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 4 828 | 6 590 | 7 363 | 9 404 | 11 429 | 12 019 | 12 618 | 5 741 |
| Kortfristiga fordringar | 1 538 | 56 | 57 | 54 | 184 | 692 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 15 | 1 817 | 346 | 314 | 251 | 69 | 72 | 104 |
| Omsättningstillgångar | 1 553 | 1 874 | 403 | 368 | 434 | 761 | 72 | 104 |
| Summa tillgångar | 6 381 | 8 463 | 7 766 | 9 772 | 11 864 | 12 780 | 12 690 | 5 845 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 5 639 | 6 992 | 7 155 | 8 411 | 9 816 | 10 077 | 5 795 | 5 796 |
| Eget kapital | 6 163 | 7 839 | 7 392 | 8 705 | 10 151 | 10 539 | 10 127 | 5 845 |
| Justerat eget kapital | 6 300 | 7 975 | 7 529 | 8 842 | 10 288 | 10 676 | 10 127 | 5 845 |
| Obeskattade reserver | 172 | 171 | 172 | 172 | 172 | 172 | 0 | 0 |
| Långfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 150 | 750 | 1 350 | 2 550 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 46 | 453 | 202 | 745 | 791 | 719 | 13 | 0 |
| Summa eget kapital och skulder | 6 381 | 8 463 | 7 766 | 9 772 | 11 864 | 12 780 | 12 690 | 5 845 |
| Ställda säkerheter | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 0 | 0 |
| Ansvarsförbindelser | 1 160 | 1 160 | 1 160 | 1 160 | 360 | 0 | 0 | 0 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall äga och förvalta värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Ronnie Persson (f. 1967) Styrelseledamot
- Sirkka Persson (f. 1967) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Caroline Ståhle (f. 1987) Revisor
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2013-12-16 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Byängsgränd 20, 120 40, Årsta Besök: Byängsgränd 20, Årsta |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |
| Telefon | 08-7092280 |