Aktiebolag Österåker
RoIn Consulting AB
52 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
−100,0 %Rörelsemarginal
–
Soliditet
98,8 %
+1,1 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 128 | 0 | 0 | 280 |
| Rörelseresultat | −13 | 93 | −10 | 29 | 200 |
| Årets resultat | 995 | 5 054 | 0 | 23 | 126 |
| Eget kapital | 5 887 | 5 108 | 403 | 404 | 380 |
| Balansomslutning | 5 975 | 5 255 | 432 | 443 | 495 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 128 | 0 | 0 | 280 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 79 |
| Övriga externa kostnader | 13 | 35 | 10 | 4 | 1 |
| Rörelseresultat | −13 | 93 | −10 | 29 | 200 |
| Ränteintäkter | 0 | 0 | 2 | — | — |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
| Resultat efter finansiella poster | 983 | 5 074 | −8 | 29 | 199 |
| Bokslutsdispositioner | 12 | 0 | 8 | 0 | −39 |
| Skatt | 0 | 19 | 0 | 6 | 33 |
| Årets resultat | 995 | 5 054 | 0 | 23 | 126 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 3 563 | 2 063 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 340 | 4 | 18 | 86 | 0 |
| Kassa och bank | 2 072 | 3 188 | 414 | 357 | 495 |
| Omsättningstillgångar | 2 412 | 3 192 | 432 | 443 | 495 |
| Summa tillgångar | 5 975 | 5 255 | 432 | 443 | 495 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 4 842 | 4 | 353 | 331 | 204 |
| Eget kapital | 5 887 | 5 108 | 403 | 404 | 380 |
| Justerat eget kapital | 5 902 | 5 133 | 428 | 435 | 411 |
| Obeskattade reserver | 19 | 31 | 31 | 39 | 39 |
| Kortfristiga skulder | 69 | 116 | −2 | 0 | 76 |
| Summa eget kapital och skulder | 5 975 | 5 255 | 432 | 443 | 495 |
Verksamhet
Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 100 procent. Sätet finns i Österåker.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Konsultverksamhet inom fjärrvärme och byggbranschen.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Ronny Innala (f. 1986) Styrelseledamot
- Richard Innala (f. 1981) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2015-12-22 |
|---|---|
| Bransch | Värme- och sanitetsarbeten (SNI 43221) |
| Adress | Getingvägen 14, 184 34, Åkersberga Besök: Getingvägen 14, Åkersberga |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |