Aktiebolag Jönköping
Robin Stavåker Holding AB
70 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
99,8 %
−0,0 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −41 | −100 | −37 | −26 | −22 | −8 | −4 | −4 |
| Årets resultat | −1 268 | 1 724 | 8 650 | 3 585 | 458 | 6 523 | −1 | 1 053 |
| Eget kapital | 15 885 | 20 153 | 18 830 | 10 368 | 6 967 | 6 686 | 333 | 1 081 |
| Balansomslutning | 15 910 | 20 178 | 18 868 | 10 398 | 7 004 | 6 723 | 357 | 1 116 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12* | 2023-06 | 2022-06 | 2021-06 | 2020-06 | 2019-06 | 2018-06 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 41 | 100 | 37 | 26 | 22 | 8 | 4 | 4 |
| Rörelseresultat | −41 | −100 | −37 | −26 | −22 | −8 | −4 | −4 |
| Ränteintäkter | 1 000 | 5 145 | 13 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 2 226 | 3 339 | 0 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −1 268 | 1 707 | 8 650 | 3 590 | 458 | 6 536 | −1 | 1 053 |
| Skatt | 0 | −17 | 0 | 4 | 0 | 13 | 0 | 0 |
| Årets resultat | −1 268 | 1 724 | 8 650 | 3 585 | 458 | 6 523 | −1 | 1 053 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12* | 2023-06 | 2022-06 | 2021-06 | 2020-06 | 2019-06 | 2018-06 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 10 779 | 10 780 | 9 763 | 9 517 | 0 | 0 | 141 | 141 |
| Kortfristiga fordringar | 18 | 17 | 85 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 |
| Kassa och bank | 62 | 2 023 | 2 417 | 835 | 164 | 234 | 170 | 930 |
| Omsättningstillgångar | 5 131 | 9 399 | 9 105 | 881 | 7 004 | 6 723 | 216 | 976 |
| Summa tillgångar | 15 910 | 20 178 | 18 868 | 10 398 | 7 004 | 6 723 | 357 | 1 116 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 17 103 | 18 379 | 10 130 | 6 733 | 6 459 | 113 | 284 | −22 |
| Eget kapital | 15 885 | 20 153 | 18 830 | 10 368 | 6 967 | 6 686 | 333 | 1 081 |
| Justerat eget kapital | 15 885 | 20 153 | 18 830 | 10 368 | 6 967 | 6 686 | 333 | 1 081 |
| Kortfristiga skulder | 25 | 25 | 38 | 30 | 37 | 37 | 24 | 35 |
| Summa eget kapital och skulder | 15 910 | 20 178 | 18 868 | 10 398 | 7 004 | 6 723 | 357 | 1 116 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska äga och förvalta aktier och därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Robin Stavåker (f. 1982) Styrelseledamot
- Per Ulrik Hackberg (f. 1969) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2013-08-14 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Olivingatan 6, 562 42, Taberg Besök: Olivingatan 6, Taberg |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |