Aktiebolag Stockholm
Rendelen 84 AB
39 sökningar
Omsättning 2026
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
99,7 %
−0,1 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −12 | −13 | −12 | −12 | −9 | −9 | −9 | −8 |
| Årets resultat | −5 | 2 656 | 2 616 | 3 525 | 2 400 | 1 948 | 1 231 | 1 431 |
| Eget kapital | 14 179 | 14 393 | 11 942 | 9 521 | 6 184 | 3 967 | 2 196 | 1 469 |
| Balansomslutning | 14 222 | 14 426 | 11 991 | 9 559 | 6 223 | 3 988 | 2 208 | 1 478 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 | 2023-03 | 2022-03 | 2021-03 | 2020-03 | 2019-03 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 12 | 13 | 12 | 12 | 9 | 9 | 9 | 8 |
| Rörelseresultat | −12 | −13 | −12 | −12 | −9 | −9 | −9 | −8 |
| Ränteintäkter | 8 | 2 668 | 2 628 | — | — | — | — | — |
| Resultat efter finansiella poster | −5 | 2 656 | 2 616 | 3 525 | 2 400 | 1 948 | 1 231 | 1 431 |
| Årets resultat | −5 | 2 656 | 2 616 | 3 525 | 2 400 | 1 948 | 1 231 | 1 431 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 | 2023-03 | 2022-03 | 2021-03 | 2020-03 | 2019-03 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 13 802 | 13 827 | 11 675 | 9 023 | 5 925 | 2 258 | 1 926 | 287 |
| Kortfristiga fordringar | 0 | 231 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 420 | 368 | 316 | 530 | 297 | 1 730 | 282 | 1 191 |
| Omsättningstillgångar | 420 | 599 | 316 | 535 | 297 | 1 730 | 282 | 1 191 |
| Summa tillgångar | 14 222 | 14 426 | 11 991 | 9 559 | 6 223 | 3 988 | 2 208 | 1 478 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 14 134 | 11 688 | 9 276 | 5 946 | 3 734 | 1 969 | 915 | −12 |
| Eget kapital | 14 179 | 14 393 | 11 942 | 9 521 | 6 184 | 3 967 | 2 196 | 1 469 |
| Justerat eget kapital | 14 179 | 14 393 | 11 942 | 9 521 | 6 184 | 3 967 | 2 196 | 1 469 |
| Kortfristiga skulder | 43 | 33 | 49 | 38 | 39 | 21 | 12 | 9 |
| Summa eget kapital och skulder | 14 222 | 14 426 | 11 991 | 9 559 | 6 223 | 3 988 | 2 208 | 1 478 |
| Ställda säkerheter | 0 | 0 | 39 | 47 | 58 | 41 | 39 | 0 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall äga och förvalta aktier, andelar och värdepapper samt därmed bedriva förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Lars Magnusson (f. 1968) Styrelseledamot
- Elisabeth Magnusson (f. 1962) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2016-11-28 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Repslagarstigen 14 b, 831 46, Östersund Besök: Repslagarstigen 14 B, Östersund |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |