Aktiebolag Stockholm
Rendelen 41 AB
60 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
99,7 %
−0,2 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −13 | −12 | −12 | −9 | −9 | −9 | −8 |
| Årets resultat | 8 838 | 6 266 | 6 983 | 5 836 | 5 066 | 5 112 | 5 242 |
| Eget kapital | 51 447 | 42 813 | 36 742 | 29 946 | 24 294 | 19 405 | 14 465 |
| Balansomslutning | 51 602 | 42 861 | 36 773 | 29 954 | 24 302 | 19 412 | 14 471 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 7 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-03 | 2024-03 | 2023-03 | 2022-03 | 2021-03 | 2020-03 | 2019-03 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 13 | 12 | 12 | 9 | 9 | 9 | 8 |
| Rörelseresultat | −13 | −12 | −12 | −9 | −9 | −9 | −8 |
| Ränteintäkter | 9 321 | 6 402 | 0 | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 343 | 107 | 0 | 68 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 8 965 | 6 284 | 7 003 | 5 836 | 5 066 | 5 112 | 5 242 |
| Skatt | 127 | 17 | 20 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 8 838 | 6 266 | 6 983 | 5 836 | 5 066 | 5 112 | 5 242 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-03 | 2024-03 | 2023-03 | 2022-03 | 2021-03 | 2020-03 | 2019-03 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 27 046 | 21 515 | 20 606 | 19 223 | 14 502 | 1 127 | 133 |
| Kortfristiga fordringar | 520 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 24 036 | 21 326 | 16 167 | 10 731 | 9 800 | 18 286 | 14 337 |
| Omsättningstillgångar | 24 556 | 21 346 | 16 167 | 10 731 | 9 800 | 18 286 | 14 337 |
| Summa tillgångar | 51 602 | 42 861 | 36 773 | 29 954 | 24 302 | 19 412 | 14 471 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 42 559 | 36 497 | 29 709 | 24 060 | 19 178 | 14 243 | 9 173 |
| Eget kapital | 51 447 | 42 813 | 36 742 | 29 946 | 24 294 | 19 405 | 14 465 |
| Justerat eget kapital | 51 447 | 42 813 | 36 742 | 29 946 | 24 294 | 19 405 | 14 465 |
| Kortfristiga skulder | 155 | 48 | 31 | 8 | 8 | 7 | 6 |
| Summa eget kapital och skulder | 51 602 | 42 861 | 36 773 | 29 954 | 24 302 | 19 412 | 14 471 |
| Ställda säkerheter | 0 | 131 | 116 | 116 | 127 | 127 | 0 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall äga och förvalta aktier, andelar och värdepapper samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Mats Göran Lindqvist (f. 1969) Styrelseledamot
- Andreas Marcetic (f. 1969) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2014-12-17 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Lågängsvägen 8, 183 77, Täby Besök: Lågängsvägen 8, Täby |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |