starkabolag.se

Aktiebolag Karlskrona

Reklampartner i Karlskrona AB

54 sökningar

Omsättning 2025

3,4 mkr

+24,7 %
Rörelsemarginal

2,1 %

+9,3 p.e.
Soliditet

50,1 %

+4,1 p.e.
Anställda

3

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning3 3912 7202 9332 304566
Rörelseresultat72−19693259263
Årets resultat67−6871153157
Eget kapital406339407335182
Balansomslutning8107361 023857365
Anställda33321
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12*
Nettoomsättning3 3912 7202 9332 304566
Personalkostnader1 7311 5681 538927115
Av- och nedskrivningar1616600
Övriga externa kostnader758683638484117
Övriga rörelseposter, netto−814−649−658−634−71
Rörelseresultat72−19693259263
Ränteintäkter110——
Räntekostnader12100
Resultat efter finansiella poster71−19893259263
Bokslutsdispositioner01300−65−65
Skatt40214141
Årets resultat67−6871153157

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12*
Anläggningstillgångar40567100
Varulager103103665527
Kortfristiga fordringar420377438331205
Kassa och bank247200448471132
Omsättningstillgångar769680951857365
Summa tillgångar8107361 023857365
Aktiekapital2525252525
Balanserat resultat3143823111570
Eget kapital406339407335182
Justerat eget kapital406339510438234
Obeskattade reserver0013013065
Kortfristiga skulder404397486392118
Summa eget kapital och skulder8107361 023857365

* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Reklampartner i Karlskrona AB 3,4 miljoner kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 510 tusen kronor. Verksamheten bar en tunn rörelsemarginal om 2,1 procent, och soliditeten var hög — 50,1 procent. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 25 procent. Arbetsstyrkan uppgick till 3 personer, med säte i Karlskrona.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet, produktion och försäljning inom reklam och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Reklampartner i Karlskrona AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Reklampartner i Karlskrona AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Reklampartner i Karlskrona AB (559322-2127)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Koncern

Moderbolag Reklamettan i Karlskrona AB (556988-2664)
Koncernmoder Reklamettan i Karlskrona AB (556988-2664)

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2021-06-11
Bransch Reklambyråverksamhet (SNI 73111)
Adress
Hagtornsvägen 9, 371 48, Karlskrona
Besök: Hagtornsvägen 9, Karlskrona
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad