Aktiebolag Stockholm
ReGenMed Solutions AB
20 sökningar
1,4 mkr
+16,5 %19,4 %
+13,4 p.e.73,3 %
+50,5 p.e.0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 1 394 | 1 197 | 233 | 0 |
| Rörelseresultat | 270 | 71 | 77 | −4 |
| Årets resultat | 151 | 43 | 46 | −4 |
| Eget kapital | 404 | 111 | 103 | 41 |
| Balansomslutning | 551 | 486 | 274 | 41 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 4 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 1 394 | 1 197 | 233 | 0 |
| Personalkostnader | 8 | 3 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 1 033 | 411 | 10 | 3 |
| Övriga rörelseposter, netto | −83 | −712 | −146 | — |
| Rörelseresultat | 270 | 71 | 77 | −4 |
| Ränteintäkter | 1 | 4 | 0 | — |
| Resultat efter finansiella poster | 270 | 76 | 78 | −4 |
| Bokslutsdispositioner | −74 | −19 | −19 | 0 |
| Skatt | 46 | 14 | 12 | 0 |
| Årets resultat | 151 | 43 | 46 | −4 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 9 | 9 | 0 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 96 | 44 | 2 | 1 |
| Kassa och bank | 446 | 433 | 272 | 40 |
| Omsättningstillgångar | 542 | 477 | 274 | 41 |
| Summa tillgångar | 551 | 486 | 274 | 41 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 228 | 78 | 17 | 20 |
| Eget kapital | 404 | 111 | 103 | 41 |
| Justerat eget kapital | 493 | 141 | 118 | 41 |
| Obeskattade reserver | 112 | 38 | 19 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 35 | 337 | 152 | 0 |
| Summa eget kapital och skulder | 551 | 486 | 274 | 41 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Mätt mot de 60 338 bolag som granskas inom samma bransch hamnar ReGenMed Solutions AB bland de omsättningsmässigt största sett till omsättning, med 1,4 miljoner kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på 19,4 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 73,3 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 16 procent. Sätet finns i Stockholm.
Bolaget ska bedriva lednings- och organisationsutveckling inom Life Science samt därmed förenlig verksamhet. Verksamheten skall vidare äga och förvalta värdepapper.
Styrelse & ledning
- Anna Falk (f. 1973) Ordförande, Styrelseledamot
- Ajdin Jakupovic (f. 1990) Styrelseledamot
- Heather Marie Main (f. 1983) Styrelseledamot
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2022-02-24 |
|---|---|
| Bransch | Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200) |
| Adress | Hagaplan 4, 113 68, Stockholm Besök: Hagaplan 4, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |