starkabolag.se

Aktiebolag Kungsbacka

RC Fastigheter i Sverige AB

42 sökningar

Omsättning 2025

0 tkr

−100,0 %
Rörelsemarginal

–

Soliditet

3,5 %

−5,6 p.e.
Anställda

0

−100,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-082024-082023-082022-082021-08
Omsättning017249805815
Rörelseresultat−75−162−171−4814
Årets resultat−74−164−182−267
Eget kapital41115128110137
Balansomslutning1 1841 2641 3461 2001 237
Anställda01111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-082024-082023-082022-082021-08
Nettoomsättning017249805815
Personalkostnader02111315126
Av- och nedskrivningar3535384037
Övriga externa kostnader24186330437376
Övriga rörelseposter, netto—6361−225−362
Rörelseresultat−75−162−171−4814
Ränteintäkter122——
Räntekostnader131246
Resultat efter finansiella poster−74−164−182−518
Bokslutsdispositioner00025−1
Årets resultat−74−164−182−267

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-082024-082023-082022-082021-08
Anläggningstillgångar883917952910929
Varulager300300325215237
Kortfristiga fordringar146595455
Kassa och bank01102116
Omsättningstillgångar301347394289307
Summa tillgångar1 1841 2641 3461 2001 237
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat6579608680
Eget kapital41115128110137
Justerat eget kapital41115128110157
Obeskattade reserver000025
Långfristiga skulder8361 0441 1619941 020
Kortfristiga skulder307105579655
Summa eget kapital och skulder1 1841 2641 3461 2001 237
Ställda säkerheter1 4001 4001 4001 4001 400
Ansvarsförbindelser35035020000

Verksamhet

Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 100 procent. Bolaget hör hemma i Kungsbacka.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Fastighetsförvaltning, både inrikes och utrikes. Handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet. Försäljning av charkuterivaror och liknande närodlade och närproducerade varor.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är RC Fastigheter i Sverige AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av RC Fastigheter i Sverige AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller RC Fastigheter i Sverige AB (559076-9542)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Koncern

Moderbolag Cassaras Holding AB (559428-6907)
Koncernmoder Cassaras Holding AB (559428-6907)

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2016-09-20
Bransch Stödverksamhet avseende husdjursskötsel (SNI 01620)
Adress
Stockaredsvägen 170, 439 64, Frillesås
Besök: Stockaredsvägen 170, Frillesås
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad