starkabolag.se

Aktiebolag Mark

Radio & TV-Teknik i Skene Aktiebolag

97 sökningar

Omsättning 2026

404 tkr

−25,9 %
Rörelsemarginal

-2,7 %

−2,4 p.e.
Soliditet

82,8 %

+7,0 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2026-082025-082024-082023-082022-08
Omsättning4045455215561 081
Rörelseresultat−11−2−19−2550
Årets resultat361−6−7319
Eget kapital452416415421577
Balansomslutning7107878537911 196
Anställda11111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2026-082025-082024-082023-082022-08
Nettoomsättning4045455215561 081
Personalkostnader83551556371
Av- och nedskrivningar615151515
Övriga externa kostnader274359317385387
Övriga rörelseposter, netto−52−118−53−95−58
Rörelseresultat−11−2−19−2550
Ränteintäkter4714——
Räntekostnader00001
Resultat efter finansiella poster−74−56549
Bokslutsdispositioner5600−8−142
Skatt1331589
Årets resultat361−6−7319

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2026-082025-082024-082023-082022-08
Anläggningstillgångar06213550
Varulager4250686198
Kortfristiga fordringar4263658577
Kassa och bank626668699610971
Omsättningstillgångar7107808327561 146
Summa tillgångar7107878537911 196
Aktiekapital100100100100100
Balanserat resultat296295301308138
Eget kapital452416415421577
Justerat eget kapital588596595601751
Obeskattade reserver171227227227219
Långfristiga skulder2894131103240
Kortfristiga skulder59508040160
Summa eget kapital och skulder7107878537911 196
Ställda säkerheter0200200200200

Verksamhet

Radio & TV-Teknik i Skene Aktiebolag omsatte 404 tusen kronor räkenskapsåret 2026, mindre än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 855 tusen kronor. Rörelsemarginalen landade på -2,7 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 82,8 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 26 procent. Arbetsstyrkan uppgick till en person, med säte i Mark.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall bedriva reparationer och underhåll av radio-, tv-, video och bandspelare samt försäljning och montering av parabolantenner med tillhörande utrustning och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Radio & TV-Teknik i Skene Aktiebolag värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Radio & TV-Teknik i Skene Aktiebolag, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Radio & TV-Teknik i Skene Aktiebolag (556239-7181)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Radio & TV-Teknik i Skene Aktiebolag

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 1984-03-28
Bransch Reparation och underhåll av hemelektronik (SNI 95210)
Adress
Nödinge Storegård 1, 511 97, Hajom
Besök: Nödinge Storegård 1, Hajom
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad
Telefon0320-40517