starkabolag.se

Aktiebolag Mölndal

R Berntsson Måleri i Lindome Aktiebolag

70 sökningar

Omsättning 2025

65 tkr

−82,7 %
Rörelsemarginal

-18,5 %

−30,4 p.e.
Soliditet

94,1 %

−1,5 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr20252024202320222021202020192018
Omsättning6537633615973152136267
Rörelseresultat−1245−1371−50−12−7728
Årets resultat−1246−1361−50−12−7721
Eget kapital961086263627283161
Balansomslutning1021131222089276101177
Anställda00000011
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-122020-122019-122018-12
Nettoomsättning6537633615973152136267
Personalkostnader3180368317634872101
Övriga externa kostnader323246486780103143
Övriga rörelseposter, netto−14−219−592077−36−385
Rörelseresultat−1245−1371−50−12−7728
Ränteintäkter011
Resultat efter finansiella poster−1246−1361−50−12−7728
Skatt00000007
Årets resultat−1246−1361−50−12−7721

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-122020-122019-122018-12
Kortfristiga fordringar60368885204258
Kassa och bank961138612075659118
Omsättningstillgångar1021131222079276101177
Summa tillgångar1021131222089276101177
Aktiekapital100100100100100100100100
Balanserat resultat6−40−39−40−30−185838
Eget kapital961086263627283161
Justerat eget kapital961086263627283161
Kortfristiga skulder65601453041816
Summa eget kapital och skulder1021131222089276101177

Verksamhet

Mätt mot de 3 637 bolag som granskas inom samma bransch hamnar R Berntsson Måleri i Lindome Aktiebolag i det nedre skiktet sett till omsättning, med 65 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -18,5 procent, och soliditeten var hög — 94,1 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 83 procent. Sätet finns i Mölndal.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall bedriva måleriarbeten, dekorationsmåleri och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är R Berntsson Måleri i Lindome Aktiebolag värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av R Berntsson Måleri i Lindome Aktiebolag, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller R Berntsson Måleri i Lindome Aktiebolag (556506-1784)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 1995-01-27
Bransch Måleriarbeten (SNI 43341)
Adress
Avenboksvägen 6, 437 42, Lindome
Besök: Avenboksvägen 6, Lindome
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad