Aktiebolag Falun
Quick Fix Studio AB
16 sökningar
Omsättning 2025
154 tkr
+54,0 %Rörelsemarginal
-89,6 %
Soliditet
5,2 %
−1,6 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 154 | 100 | 171 | 122 |
| Rörelseresultat | −138 | −245 | −492 | −338 |
| Årets resultat | −159 | −270 | −519 | −351 |
| Eget kapital | 13 | 20 | 15 | 94 |
| Balansomslutning | 252 | 294 | 272 | 462 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 4 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 154 | 100 | 171 | 122 |
| Av- och nedskrivningar | 12 | 12 | 12 | 7 |
| Övriga externa kostnader | 257 | 332 | 650 | 452 |
| Övriga rörelseposter, netto | −23 | −1 | −1 | −1 |
| Rörelseresultat | −138 | −245 | −492 | −338 |
| Räntekostnader | 21 | 26 | 27 | 13 |
| Resultat efter finansiella poster | −159 | −270 | −519 | −351 |
| Årets resultat | −159 | −270 | −519 | −351 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 17 | 29 | 41 | 54 |
| Kortfristiga fordringar | 235 | 265 | 231 | 408 |
| Omsättningstillgångar | 235 | 265 | 231 | 408 |
| Summa tillgångar | 252 | 294 | 272 | 462 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | −5 | −10 | 69 | 0 |
| Eget kapital | 13 | 20 | 15 | 94 |
| Justerat eget kapital | 13 | 20 | 15 | 94 |
| Långfristiga skulder | 13 | 12 | 50 | 87 |
| Kortfristiga skulder | 226 | 262 | 207 | 281 |
| Summa eget kapital och skulder | 252 | 294 | 272 | 462 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 2 436 granskade bolag ligger Quick Fix Studio AB i den nedre halvan räknat på omsättning, med 154 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på -89,6 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 5,2 procent får betecknas som låg. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 54 procent. Bolaget hör hemma i Falun.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska tillhandahålla lättillgängliga och tidseffektiva tjänster inom friskvård och träning för individer, såsom virtuell gruppträning samt ljusterapi under stor del av dygnets timmar. Verksamheten bedrivs i skräddarsydda lokaler, en studio. Bolaget ska dessutom idka handel med värdepapper, ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Exekutiva befattningar
- Sofia Edvardsson (f. 1968) Verkställande direktör
Styrelse
- Sofia Edvardsson (f. 1968) Styrelseledamot
- Håkan Edvardsson (f. 1968) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Håkan Edvardsson (f. 1968) Vice VD
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2021-11-05 |
|---|---|
| Bransch | Dagspa, bastu och ångbastu (SNI 96230) |
| Adress | Bataljonsvägen 4, 791 40, Falun Besök: Bataljonsvägen 4, Falun |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |