Aktiebolag Västerås
Quality Clinic Västerås AB
67 sökningar
Omsättning 2025
113 tkr
−74,4 %Rörelsemarginal
-159,3 %
Soliditet
51,4 %
−31,9 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 113 | 441 | 1 082 | 1 137 | 21 |
| Rörelseresultat | −180 | −6 | 7 | 263 | −13 |
| Årets resultat | −180 | −8 | 7 | 261 | −13 |
| Eget kapital | 36 | 215 | 226 | 273 | 12 |
| Balansomslutning | 70 | 258 | 301 | 432 | 23 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-10 | 2024-10 | 2023-10 | 2022-10 | 2021-10 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 113 | 441 | 1 082 | 1 137 | 21 |
| Personalkostnader | 1 | 82 | 667 | 566 | 3 |
| Övriga externa kostnader | 278 | 307 | 395 | 257 | 5 |
| Övriga rörelseposter, netto | −14 | −58 | −13 | −51 | −26 |
| Rörelseresultat | −180 | −6 | 7 | 263 | −13 |
| Räntekostnader | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −180 | −8 | 7 | 261 | −13 |
| Årets resultat | −180 | −8 | 7 | 261 | −13 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-10 | 2024-10 | 2023-10 | 2022-10 | 2021-10 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 51 | 235 | 277 | 383 | 5 |
| Kassa och bank | 19 | 23 | 24 | 47 | 18 |
| Omsättningstillgångar | 70 | 258 | 301 | 430 | 23 |
| Summa tillgångar | 70 | 258 | 301 | 432 | 23 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 191 | 198 | 194 | 13 | 0 |
| Eget kapital | 36 | 215 | 226 | 273 | 12 |
| Justerat eget kapital | 36 | 215 | 226 | 273 | 12 |
| Långfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 |
| Kortfristiga skulder | 34 | 43 | 75 | 159 | 3 |
| Summa eget kapital och skulder | 70 | 258 | 301 | 432 | 23 |
Verksamhet
Mätt mot de 2 987 bolag som granskas inom samma bransch hamnar Quality Clinic Västerås AB i det nedre skiktet sett till omsättning, med 113 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -159,3 procent, och soliditeten var hög — 51,4 procent. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 74 procent. Bolaget hör hemma i Västerås.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Skönhetsvård och tjänster som botox, fillers, hudvård etc.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Hind Hadi (f. 1990) Styrelseledamot
- Nadia Abdulwahab (f. 1967) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2020-11-13 |
|---|---|
| Bransch | Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220) |
| Adress | Vallbygränd 10, 724 80, Västerås Besök: Vallbygränd 10, Västerås |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |