Aktiebolag Halmstad
Puma i Halmstad AB
39 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
100,0 %
0,0 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −18 | −16 | 119 | −14 | −12 | −30 | −11 | −51 |
| Årets resultat | −137 | 914 | 119 | 254 | 0 | −1 641 | 3 510 | 20 713 |
| Eget kapital | 11 910 | 17 546 | 22 959 | 23 840 | 24 586 | 25 585 | 28 226 | 25 317 |
| Balansomslutning | 11 910 | 17 546 | 22 959 | 23 840 | 24 586 | 26 905 | 28 226 | 25 717 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 18 | 16 | 17 | 14 | 12 | 30 | 11 | 51 |
| Rörelseresultat | −18 | −16 | 119 | −14 | −12 | −30 | −11 | −51 |
| Ränteintäkter | 38 | 930 | 0 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 156 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −137 | 914 | 119 | 254 | 0 | −1 641 | 3 510 | 20 713 |
| Årets resultat | −137 | 914 | 119 | 254 | 0 | −1 641 | 3 510 | 20 713 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 10 065 | 15 000 | 19 000 | 18 500 | 22 220 | 20 220 | 15 125 | 5 028 |
| Kassa och bank | 1 845 | 2 546 | 3 959 | 5 340 | 2 366 | 6 685 | 13 101 | 20 689 |
| Omsättningstillgångar | 1 845 | 2 546 | 3 959 | 5 340 | 2 366 | 6 685 | 13 101 | 20 689 |
| Summa tillgångar | 11 910 | 17 546 | 22 959 | 23 840 | 24 586 | 26 905 | 28 226 | 25 717 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 11 997 | 16 582 | 22 790 | 23 536 | 24 536 | 27 176 | 24 666 | 4 554 |
| Eget kapital | 11 910 | 17 546 | 22 959 | 23 840 | 24 586 | 25 585 | 28 226 | 25 317 |
| Justerat eget kapital | 11 910 | 17 546 | 22 959 | 23 840 | 24 586 | 25 585 | 28 226 | 25 317 |
| Kortfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 320 | 0 | 400 |
| Summa eget kapital och skulder | 11 910 | 17 546 | 22 959 | 23 840 | 24 586 | 26 905 | 28 226 | 25 717 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Förmålet för bolagets verksamhet är att bedriva fastighetsförvaltning och därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Rutger Bladh (f. 1951) Styrelseledamot
- Pia Bladh (f. 1960) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2015-12-03 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Bryngelshusgatan 13, 302 48, Halmstad Besök: Bryngelshusgatan 13, Halmstad |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |