Aktiebolag Stockholm
Puckita AB
24 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
−100,0 %Rörelsemarginal
–
Soliditet
26,5 %
−0,7 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 397 | 581 | 250 | 662 | 0 | 122 |
| Rörelseresultat | −17 | 383 | 663 | 202 | 645 | −9 | 110 |
| Årets resultat | 31 | 376 | 183 | 957 | 399 | −18 | 65 |
| Eget kapital | 1 062 | 1 092 | 1 636 | 1 453 | 496 | 97 | 115 |
| Balansomslutning | 4 008 | 4 015 | 4 606 | 4 294 | 1 202 | 1 998 | 976 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 7 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 397 | 581 | 250 | 662 | 0 | 122 |
| Övriga externa kostnader | 15 | 13 | 83 | 48 | 17 | 9 | 13 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | — | 165 | — | — | — | 1 |
| Rörelseresultat | −17 | 383 | 663 | 202 | 645 | −9 | 110 |
| Ränteintäkter | 267 | 318 | 0 | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 209 | 227 | 288 | 150 | 57 | 95 | 79 |
| Resultat efter finansiella poster | 41 | 474 | 230 | 1 006 | 634 | −18 | 84 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | −30 | −145 | 0 | 0 |
| Skatt | 10 | 99 | 47 | 19 | 90 | 0 | 18 |
| Årets resultat | 31 | 376 | 183 | 957 | 399 | −18 | 65 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 3 277 | 3 277 | 4 594 | 2 877 | 514 | 159 | 184 |
| Kortfristiga fordringar | 726 | 706 | 6 | 45 | 508 | 785 | 785 |
| Kassa och bank | 5 | 32 | 6 | 1 372 | 179 | 1 055 | 8 |
| Omsättningstillgångar | 731 | 738 | 13 | 1 416 | 688 | 1 840 | 792 |
| Summa tillgångar | 4 008 | 4 015 | 4 606 | 4 294 | 1 202 | 1 998 | 976 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 842 | 666 | 1 403 | 446 | 47 | 65 | 0 |
| Eget kapital | 1 062 | 1 092 | 1 636 | 1 453 | 496 | 97 | 115 |
| Justerat eget kapital | 1 201 | 1 231 | 1 775 | 1 592 | 611 | 97 | 115 |
| Obeskattade reserver | 175 | 175 | 175 | 175 | 145 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 2 910 | 2 748 | 2 795 | 2 666 | 561 | 1 901 | 861 |
| Summa eget kapital och skulder | 4 008 | 4 015 | 4 606 | 4 294 | 1 202 | 1 998 | 976 |
| Ställda säkerheter | 0 | 0 | 2 952 | 2 952 | 0 | 0 | 0 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 100 procent. Sätet finns i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall äga och förvalta fast och lös egendom, äga och förvalta aktier, värdepapper och andelar i andra bolag, utöva management services till andra, bolag, dotterbolag och därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Andrée Widricks (f. 1984) Styrelseledamot
- Marlene Widricks (f. 1984) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Marianne Widricks (f. 1962) Delgivningsbar person
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2018-08-08 |
|---|---|
| Bransch | Holdingverksamhet i finansiella koncerner (SNI 64211) |
| Adress | Nils Johans väg 1, 243 95, Höör Besök: Nils Johans Väg 1, Höör |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |